Jump to content

Warto inwestować w T5400?


siemien
 Share

Recommended Posts

Witam. Myślałem nad zmianą kompa w najbliższym czasie lub trochę dalszym (ale w tym roku) i przyglądałem się stacjom roboczym od Della. Czy taki T5400 ma sens? To dual quad core z 24mb cache. Grafika wiadomo lipna, więc można wrzucić jakiegoś GTX, 8gb ramu styknie na razie i SSD pod system i Blendera. Zawsze można w coś pograć, tylko rozbudowa ramu to kosmos predator dla portfela...

Link to comment
Share on other sites

Ale przecież to jest poprzednia generacja, szukaj czegoś opartego na Nehalemach przynajmniej, to są zwykłe stare Quad Core.

 

może i poprzednia generacja ale tysiaka za 8 rdzeni i chyba 8 wątków czyli powiedzmy taki laptopowy i5 chyba.. bo to ma taktowanie 2.5 gHz... to jesli kupisz np 6 to masz render farmę :D o całkiem pokaźnej mocy chociaż mogę się mylić.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mówię, że to taki super pomysł, tylko właśnie 8 rdzeni, 8 wątków i 24mb cache aż za taką cenę to nie dużo. Popatrz na Mac'a Pro z Nehalem'ami. Cena to kosmos, którego nie szło wtedy jak i teraz udźwignąć...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem kto ciągle mnie minusuje ale to już jest idiotyzm, co ciekawe skalpel napisał dokładnie to samo i dostał podziękowanie.

Popatrz na Mac'a Pro z Nehalem'ami. Cena to kosmos, którego nie szło wtedy jak i teraz udźwignąć.

A kto Ci każe kupować Maca Pro ?

http://allegro.pl/dell-precision-t3500-x5650-6x2660-6gb-160-rw-7-pro-i4046300036.html

Link to comment
Share on other sites

Ta stacja ma procek Xeon X5650, tak sobie patrzę i widzę że ma 12 wątków, czy to oznacza że w V-Ray naraz renderuje 12 bucketów? Jak tak to za 2 koła to jest idealne pudełko do farmy.

Zgadza się, problem tylko że w Polsce spekulanci strasznie podbijają ceny sprzętu na LGA1366.

Ale jak już brać to ja bym szukał modelu T7500 który ma płytę dwuprocesorową i sprzedawany był z rewelacyjnym zasilaczem o mocy 1100W.

http://allegro.pl/plyta-glowna-dell-6fw8p-precision-t7500-fv-gwr-i4135541952.html

A dokładniej to do płyty jest specjalna "riser card" z drugim procesorem, kupowanie jej osobno jest trudne i raczej kosztowne także najlepiej zadbać żeby była w komplecie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy