Jump to content

Motion capture i problemy z tym zwiazanie w 3d maxie


satach
 Share

Recommended Posts

Tak więc zacząłem przygodę z danym tematem. Mam pare pytań. Mam już kilka postaci zrigowanych bipedem, wiec pierwsze moje pytanie:

1. czy zna ktoś jakąś stronę z ładnymi mocap .bip ? Chodzi mi o bieg. Te darmowe co znalazłem dotychczas biegają jak połamane.

2. Mam wiele plików bvh (z ładnym płynym biegiem) ale w konfrontacji z moim bipedem wychodzą mutanty. Czy zna ktoś dobry konverter z bvh na bip ? Kombinowałem z pewnym bvhhackerem, ale bvh ma o jeden krąg kręgosłupa mniej i wciąż mi wychodzi zniekształcenie, do tego bez rąk.

3. Jak to robią profesjonaliści ? Najpierw importują bvh by biped był w odpowiedniej liczebności i proporcji kostnej, a potem riggują ?

 

A tak na marginesie to w czym animujecie postacie ? Na razie się uczę 3d maxa i nie wiem na jaki kolejny program wskoczyć, bo zapewne 3d max nie jest najlepszym programem na świecie... ?

Edited by satach
Link to comment
Share on other sites

@satach Może nie będę się rozpisywał:

1.Przykładowa strona

2-3. Najlepiej używać Motionbuildera, bo jest wydajny i przeznaczony do tego typu rzeczy(viewport). Choć inne programy jak Maya czy Blender też mają narzędzia do retargetingu. Ten program świetnie współpracuje z 3dsMaxem, jest tam template dla szkieletu Bipeda.

4. Z mocapem można zrobić wiele, ale ten darmowy z reguły nie jest wyczyszczony. Są różne metody pracy. W sieci jest co nie co tutoriali na ten temat, a z doświadczeniem wypracujesz swój własny sposób.

 

Animacji i obróbki mocapu nie nauczysz się robić szybko i dobrze. Jedno z dwóch. Trzeba czasu.

Link to comment
Share on other sites

a Pisalem wczoraj ale się nie wysłała odpowiedz widocznie. Dziękuje za dorawdztwo. Program już przetestowany. Wreszcie prawidłowo przerobiłem sobie bvh na bipeda i mam ładny bieg o jaki mi chodziło.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy