Skocz do zawartości

Warto inwestować w T5400?


siemien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myślałem nad zmianą kompa w najbliższym czasie lub trochę dalszym (ale w tym roku) i przyglądałem się stacjom roboczym od Della. Czy taki T5400 ma sens? To dual quad core z 24mb cache. Grafika wiadomo lipna, więc można wrzucić jakiegoś GTX, 8gb ramu styknie na razie i SSD pod system i Blendera. Zawsze można w coś pograć, tylko rozbudowa ramu to kosmos predator dla portfela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ale przecież to jest poprzednia generacja, szukaj czegoś opartego na Nehalemach przynajmniej, to są zwykłe stare Quad Core.

 

może i poprzednia generacja ale tysiaka za 8 rdzeni i chyba 8 wątków czyli powiedzmy taki laptopowy i5 chyba.. bo to ma taktowanie 2.5 gHz... to jesli kupisz np 6 to masz render farmę :D o całkiem pokaźnej mocy chociaż mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto ciągle mnie minusuje ale to już jest idiotyzm, co ciekawe skalpel napisał dokładnie to samo i dostał podziękowanie.

Popatrz na Mac'a Pro z Nehalem'ami. Cena to kosmos, którego nie szło wtedy jak i teraz udźwignąć.

A kto Ci każe kupować Maca Pro ?

http://allegro.pl/dell-precision-t3500-x5650-6x2660-6gb-160-rw-7-pro-i4046300036.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stacja ma procek Xeon X5650, tak sobie patrzę i widzę że ma 12 wątków, czy to oznacza że w V-Ray naraz renderuje 12 bucketów? Jak tak to za 2 koła to jest idealne pudełko do farmy.

Zgadza się, problem tylko że w Polsce spekulanci strasznie podbijają ceny sprzętu na LGA1366.

Ale jak już brać to ja bym szukał modelu T7500 który ma płytę dwuprocesorową i sprzedawany był z rewelacyjnym zasilaczem o mocy 1100W.

http://allegro.pl/plyta-glowna-dell-6fw8p-precision-t7500-fv-gwr-i4135541952.html

A dokładniej to do płyty jest specjalna "riser card" z drugim procesorem, kupowanie jej osobno jest trudne i raczej kosztowne także najlepiej zadbać żeby była w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności