Skocz do zawartości

Kilka presetów layoutu


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

W rogu po prawej stronie mamy opcję Load next User Interface. Chciałbym ułożyć inne layouty i przełączać za pomocą tego guzika. Nie wiem jak to ogarnąć, jak zarządzać tymi layoutami. Na ten moment ułożony mam layout, który włącza mi się na starcie. (prawdopodobnie modyfikowałem defaultowy layout) Jeśli przełączę na inne to nie wraca mi już do tego co miałem ułożone do tej pory, muszę wcisnąć Preferences/Init Zbrush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Zapisuj swoje customowe inferfejsy tutaj

C:\Program Files (x86)\Pixologic\ZBrush 4R6\ZStartup\UserInterfaceLayouts

 

To będziesz się przełączał między nimi, możesz też nadpisać już istniejące pliki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci coś takiego. Nagraj Macro w którym otwierasz Layout z pliku w "ZStartup\UserInterfaceLayouts". Zbrush jest na tyle mądry że wpisze w macro ścieżkę dostepu do pliku. Zapisz plik macro jako txt z nazwa danego layoutu i potem po ponownym odpaleniu zetki w menu macrosów będziesz miał guzik który umieszczasz sobie przez "enable customize" na każdym z layoutów i ponownie je zapisujesz. Incepcja. :)

Mam tak i bardzo sobie chwale bo nie muszę się przeklikiwać przez 100 rożnych layoutów. Jak dużo teksturujesz to możesz sobie zrobić też taki guzik do zmiany kolorów interfaceu na taki theme który nie ma żadnych kolorów żeby się nie rozpraszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio: Fajnie, bardzo fajnie :) Ty to masz łeb.

 

A mam taki problem że nie mogę usunąć uporczywej ikony którą omyłkowo dodałem nie w tym miejscu co trzeba. alt+ctrl i przeciągam do canvasu ale nie znika mi cholera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności