Jump to content

Modo 801 plus MeshFusion Trial


Recommended Posts

MeshFusion jest super ale kasa jaką za niego żądają jest abstrakcyjna. Za tą sumę można mieć 3dCoata albo pół ZBrusha.

Ok. Za pomocą vokselowych booleanów do spółki z algorytmami auto-retopo tych programów nie uzyska się tak dokładnej siatki jak za pomocą MeshFusion. Tylko czy to tak konieczne do większości zastosowań?

Link to comment
Share on other sites

No sporo kosztuje, generalnie jest jest spoko ale jego minusem jest to, że A) trzeba pracować na smoothnietej siatce więc tak czy siak trzeba te support lupy np. przy literach mieć. B) wynikowa siatka bywa gęsta i generalnie nie robi to problemu no ale, przy czymś więcej niż still pakszotowy trzeba by było jakieś retopo a żadnego automatu do tego modo nadal nie posiada choć kto wie. Mesh fusion wypluwa dane o krawędziach (Strips) więc może mogliby w nim samym coś zaaplikować.

 

Z drugiej strony można w o wieeeeeeeeeeele krótszym czasie wystrugać modele któresą poaczeniem organiki plus hardsurrface (obłości plus ostre wycięcia etc.)

Dodatkowym plusem jest to, że to można animować a w przyszłości ponoć i dynamiczne tworzenia uv (jeśli dobrze pamiętam i oby).

Link to comment
Share on other sites

abstrakcyjna? wg mnie sprzedaja go w bardzo spoko cenie.... mimo , ze zazwyczaj marudze na kwoty jakie trzeba zainwestowac w soft.

jakiekolwiek porownania do 3d coata (ktory jest po prostu tani) nie ma wg mnie zadnego sensu - to totalnie inny produkt. To tak jakbym porownal cene Mesh Fusion do np. pakietu CATIA ....

 

Auto retopo byloby super - w polaczeniu z PowerSubd to Nurbs daloby to strasznie potezne narzedzie dla osob modelujacych pod produkcje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy