Skocz do zawartości

Animacja-trimaran


Rekomendowane odpowiedzi

Animacja dla Sunreef Yachts,

 

Sporo pracy, mocne tempo!

 

Pozdrawiam

 

P

 

 

14264075132_864ce0fc68_o.jpg

 

 

Client: Sunreef Yachts

Design: Robert Błażejak

VFX: Motyw

ECD: Pawel Podwojewski

3D Artist: Piotr Kosiński

3D Artist: Krzysztof Kuczyński

PM: Patryk Sala

Studio Session: Panika

 

 

DIRECT VIMEO LINK:

 

 

 

 

14079435340_86ae3d7b87_o.jpg

 

 

14265646894_05994a23ec_o.jpg

 

 

14242928926_e9f5eaa6df_o.jpg

 

 

14263930592_622b42f054_o.jpg

 

 

 

 

Stills from the movie:

 

 

14079434370_0212b6b1be_o.jpg

 

 

14079395189_1443d18706_o.jpg

 

 

14262725391_ede521aaf3_o.jpg

 

 

14242930056_6146b96f04_o.jpg

 

 

14079401588_5b7bf217ab_o.jpg

 

 

 

 

 

Więcej wraz z VFX breakdown:

 

 

https://www.behance.net/gallery/16333267/SUNREEF-POWER-210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak zawsze po pracach wrzuconych przez ciebie zbieralem szczeke z ziemi, tak tu jestem zawiedziony,

 

szczerze, animacja wyglada bardzo srednio, wogole cos niedobrego dzieje sie z klatkami, hacza i wygladaja jakby byly upskejlowane przez timewarpa lub cos podobnego, shadery i wizki sa bardzo przecietne, a ludzie z footyga slizgaja sie po ziemi,

 

mimo wszystko gratki, animacja to zawsze kawal roboty, gratuluje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem 3x na VIMEO i muszę przyznać, że zmęczyłem oczy tą animacją. Ogólnie światło przez postpro jest naprawdę denerwujące. Model jachtu wspaniały. Kilka elementów z wnętrza bym wywalił a już na pewno te PRL-owskie taborety z mesy. W kawiarenkach z lat 80 były już lepsze siedziska.

Genialny moment? ~2:30 - naprawdę kozacko to wyszło. I to w sumie byłoby na tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu w popowych piosenkach usłyszeć możemy: "piękne jak okręt pod pełnymi żaglami". Przez tysiące lat łodzie i statki nie tylko odgrywały ważna rolę w życiu człowieka ale też pozwalały na niesamowity kontakt z naturą, stały się synonimem bogactwa, wolności itp.

 

Niestety ten projekt nie tylko depcze dotychczasowy dorobek ale też proponuje nam najzwyklejsze w świecie pływające żelazko. Jedynie bogaty rusek w różowym dresie mógłby sobie coś takiego kupić. Bo drogie.

 

IMO. Sunreef Yachts powinni wrócić do tablicy i zacząć od nowa.

 

 

GrecianBoats-s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo nierówne, ale pewnie przy nieco lepszym kalendarzu sami byscie to poprawili wiec nie ma co wytykać. Widać, ze było naprawde duzo do zrobienia. Powodzenia przy nastepnej produkcji. Można wiedzieć ile Wam to zabrało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu nie wiadomo co myśleć. Fajne stille, kupa roboty nad wszystkim, i wyszło co wyszło.

Cholernie dziwne kolory, niby miał być zachód słońca(?) a jest jakiś mordor. Zupełnie niepotrzebne przeostrzenia, raz że zupełnie niepotrzebne, dwa, że wyszły źle. Zobacz 0:45, 1:00, 3:00 to jest jakaś makieta na baterie a nie jacht. No jaki średnioogniskowy obiektyw ma taką głębię? Jedyna naprawdę dobra sekwencja jest na 2:30. A byłaby lepsza gdyby ktoś nie ruszał kolorów, wyspy w tle i znowu głębi ostrości.

Stille warte zachowania.

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę z całej animacji urzeka moment gdy trimaran płynie. Natomiast cała reszta męczy tą pseudo sepią na siłę, wnętrza rozczarowują jakością materiałów. Mam takie dziwne uczucie ze klient dostał to co chciał i za co zapłacił. A tak pomijając wasz produkt to yacht jest paskudny i podejrzewam ze od miłośników żeglarstwa wysokich not nie dostanie ktoś wyżej dobrze napisał "pływające żelazko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacht sam w sobie mi się podoba, prosta forma idzie tutaj na plus. Dobrze to podkreślają rendery studyjne [pk3d?] - swoją drogą bardzo zacne. Skojarzenie z żelazkiem jak najbardziej trafne, ale jest to ładne żelazko :) Trzeba sobie zdawać sprawę, że nie jest to klasa statków do pływania, zdobywania oceanów i czucia fal na twarzy, a raczej produkt luksusowy, który ma być wyjątkowy, wygodny, itd. i dodatkowo przyciągać spojrzenia innych jak się zacumuje w Monako. Nie jestem znawcą tematu, ale tak odbieram ten produkt.

 

Jeśli chodzi o samą animację to moim zdaniem nie siadło...

Kolory, kadry i muzyka położyły cały materiał. Nie poczułem tutaj tego o czym pisałem wyżej czyli luksusu, ekskluzywności produktu/łodzi. Wyszło raczej na Opla niż na Rolls Royce lub Lamborghini. Kolory zrobił bym bardzie przyjazne, w moim odczuciu teraz jest trochę "brudno" i monotonnie. Kadry starałbym się dawać krótsze, czasami ciaśniejsze, może więcej dynamizmu lub ciekawego detalu. Muza też nie pomaga całości się obronić.

 

Niejednokrotnie podglądałem Twoje prace, ale tym razem muszę przyznać, że jest słabo.

Temat z ogromnymi możliwościami i bardzo ciekawy, ale nie czuję w tym palonych grubych pieniędzy [nie wiem ile to kosztuje ale pewnie okrągłą sumkę :)].

 

Generalnie jest kilka ciekawszych fragmentów, ale w pojedynkę nie wybronią całego 3minutowego materiału. Zastanawiam się z czego wynika ta jakość, Klient był ciężki, ciasny termin, czy może jeszcze coś innego. Może zdradzisz jakieś szczegóły z produkcji.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt. niestety rezyserii/pomyslu na prezentacje jachtu brak , jedynie dobry kadr jest w momencie gdy jacht plynie. dynamika muzyki oraz charakter sceny pasuje.. ale to za malo...:/ jak na 3 min.:(... oprawa muzyczna niestety szpeci :(. kolorystyka cieplo zimna nie jest moim zdaniem problemem, (zwlaszcza ze to kolory firmowe :D nie? ) jest do utrzymania, ale prezentacja rezyseria musiala by byc mocna...

Tez fakt ze jak na taki drogi produkt to Nic drogiego we wnetrzach nie widac.. nie widac luksusu nawet minimalistycznego, nie czuje sie go, albo zostal zle pokazany.. nie wiem...

Tez wydaje mi sie ze albo to wina wymogow klienta albo czasu realizacji... ale co tam - nastepny napewno bedzie lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Jeśli jakiś bogaty armator zażyczy sobie żeby jego łódź miała futurystyczny kształt "żelazka" i będzie miał odpowiednią sumę pieniędzy to nie można na to narzekać i trzeba spełnić oczekiwania. Normalka. Ostatnimi czasu w Polsce w pewnej stoczni ,armator,zażyczył sobie przerobienie kilkudziesięcioletniej " kupy złomu"(Malcolm Miller) na luksusowy jacht. Poświęcił na to swój czas i pieniądze ale efekt będzie niesamowity.

Oby w tym przypadku też tak było.

 

Animacja miejscami bardzo fajna, choć męcząca-też miejscami.

Rozumiem też ,że model jachtu był efektem pracy projektantów w systemie CAD. Brakuje mi w nim jednak więcej ilości szczegółów np.relingi, włazy, jakiś leżak. Ale pewnie na to brakowało czasu. Warto podejrzeć na stronę : http://www.admiralyachts.it/fleet. I rzucić okiem jak fajnie prezentują jednostki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez JakóbM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności