Jump to content

Animacja i problemy z ruchem postaci


quantum77fx
 Share

Recommended Posts

Proszę o pomoc w temacie zniekształcania siatki podczas tworzenia ruchu postaci na fotkach chodzi o lewe ramię. Jeżeli chodzi o przyrodzenie :) nie dałem tam kości. Jeżeli był już taki wątek i ma ktoś lint to pls. w 3h nie znalazłem odp na forum.attachment.php?attachmentid=94530&stc=1&d=1396369987

 

attachment.php?attachmentid=94529&stc=1&d=1396369970

Link to comment
Share on other sites

Obstawiam że zbindowałeś baaardzo gesty mesh. Powinieneś pomalować wagi vertex grup tak żeby przejścia były radziej płynne i żeby nie deformował tych elementót które są sterowane innymi kośćmi. To się nazywa skinning i wymaga sporo wprawy.

http://wiki.blender.org/index.php/Doc:2.6/Manual/Modeling/Meshes/Vertex_Groups/Weight_Paint

 

Druga sprawa że raczej nie rigguje się tak gestych modeli a nawet jeśli to używa się do tego uproszczonego modelu który steruje deformacją tego gestego. Możesz do tego użyć modyfikatora Mesh Deform. Jednak polecam po prostu uprościć model tak żeby wyglądał dobrze z modyfikatorem subsurf i zeskinować do go odpowiednio.

Link to comment
Share on other sites

w maxie ustawia się oddziaływanie kości. w blendzie nie wiem czy jest coś takiego. Troszkę lepiej się dzieje kiedy uprościłem siatkę jak zasugierowałeś. Jezeli skining da wymierne efekty to zabieram się za poznawanie tej metody. na razie testuję co mi da efekt jaki mam w zamiarze ostatecznie chce wprawidzi w ruch moją "panne" którą sobie wymyśliłem. NIestety w tej postaci siatka jest jeszcze bardziej szczegółowa wiec pewnie tylko malowanie wchodzi w grę ale czy da zamierzony efekt. A może całkowicie inaczej się to robi może masz jakieś tutoriale.

 

attachment.php?attachmentid=94536&stc=1&d=1396382669

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy