Skocz do zawartości

BLENDER is...!!!


floo

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu, chodzi mi po głowie taki temat: Blender is awesome, gdzie skupiamy się na mocnych stronach darmowego programu gdzie dodajemy najlepsze rzeczy jakie ukazały się z pod jego skrzydeł.

[video=youtube_share;EJed22ShxLc]

[video=youtube_share;1XZGulDxz9o]

[video=youtube_share;yJzA0IFR-78]

[video=youtube_share;anzZjJwq2vk]

[video=youtube_share;DyCxwT-Mdtc]

 

 

Jakie są wasze opinie? - nie żałuje tego pytania :) Pozdrawiam!

Edytowane przez floo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Pomysł bardzo fajny, nie będę ukrywać że sam od pewnego czasu pracuję nad czymś podobnym :) Problem z którym zetknąłem się sam jest następujący: czym mają być te awesome rzeczy? Czy ma być to zbiór wybitnych prac na tle tego co ogólnie wychodzi spod Blendera czy porównujemy się na równi z najlepszymi "tego świata" w konkretnej kategorii?

 

Myślę że w grupie prac czysto artystycznych, conceptów postaci itp. Blender ma naprawdę sporo świetnego stuffu który warto by został szerzej pokazany światu. Natomiast imho słabo to wygląda od strony architektury. I mam nadzieję że nikt nie zinterpretuje tych słów jako "hejtu" (bardzo popularne słowo ostatnio) względem Andrew Price ale bądźmy szczerzy - to co próbuje forsować poprzez Architecture Academy to jest poziom sprzed 5-6 lat jeśli porównamy je z dzisiejszymi, pierwszymi z brzegu wizkami jakie ot choćby są publikowane tu na forum, nie mówiąc już o Everach czy CG Society. Inna sprawa - przekopałem prawie 150 stron "Finished Projects" na Blender Artists w poszukiwaniu Blenderowych wizek które na prawdę można zaliczyć do dzisiejszej 1 ligi i takich prac jest w rzeczywistości garstka... Niestety nie wygląda to dużo lepiej przy samochodach.

 

Takie moje 3 grosze, idea jak najbardziej właściwa ale może warto ją na dzień dzisiejszy zawęzić do kilku konkretnych kategorii gdzie Blender ma na prawdę bardzo dobre portfolio.

Edytowane przez le_chu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zależy na upychaniu swego stuffu bo też niespecjalnie uważam bym posiadał obecnie pierwszoligowe rzeczy do pokazywania. Natomiast jak skończę "research" wokół tematu wizualizacji to chętnie się podzielę rezultatem. Zresztą, pchanie własnych prac do takiej galerii to trochę jak polewanie sobie samemu na imprezie - nie żebym wiele imprezował ale słyszałem że jest to nietaktowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, pchanie własnych prac do takiej galerii to trochę jak polewanie sobie samemu na imprezie - nie żebym wiele imprezował ale słyszałem że jest to nietaktowne.

Jeżeli jesteś przekonany o tym że trzyma wysoki poziom, to dlaczego tym się nie chwalić? Przecież to jest twój skill i tym bardziej pasuje do tego wątku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, wiecie, że to nie soft robi prace tylko ludzie i to oni są "awesome".

Generalnie większość osób wie, że

a) blender jest darmowy (więc podkreślanie tego na każdym kroku, że jest darmowy jest oczywistą oczywistością)

b) "blender is capable". Nie trzeba tego udowadniać miliardem wątków osobnych i przejmowaniem wątków odnośnie innych softów, pluginów, newsów etc. Bo to widać najlepiej po pracach prezentowanych w wątkach wip, galeria etc. (jak się pojawiają). Oraz w necie. Oraz na głównej tego portalu bo jak coś się pojawia dobrego to niezależnie od softu jest to postowane (a tym bardziej blederowego co nieraz naprawdę zachwyca)

 

A, że pewnie wkładam kij w mrowisko to włożę go do końca (so to speak).

Ja się pytam po co na każdym kroku uprawiać takie coś? To miejscami przypomina agresywny marketing telemarketerów z banku...

Czy widzicie żeby ludzie, którzy używają innych softów tak wszędzie wciskali swoje 3 grosze niejako się poprzez jakiś ficzur wywyższając? (w tym przypadku punkty a i b powtarzane jak "hare hare hare kriszna..." (sorry czasem to tak wygląda...).

 

Ach i to nie jest ad personum. To takie obserwacje, które nieraz sprawiają, że naprawdę jak najmniej się chce mieć cokolwiek wspólnego z tematami o B. pytaniami, drążeniem etc.

 

Ok. to teraz poproszę o garść minusów misie:)

Żartuję.

 

A żeby było w temacie. Myślę, że takie coś byłoby fajne ale:

a) pokazywane by były jakieś wygrzebane perełki z zakamarków galerii wszelakich, może z jakimiś tipsami od autorów (czasem postują skrinszoty etc. takie know how)

b) może w formie gdzie przeglądanie wątku nie będzie męczące i nie będzie powodowało flejmów, dyskusji o niczym - pinterest jakiś np. - czysta forma

c) jeśli rzeczy wideo to playlista na youtube?

 

Pozdro wariaty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś więcej napisać, ale stwierdziłem, że szkoda tracić czas na przepychanki o ideologię.

 

Wyobrażałem sobie to jako wątek, w którym każdy wrzuci coś od siebie(może sam zobaczył bym coś unikalnego), a nie kolejną dyskusje o ideologii. Jak ktoś postrzega to jako chęć udowadniania czegokolwiek, to GRATULUJĘ!!!

 

Miał być kontent, a wyszło inaczej. Nie dzięki. Wątek do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floo, ale takie cos zginie. Tak zupelnie racjonalnie. Jest galeria i front na tym forum gdzie liczy sie dobra praca a nie w w czym zostala zrobiona. O co kaman?

Chcesz robic takie cos, to zrob to na pinterescie gdzie latwiej sledzic jak cos sie pojawi nowego (ja sie tam od razu zapisze) Latwiej prosciej czytelniej i ciezko bedzie o flejmy czy problem, ze ktos nie zrozumial Twoich intencji (zrozumial tak BTW tylko trzeba bylo doczytac do konca post a nie traktowac to z zalozeniem - ocho znowu sie czepiaja blendera/blenderowcow - bo tak nie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy blenderartist, po co kolejna rzecz o blendku, skupiajaca sie na awesome?

Hmm, może dlatego że rzeczy umieszczane na BlenderArtists wcale nie są takie "osom" jak się na nie spojrzy obiektywnie, bez blenderowych okularów? Tak, w pewnych dziedzinach poziom nieporównywalnie skoczył względem tego co było 3 lata temu ale pozostała część świata też nie próżnowała.

 

Miał być kontent, a wyszło inaczej. Nie dzięki. Wątek do zamknięcia.

floo nie ma co się obrażać i zamykać wątku bo tematy tutaj poruszone są ważne. Zbiór prac który zaproponowałeś i tak by nie przeszedł w wersji "forumowej" tylko musiałaby powstać jakaś zewnętrzna, moderowana galeria.

 

Ja się pytam po co na każdym kroku uprawiać takie coś? To miejscami przypomina agresywny marketing telemarketerów z banku... Czy widzicie żeby ludzie, którzy używają innych softów tak wszędzie wciskali swoje 3 grosze niejako się poprzez jakiś ficzur wywyższając? (w tym przypadku punkty a i b powtarzane jak "hare hare hare kriszna..." (sorry czasem to tak wygląda...).

 

Inne softy mają własne, potężne zaplecze marketingowe które przekłada się na konferencje, reklamy, wchodzenie z produktem na uczelnie itp. Czy jest to mniej agresywne... wątpie, może trochę bardziej ułożone i grzeczne. Jednak zgadzam się co do namolnego wciskania Blendera wszędzie gdzie się da, zwłaszcza że jak widać po tym wątku (nie ujmując oficjalnym, blenderowym reelom) często nie ma się czym chwalić.

Edytowane przez le_chu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uzumakishadow spoko, ja się nie spinam. Nikogo nie minusuje. Nie mam problemów z tym że ktoś to się nie podoba, ale ja nie jestem żadnym blenderowcem. Wybacz, ale głównie pracuje w innych programach, a wolny czas przeznaczam na Blendera. Jedni tracą czas dla granie w gry, oglądanie kotów w internetach, a ja sobie dłubie w Blenderze z tym że mój stosunek do tego programu jest otwarty, a nie określony na zasadzie Blender vs reszta świata.

 

edit:

Pozdrawiam jednego gościa co kiedyś się gotował, jak mu powiedziałem że intereface Blendera jest prosty. Podobnie mam z Zbrushem, do dziś nie rozumiem co tam jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@floo Pełen czill.

Po nazwie tematu i samej idei wyglądało to jak "ech, znowu "blender jest de best"" plus to podkreślenie, że jest darmowy...

A idea lepiej by się sprawdziła jako jakiś pinterest czy tumblr. Może prowadzony wspólnie z kimś lub samemu. Same plusy - quality control, budowanie swoich własnych referencji, brak niepotrzebnych dyskusji - win win.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uzumakishadow Spoko. Chyba sobie to wkleję w stopkę. Od x lat uważam że Blender ma potencjał i jest pewnego rodzaju alternatywą, ale nie wpłynie w żaden sposób na rynek.

Większym zagrożeniem dla autodescku może okazać się jakiś nowy rewolucyjny program, który będzie oparty o najnowsze rozwiązania. Tak po części było z MotionBuilderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności