Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Chciałbym przedstawić ostatni projekt - Dom dziurawy.

 

Projekt - pracownia 81.WAW.PL

Wizualizacje - moje.

Programy - klasycznie 3ds max + vray + ps

 

Wszystkie rendery wykonane w wielkości 3000px dłuższy bok.

 

Serdecznie zapraszam do wyrażania swoich opinii.

 

Pozdrawiam

Michał Nowak

 

.

d86d729fefb6b13ce23fd25877aeb919.jpg

.

8d9cba2aeb45f9f53b20264764e62048.jpg

.

248e676ef3438c370f1e35301dcc2b72.jpg

.

f484441836a90e3f9a7844f1b857fe46.jpg

.

d18a704f99bf10b0d147a995735f6c51.jpg

.

e7345a8f6797aacfb475c72ffa3e4a08.jpg

.

4cea5666d1aa8be73ffcc97b527e35ba.jpg

.

d82e25698f19ab2588e64a3b05cdabc8.jpg

.

b7636ede4eecfd1ed5febdf4eeff73f3.jpg

.

8cf965e59ae49f0e579bf1f4dc5b0a84.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

IMO te słoneczne nie przypadaj jakoś do gustu, szczególnie pierwsze drażni rozciągnięciem perspektywy, to niebo rozprasza uwagę od domu :). Natomiast te z pochmurnego dnia są porostu super z wyjątkiem ujęcia z samochodem :)

Kamienie w sadzawce to tekstura czy modele? Bo troszkę to płasko to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Waszymi uwagami :)

 

Ujęcie z autem było potrzebne by pokazać budynek właśnie od tej strony, ale dla mnie też jest tym słabszym kadrem.

Muszę przyznać, że biały budynek + biały podjazd źle tutaj wyglądały, wszystko się zlewało i jedyne co mi względnie dobrze siadło to to auto.

 

skalpel3d - Z tym pochmurnym klimatem jest pewien problem. Sam chętnie też bym widział cały zestaw w tej tonacji, ale jednak jest to projekt komercyjny, architekci chcą go sprzedać i niestety nie zawsze da się zrobić temat pod siebie z wymyślnym klimatem/oświetleniem. Tutaj widzimy wypadkową pomiędzy grzeczną komercją i czymś innym,co sprawia mi frajdę. Swoją drogą, myślę że cały zestaw 10 kadrów w kolorystyce pochmurnej czy dowolnej innej na tak mały budynek byłby raczej nudny/monotonny.

 

skalpel3d masz dobre oko :) Kamienie faktycznie tylko mapka ... niby były tam jeszcze jakieś modyfikatory i disp, ale nie siadło idealnie. Przyznam szczerze, że w tym miejscu trochę poszedłem na łatwiznę, nie chciało mi się już kolejnych kamyków rozsypywać :)

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał sam jestem architektem i wiem jakie jest podejście do komercyjnych wizualizacji, po prostu te ze słońcem się już odrobinę przejadły i moi koledzy powinni wreszcie na to zwracać uwagę szczególnie ze taki domek we mgle/śniegu/pochmurnym dniu od razu się rzuca w oczy przy pozostałych sztampowo robionych w słonku :), jak robię wizki dla indywidualnego klienta to już nie raz usłyszałem a mógłby mi pan pokazać dom przy innych warunkach pogodowych :)

Ale i tak na tych pracach z pochmurnym dniem bardzo ładnie uwydatniłeś cechy samego domu :) i to sie powinno liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa.

Powiem Ci, że trendy się zmieniają. Kilka lat temu maksem były 1-2 wizki nocne na cały zestaw dziennych kadrów, obecnie ludzie zaczynają eksperymentować. Raz wychodzi lepiej raz gorzej, ale coś w tym temacie się zmienia. Ja się cieszę, bo jednak można się przy tym trochę więcej pobawić :)

 

A co do kolegów architektów. Z 81 pracuję już kilka lat i są mega otwarci na inne podejście do tematu.

Życzyłbym sobie żeby inne biura były bardziej otwarte na tego typu pomysły i były skłonne wygospodarować odpowiedni budżet do tego typu wizualizacji, ale to już zupełnie inny kierunek rozmowy.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne wizki i bardzo ladny dom, w Polsce sie takie buduje ?!. Jedynie co mi nie do konca pasuje to na niektorych renderach z niebieskim niebiem zielen zbyt mocno nasycona. A tak poza tym to bardzo ladnie. Trawa to jakis forest pack czy czym to siane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba :)

 

O ile dobrze wiem to projekt jest realizacyjny, chyba właśnie staruje budowa, ale szczegółów dokładnych nie znam :).

Lokalizacji nie mogę podać, ale jest to Polska, więc nie jest tak źle na tym naszym podwórku.

 

Myślę, że tych których stać powoli zaczynają dostrzegać, że można zrobić coś innego niż zwykły domek. Wiadomo, są różne gusta, jednemu podobają się wielkie okna innemu kolumny, a jeszcze innemu beton, ale współpracując z architektem można zrobić to ze smakiem. Dodatkowo, oglądając katalogi domków mam wrażenie, że trendy się zmieniają i jest coraz więcej tych całkiem spójnych i ładnych projektów dla "Kowalskiego".

 

Trawa to miks modeli własnych i kupionych, siana multiscatter-em.

 

Jeszcze raz dzięki za komentarze i za fronta.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichalNowak wspominałeś coś o "Kowalskim"? No to jestem :D

 

Co do prac, rzeczywiście mnie również przypadły bardziej do gustu ujęcia z zachmurzonym niebem, wg mnie lepiej uwydatniają sam budynek. Co do kwestii związanych z wymaganiami klientów odnośnie wizualizacji dobrze rozumiem. Fajnie, że pomimo tego robisz swoje mając swój pomysł na background wizek. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić, to trochę nie leży mi ostatnie ujęcie, mam wrażenie, że trochę na siłę wyciągnąłeś cienie z tego ujęcia przez co zrobiło się trochę płaskie i plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności