Skocz do zawartości

teczka 2d


Wieszcza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Długo się zbierałam, by w końcu założyć własną teczkę. Czytuję max3d od lat, ale nigdy wcześniej nie zamieszczałam tu postów. Jest tu tylu świetnych artystów z doświadczeniem, że trochę wstyd mi się odzywać :)

Ciągle się jeszcze uczę, przyjmę na klatę i będę wdzięczna za każdą konstruktywną krytykę. Z góry przyznaję, że często używam zdjęć rysując, jako referencje, czy też tekstury (spotkałam się z osobami które twierdzą, że nie powinnam tego robić).

 

Tak więc wrzucam, parę ostatnich swoich prac.

taralash_by_wieszcza-d83ig7y.jpg

calanthila_by_wieszcza-d89419c.jpg

aslayan_by_wieszcza-d8941h6.jpgbarygar_by_wieszcza-d8941up.jpgdracus_by_wieszcza-d89424u.jpgtao_xi_by_wieszcza-d8942kc.jpgtarstab_by_wieszcza-d8942vt.jpgurthae_by_wieszcza-d89434s.jpg

 

 

I portret Orka :)

 

orc_portrait_by_wieszcza-d8943ka.jpg

Edytowane przez Wieszcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję za odpowiedzi :)

@wajktor - nieee, nie drapie się ( nie wpadłam na to by ktoś mógłby tak pomyśleć :D ) To kapłanka ludu jaszczuroludów, który czci słońce, a to co trzyma w ręce to właśnie ich symbol. (Wszystkie postacie opisał Bartosz Wegner, i są ilustracjami do gry na tablet która mam nadzieję w końcu zostanie ukończona)

 

Ostatnie prace

dark_orc_by_wieszcza-d89guk6.jpg

Speedpaint, wzorowany na zdjęciu My Morgul orc Taruk Mornakh spodobało mi się jak pada światło na twarz.

concept__vip__by_wieszcza-d89kqo3.jpg

Concept, studiowałam w jaki sposób rysowane są gry 2d. Na pewno wykonam więcej takich ćwiczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było *wstyd*

 

Wrzucam do teczki to nad czym ostatnio siedziałam

test_map3_by_wieszcza-d93wary.jpg

 

Przykład mapy, a dokładniej mapa testowa sklecona z elementów, co by zobaczyć jak to razem wygląda i dopracować te, które za bardzo odstają od grupy :)

 

characters_by_wieszcza-d95r9xn.jpg

Postacie do gry, na bazie konceptu moniki (http://www.monikoko.deviantart.com)

Co prawda rysowane z rok temu, ale nigdzie ich nie pokazywałam, i nie uzyskałam żadnej opini na temat tej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo brudzisz kolory, bo za mało róznicujesz temperature, wszystko ma swoj lokalny kolor i praktycznie poza niego nie wychodzi, tylko walor sie zmienia. w naturze takie cos sie praktycznie nei zdarza, nawet na obiekt postawiony obok drugiego obiektu o identycznej temperaturze oddzialuje światło odbite - staje sie bardziej nasycony. oprocz tego wiekszosc obiektow w przyrodzie ma zmiany w temperaturze nawet w obrębie samego koloru lokalnego. chociazby zarózowienia na policzkach itd. to tez musisz uwzględniac. szczerze mowiac, to jesli tylko walor sie bedzie zgadzał, to wewnątrz mozesz uzywac prawie wszystkich barw swiata i nie zepsuc obrazka, a nawt dodac mu wiecej malarskosci. oczywiscie trzeba w tym rozsadku. przyjrzyj sie pracom jakichs propsów. poza tym manipuluj szarościami. jesli na średnio nasyconym fragmencie maźniesz jeszcze mniej nasyconą kreskę to całosc bedzie sie wydawała dośc nasycona, a mniej nasycony kolor bedzie sie wydawał bliższy barwie komplementarnej tego, na ktorym go maźniesz. jesli zrobisz na odwrót - najpierw walniesz na płasko mniej nasycony kolor a potem troche bardziej nasycony, to calosc bedzie miec efekt trupio blady. ogólnie szary na tle pomarańczu sprawia wrażenie błękitu a na tle błekitu - pomarańczu. to głebsze niz ci sie wydaje, oprócz takich skrajnych przypadków dziala to tez na mniejsza skale - im mniej nasycony bedzie kolor na tle pomarańczowego tym chłodniejsze bedzie sprawiał wrazenie itd. pozdro pisze o 4:31 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności