Jump to content

Merging subtools with layers


gryzon

Recommended Posts

Nie ma czegoś takiego na standardzie ale jest pewien patent żeby to obejść. Importowanie obj na subtoola z identycznym vertex orderem tylko zmienia położenie vertów i dodatkowo automatycznie przenosi informacje z subdivów.

 

Testowane na obiektach które nie mają subdivów:

1. Kopiujesz toola przez clone all i kasujesz wszystkie inne subtoole których nie chcesz łączyć. Nazwijmy ten obiekt "klonem".

2. Wszystkie subtoole w "klonie" muszą mieć tą samą ilość layerów.

3. Ustawiasz siłę layerów na 0 i klikasz merge visible. Robi co nowy obiekt, nazwijmy go "baza".

4. Teraz ustawiasz w "klonie" poszczególne layery subtooli na 1 i ponownie robisz merge visible. Powtarzasz dla każdej grupy layerów. Nazwijmy te obiekty "targetami".

5. Eksportujesz wszystkie "targety" jako obj.

6. W "bazie" tworzysz tyle layerów ile masz "targetów".

7. Odpalasz w "bazie" edycje danego layera i importujesz obj z odpowiednim "targetem". Jeśli vertex order się zgadza to deformacja warstwy zostanie dostosowana a bazowy kształt pozostanie taki jak był. Powtarzasz dla każdej grypy layerów.

 

Na obiektach z subdivami nie próbowałem. Musiałbyś jakoś pobawić się w reconstruct subdiv ale nie daje gwarancji że to wypali bo prawdopodobnie zrobi siekę z vertex orderem.

Link to comment
Share on other sites

Po co chcesz połączyć te subtoole? Ja bym zrobił na połączonych nowy layer i na tym layerze project all z nie połączonych z włączonymi layerami. No chyba że masz duże zmiany na tych layerach, to project all odpada.

Edited by diabelt
Link to comment
Share on other sites

Pomysł diabelt'a przychodził mi do głowy już wcześniej ale chciałem zachować wszystkie layery. Monio :) Jak Ty do tego doszedłeś? Twój patent jest tak spasiony że przetestuję sobie go na deser w ramach relaksu wieczornego, dziękuję! ;) (btw. co z tymi pluginami? Napisz je proszę Cię.)

Link to comment
Share on other sites

co z tymi pluginami? Napisz je proszę Cię
Sorry że temat się rozmył ale zupełnie nie mam czasu. Do czerwca muszę zrobić zupełnie nowe folio i nie zapowiada się żebym wcześniej się za to zabrał. :(

Jakiś tydzień po napisaniu tamtego wątku ogarnąłem się jak bardzo źle oszacowałem ilość roboty. Kod który mam napisany działa ale w określonych, mi znanych sytuacjach. Żeby dostosować to do osób które nie znają bebechów zetki i sposobu działania mojego skryptu będę musiał poświęcić n-razy więcej roboty. Na pewno dam ci znać jak już będę miał jakąś betę. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy