Skocz do zawartości

Motion capture i problemy z tym zwiazanie w 3d maxie


satach

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc zacząłem przygodę z danym tematem. Mam pare pytań. Mam już kilka postaci zrigowanych bipedem, wiec pierwsze moje pytanie:

1. czy zna ktoś jakąś stronę z ładnymi mocap .bip ? Chodzi mi o bieg. Te darmowe co znalazłem dotychczas biegają jak połamane.

2. Mam wiele plików bvh (z ładnym płynym biegiem) ale w konfrontacji z moim bipedem wychodzą mutanty. Czy zna ktoś dobry konverter z bvh na bip ? Kombinowałem z pewnym bvhhackerem, ale bvh ma o jeden krąg kręgosłupa mniej i wciąż mi wychodzi zniekształcenie, do tego bez rąk.

3. Jak to robią profesjonaliści ? Najpierw importują bvh by biped był w odpowiedniej liczebności i proporcji kostnej, a potem riggują ?

 

A tak na marginesie to w czym animujecie postacie ? Na razie się uczę 3d maxa i nie wiem na jaki kolejny program wskoczyć, bo zapewne 3d max nie jest najlepszym programem na świecie... ?

Edytowane przez satach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@satach Może nie będę się rozpisywał:

1.Przykładowa strona

2-3. Najlepiej używać Motionbuildera, bo jest wydajny i przeznaczony do tego typu rzeczy(viewport). Choć inne programy jak Maya czy Blender też mają narzędzia do retargetingu. Ten program świetnie współpracuje z 3dsMaxem, jest tam template dla szkieletu Bipeda.

4. Z mocapem można zrobić wiele, ale ten darmowy z reguły nie jest wyczyszczony. Są różne metody pracy. W sieci jest co nie co tutoriali na ten temat, a z doświadczeniem wypracujesz swój własny sposób.

 

Animacji i obróbki mocapu nie nauczysz się robić szybko i dobrze. Jedno z dwóch. Trzeba czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Pisalem wczoraj ale się nie wysłała odpowiedz widocznie. Dziękuje za dorawdztwo. Program już przetestowany. Wreszcie prawidłowo przerobiłem sobie bvh na bipeda i mam ładny bieg o jaki mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności