Skocz do zawartości

Adobe Creative Cloud Sneak Preview z okazji NAB 2014


splasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku Adobe podczas targów NAB w Las Vegas będzie prezentowało swoje programy. W tym roku nowe funkcje i możliwości programów dookoła wideo, animacji i audio zostaną zaprezentowane.

Już dziś można zerknąć na to co zostanie zaprezentowane i czego możemy się spodziewać po przyszłej aktualizacji Creative Cloud.

 

Adobe After Effects: http://motionfreaks.pl/teksty/newsy/item/894-adobe-after-effects-nowe-funkcje-nab-2014

Adobe Premiere Pro: http://motionfreaks.pl/teksty/newsy/item/895-co-nowego-w-adobe-premiere-pro-nab-2014

... SpeedGrade, AME, Audition: http://motionfreaks.pl/teksty/newsy/item/896-co-nowego-w-adobe-creative-cloud-nab-2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Omg, wywalenie zapisu video z AE, do Encodera. Jak Encoder nie dostał wsparcia GPU to ruch genialny jak te Autodesku.

Reszta chyba juz dostepna pod roznymi pruginami, poza kopiowanie maski.

Nie jest to wywalenie zapisu video z AE - to tylko ograniczenie formatów do których można renderować. Osobiście i tak render do plików końcowych/wynikowych wykonywałem własnie w AME dzięki czemu mogłem dalej pracować nad AE gdy inne pliki się renderowały.

 

A co do wsparcia GPU to AME posiada (będzie posiadać) wsparcie GPU ze strony Mercury Playback Engine.

 

A pluginy - oczywiście większość można pluginami ogarnąć - problem w tymże dodatkowe pluginy to dodatkoe PLNy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle.

"Najnowsza wersja programu Adobe Media Encoder renderuje zawartość, wykorzystując procesor graficzny. Obsługiwane są zarówno CUDA jak i OpenCL. Najnowsze wydanie AME korzysta z procesora graficznego w ramach następujących typów renderowania."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym napisał Monio jest właściwością już dostępną w wersji 7.1 - czyli dostepnej dla każdego już w tej chwili. To o czym ja pisałem to jeszcze większe przyspieszenie i nowa zmiana która będzie dostępna w stepnej - najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effect to Mask - genialna zmiana. Filozofia już stosowana np. w dawnym Lustre, czyli nie maska do efektu ale efekt do maski.

Ale wywalenie renderowania do AME ... zakładam, ze będzie się to działo z poziomu AE, z wyborem jaką kompozycję i w jakim zakresie chcemy renderować. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wywalenie renderowania do AME ... zakładam, ze będzie się to działo z poziomu AE, z wyborem jaką kompozycję i w jakim zakresie chcemy renderować. Zobaczymy.

Ale to już w tym momencie jest dostępne. Pisałem o tym powyżej. Jedyne co w tej chwili się zmieni to to że niektóre formaty końcowe (mocno kompresujące) takie jak h264, swf czy flv nie będą renderowane przez AE a będziemy to robili przy pomocy AME. Osobiście w tej chwil właśnie tak pracowałem więc dla mnie się za dużo nie zmienia - renderując pliki pracy/sekwencje plików - robiłem to w AE (najczęściej), a gdy plik był już renderowany do różnych mediów Youtube, FLV na stronę czy mpeg2 na płytę wrzucałem do AME renderuje z jednego wątku i śmiga zdecydowanie szybciej niż w AE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności