Skocz do zawartości

Netrush


Netrush

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Będę tutaj zamieszczał swoje prace 2D, równolegle zamierzam prowadzić też teczkę 3D na tym forum. Póki co nie mogę się zdecydować w czym się rozwijać dlatego robię jedno i drugie, ponieważ tworzenie zarówno w 2D jak i 3D sprawia mi przyjemność.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że nigdy nie malowałem, towarzyszył mi jedynie rysunek. W Photoshopie maluję jakieś 2 miesiące. Wybrałem kilka prac, które uważam, że można pokazać, na pewno nie wrzucę wszystkich bo większość to straszne gnioty i szkoda na to Waszego wzroku hehe.

 

Będę wdzięczny za każdą opinię, krytykę, cokolwiek co może mi pomóc w dalszym rozwoju, ponieważ mam wrażenie, że utknąłem w miejscu i nie wiem za co mam się zabrać w malowaniu, żeby czas na naukę najlepiej spożytkować co pomoże mi w progressie.

 

Wiem, że na pewno mam bardzo dużą trudność w dobieraniu kolorów - odpowiednich kolorów, dlatego to wszystko takie cukierkowate, po prostu inaczej na razie nie potrafię.

 

Na razie digital, na dniach wrzucę trochę tradycyjnych:

 

Moja pierwsza praca w Photoshopie:

 

DtPatZy.jpg

 

32CUeGq.jpg

 

QlJWBUf.jpg

 

0H68mI2.jpg

 

aGsitvM.jpg

 

Do trzech poniższych wspierałem się referencjami:

 

2RWlmdJ.jpg

 

fkljLRn.jpg

 

OFNznNc.jpg

 

DgjFTjJ.jpg

 

KUW1nKU.jpg

 

bQQcPbA.jpg

 

s9TZZpz.jpg

 

ou7p4mp.jpg

 

Pierwsze podejście do ilustracji, choć ciężko to nazwać ilustracją:

 

aW55eRj.jpg

 

i stepy:

 

mFPqRgX.jpg

Edytowane przez Netrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na 2 miesiące jest na serio nieźle.

Zdaję mi się, że zarówno w 3d jak i w 2d bardzo przyda Ci się znajomość anatomii.

W tym momencie w pracach jest sporo błędów właśnie tej natury.

 

Od siebie bardzo polecam Hamptona "Figure Drawing. Design and Invention"

Do mnie najbardziej to dotarło.

Poza tym musisz robić dużo studiów, oglądać pracę mistrzów, etc.

 

Wygląda na to, że masz potencjał więc na pewno sobie poradzisz, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rozpu

 

Dzięki, chociaż na razie więcej w tym eksperymentów niż świadomych decyzji :).

 

@Bombadil

 

Dziękuję. Książkę już zamówiłem, zastanawiam się jeszcze nad How to Draw Robertsona i Color and Light, z tego co czytałem wiele osób je poleca. A ja praktycznie we wszystkim mam jakieś braki. Perspektywa to już w ogóle jest dla mnie czarna magia hehe.

 

Właśnie w tych podstawach u mnie leży problem. Nie wiem w jakiej kolejności za to się zabrać. Czy zacząć od anatomii, perspektywy, koloru, kompozycji, designu. Jak do tego podejść, żeby się nie zaplątać. Wszystko na raz po trochu czy po kolei ? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

 

Dorzucam pierwszą paczkę rysunków 100x70 cm

 

4R6boJ1.jpg

 

HvGfrOm.jpg

 

KPxGjpa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz G

 

Dzięki. Staram się jak mogę, teraz to jak już wcześniej pisałem mam mętlik w głowie. Tyle rzeczy trzeba się nauczyć, a doba ma tylko 24h hehe.

 

Wrzucam ostatnią paczkę tradycyjnych high-res, następne już będę zmniejszał.

 

123Cpai.jpg

 

kRz0tHV.jpg

 

GBPdGoE.jpg

Edytowane przez Netrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny szkic i blockout kolorów nowej pracy. Prawdopodobnie ją skończę, zamierzam ją wykorzystać do nauki doboru odpowiednich kolorów skóry bo mam z tym ogromny problem. Dlatego też znowu wracam do ustawienia en face, choć nie powinienem bo w tym czuję się bardziej komfortowo niż przy innych ustawieniach, ale wydaję mi się, że lepiej rozwiązać jeden problem na raz, także póki co walczę z kolorem.

 

bDBkOyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprobuj sobie np jak bedzie wygladac zestawienie czerwieni z odsycona pomarancza. bedzie to wygladac troche zoltawo. tak samo jak cimny walor wydaje sie byc jasniejszy na ciemniejszym tle. mi to dosc mocno pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że w digitalu zaczynasz od grubszych brushy, większych brył. zdecydowanie jest potencjał. im bardziej tu kanciasto i brutalnie tym lepiej imo.

proponuję w ten sposób zacząć działać również na papierze (z którym tu zdecydowanie gorzej) - zamiast zamiatać ołóweczkiem weź kawał węgla ;d i z zamachu!

pozdr rr rrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mysz

 

Dzięki za odwiedziny i za miłe słowa. Na papierze też już staram się ograniczać na razie do większych plam, najciemniejsze rysunki, które wrzuciłem są właśnie rysowane węglem w połączeniu z ołówkiem, taki misz masz hehe.

 

Dalej poprawiam tą pracę, chociaż nie wiem czy nie dać sobie z nią spokoju i zająć się konkretnie studiowaniem czy to martwej natury, portretów czy "landskejpów". Zastanawiam się też czy nie ustawić sobie planu tygodnia co maluję w konkretnym dniu, żeby mieć nad tym jakąś kontrolę i wszechstronnie się rozwijać, tylko jeszcze nie wiem jak to ułożyć optymalnie pod swój poziom. Jak ktoś ma jakiś pomysł to chętnie poczytam :)

 

GYGqXEt.jpg

 

Komentarze i krytyka jak zawsze mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam nic do gadania, ale na twoim miejscu bym brał sie za martwe. i ustalenie sobie planu to dobry pomysl

 

Mam już wstępny zarys planu, martwe postaram się też tam dorzucić. Przy okazji następnej wrzuty dołączę plan jak ktoś miałby ochotę przejrzeć i od poniedziałku ruszam z kopyta, taki jest plan :D.

 

Poza tym, nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc, że nie masz nic do gadania. Jeśli chodzi o krytykę moich prac to wal śmiało, bo na pewno coś pożytecznego z tego wyciągnę, poza tym ja się nie obrażę, nawet jak ktoś mnie tutaj zmiesza z błotem, że moje prace są do bani itd., mam dystans do siebie, a tym bardziej do tego co robię :). Chyba, że nie o to chodziło, a np. o to, że ciężko w ogóle to w jakiś sposób skomentować to ok rozumiem, mam spore braki, a zamiast ćwiczyć podstawy próbuję coś lepić z wyobraźni, co przy wspomnianych już brakach nie wychodzi tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rozpu

 

Ok :)

 

@DraxMustHurt

 

Witam w mojej teczce i dzięki za słowa otuchy :D chociaż wiem, że jeszcze dłuuuuga droga przede mną i masa niecenzuralnych słów w trakcie pracy poleci. Ja niestety tak mam, że chciałbym malować lepiej zamiast cieszyć się tym co jest teraz, niby wiem w teorii co powinienem zrobić ale w praktyce to nie zawsze wychodzi i to jest lekko mówiąc drażniące, mam nadzieję, że to po prostu brak doświadczenia.

 

Dalej eksperymentuję z tym obrazkiem, tym razem przerobiłem go trochę, bo naoglądałem się filmików z ekspresyjnym malowaniem na bazie realistycznych rysunków, jednak ciężko jest to wprowadzić w życie, tym bardziej, że rysunek jest daleki od realistycznego hehe.

Wyszła niezła sieka ale chyba na tym etapie go zakończę, po co powielać dalej te same błędy.

 

OLx2iqm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Zamieszczam szkic planu, który sobie przygotowuję. Nie wiem czy nie zmniejszę ilości ćwiczeń na dzień ze względu na to, że mam czas na pracę tylko wieczorami po uczelni, nie wiem jeszcze jak to wyjdzie w praktyce, a z drugiej strony chciałbym wszystko co tutaj wypisałem na bieżąco ćwiczyć ://. Może to rozbiję na dwa plany i co tydzień będę zmieniać, chyba, że macie jakąś sugestie to chętnie poczytam.

Sorry, że po angielsku ale tak mi było łatwiej to rozpisać.

 

J8U723f.jpg

 

Tak poza tym to wrzucam nowy obrazek, znowu "portret" en face ale to ze względu na to, że chciałem przetestować program do nagrywania przy dość sporej rozdzielczości. Może przy okazji ktoś mi podpowie co robię źle. Wiem, że nie bardzo może jest co komentować bo to tylko abstrakcja ale może mimo wszystko ktoś coś podpatrzy i doradzi :).

 

GdX5lFu.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gestury cwicz se pół godziny dziennie, wcisnij se więcej martwej natury. w ogóle wszystkie zagadnienia staraj sie w miare mozliwosci z natury. czy to kompozycja, czy to swiatlo czy gestury - rob co sie da zeby jak najwiecej z natury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności