Jump to content

Zapis modelu pod obróbkę 3D/2D


tadek

Recommended Posts

Witam,

 

zastanawiam się, a być może orientujecie się, czy Max pozwala na zapis modelu w taki sposób by można było go dostarczyć do firmy która zajmuje się obróbką 3D i/lub frezem 2D w powiedzmy steropianie, depronie etc? Mam wrażenie że jest taka możliwość jednak jak przygotować model pod coś takiego? Czy muszę mieć na uwadze jakieś konkretne zasady rządzące tego typu obróbką? Z góry dzięki za podpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

Cześć.

 

Szczerze powiem, że nie wiem do końca jak to wygląda - jedna, jedyna firma z jaką miałem styczność akceptowała tylko i wyłącznie pliczki z Rhino, oczywiście modele polygonalne trzeba było zamieniać na NURBSy. Jedyne wyjście to po prostu wysłać maila/zadzwonić i zapytać. ;)

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

 

dzięki za odpowiedź, mimo wszystko mocno naprowadziłeś mnie na pewne zagadnienia z takim modelowaniem związane. Dopytałem jeszcze kilku ludzi siedzących w temacie i jeśli powiem że jest to zupełnie inny dział wiedzy przy modelowaniu od tego co dotychczas się nauczyłem w zabawie z 3D, to chyba nie skłamię : P Bardzo obszerny temat. Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy