Skocz do zawartości

Zestaw za 6-7 tysięcy.


MikeTrusky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zdecydowałem się na zakup nowego komputera. Aż tak się na wszystkich podzespołach nie znam, dlatego trafiłem tutaj, gdyż chciałbym usłyszeć różne opinie. :) Początkowo chciałem się zamknąć w 5 tysiącach. Teraz zdecydowałem że jest to za mało i granica powędrowała do 6-7 tysięcy.

Póki co złożyłem coś takiego:

h8o72a.png

Wyszło mi aż 8 tysięcy. Jest to trochę za dużo. Więc pierwszym pytaniem jest. Który podzespół najlepiej trochę "osłabić" na korzyść końcowej ceny? A drugim pytaniem jest to, czy ogólnie wszystko spisze się dobrze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak nie zamierzasz podkręcać to nie jest Tobie potrzebna takie drogie chłodzenie i zasilacz. Kartę pewnie tez możesz (musisz) mieć słabszą. Jak zajmujesz się 3D to SSD możesz odpuścić (jak szukasz oszczędności). Kupowałem jakieś podzespoły pol roku temu - podrożało :/

ew. po prostu nauczysz sie zyc z 4770k i reszta będzie taka jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupując ten procesor chyba będę chciał podkręcać, więc wolałbym żeby chłodzenie zostało to. Pomyślę nad zasilaniem. A jeśli chodzi o kartę. To na jaką? Planuje przeznaczyć ten komputer przede wszystkim do grafiki 3d. I przy okazji żeby można było pobawić się od czasu do czasu włączając jakieś dobre gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich programach będziesz pracował czym zamierzasz renderować bo od tego należy uzależnić czy potrzebujesz takiej drogiej karty graficznej zerknij na te http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-770-4gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-n770-tf-4gd5-oc-599665/, http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx760oc-tf-4gb-ddr5-256bit-2dvi-hdmi-n760-tf-4gd5-oc-597751/ , Co do zasilacza to z niego nie rezygnuj oczywiście jeśli zostawisz ta kartę graficzna ma ona całkiem spory pobór w przypadku gdy ja obciążysz. Co do chłodzenie też z niego nie rezygnuj jeśli cenisz sobie cichą prace i zapewnieni odpowiedniej temperatury na procku

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej czasu będę spędzał w 3dsmaxie i ps. Pobocznie pewnie zbrush, Ai oraz inne graficzne, jeśli będą potrzebne. Renderowanie to vray.

Popatrzyłem na te karty które zaproponowałeś i się zacząłem zastanawiać nad tym. Zastanawia mnie również czy lepsze jest zainwestowanie w lepszy procesor czy jednak w lepszą kartę graficzną? Oczywiste jest że najlepiej właśnie po równo to rozłożyć. Ale no w przypadku kiedy fundusze ograniczają możliwości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie kasy rzędu 2k w kartę graficzna której możliwości i tak nie będziesz wykorzystywał jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto, w przypadku jeśli masz renderować tylko i wyłącznie vrayem który jest oparty na procesorze należy zainwestować w mocniejszy procesor jednak 12 wątków renderujących to nie osiem ;). Karty graficzne przeze mnie wymienione będą sobie bardzo dobrze radziły z softem jakiego zamierzasz używać, szczególnie że te które wymieniłeś praktycznie nie korzystają z technologi Cuda no z małym wyjątkiem jakim jest Vray rt i After Effect( o ile go będziesz używał) natomiast Photoshop kocha Opencl ;) W tak kartę graficzna jak gtx780 warto inwestować jeśli byś zamierzał zająć się renderingiem profesjonalnym na gpu np popularny Octane tam ta karta się świetnie sprawdza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem trochę i się zastanawiałem i zmieniłem tą kartę graficzną. Jednak to wciąż za dużo wychodzi, ponieważ muszę się zmieścić do 6 tysięcy. Więc niestety będę musiał zmienić procesor. Dlatego zwracam się z pytaniem na jaki najlepiej? I wchodzi w grę również zmiana płyty głównej, ponieważ jeśli o to chodzi, to nie orientuje się w tym w ogóle, a jesli nie wpływało by to niekorzystnie to cieszyłbym się również z takiej płyty, która miałaby wifi, żebym mógł od razu bezprzewodowo móc się łączyć. Z góry dziękuję za pomoc :)

 

yimvqw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj procesora, zmień kartę graficzną na GTX760 4GB i nie kupuj tego chłodzenia Noctua, pojedziesz chwilowo na fabrycznym lub mniej wydajnym chłodzeniu jak FERA 1224. Tu będziesz mieć lekko ponad 6k. Potem sobie dokupisz lepsze chłodzenie i już będziesz mógł kręcić procka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Zmieniłem procesor na Intel Core i7-4790k. Do zakończenia składania brakuje mi już tylko plyty głównej. Chyba że ta, którą wybrałem jest w porządku? Jest to ostatnie czego mi brakuje, a chciałbym w tym tygodniu już wszystko zamówić. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście jeszcze w tej jednej rzeczy pomogli mi w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności