Skocz do zawartości

Zestaw PC: max 9000zł


seven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o ocenę dwóch zestawów które przygotowałem, nie uwzględniają one zasilacza i obudowy bo to już mam przygotowane pod ten sprzęt smile.gif

 

1. Zestaw „1” komputerowy pod procesory Haswell-E (LGA2011-v3)

 

Procesor:

Intel Core i7-5930K 3,5 GHz s.2011 Box (bez chlodzenia)

Płyta główna:

Asus X99-Deluxe X99 s.2011-v3. / Lub ta: ASUS WORKSTATION X99-E WS s.2011-v3

Chłodzenie procesora:

Corsair Hydro Series H110 (CW-9060014-WW)

Karta graficzna:

Gigabyte GF GTX970 4GB 256Bit GAMING

Dysk SSD na system + progrmy:

Kingston HyperX 3K SSD SATA3 2.5" 240GB SH103S3/240G

Dysk twardy:

WD Black WD1003FZEX 1TB sATA III 64MB

RAM:

G.Skill Ripjaws 32GB DDR4-2133Mhz

Chłodzenie RAM:

G.Skill TURBULENCE III

 

Bardziej jestem za Zestawem”1” gdyż to najnowsza architektura, jednak znalazłem kilka artykułów na dwóch niezależnych forach że płyty pod X99 się palą… a głównie właśnie spaliła się ta płyta Asus X99-Deluxe X99 w kilku przypadkach oraz płonęły płyty MSI…

Linki do artykułów:

http://www.legitrevi...-unknown_150008

http://www.tomshardw...erclocking.html

 

2. Zestaw „2” komputerowy pod procesory Ivy Bridge-E (LGA 2011)

 

Procesor:

INTEL CORE i7-4930K

Płyta główna:

Asus P9X79-E WS s.2011 / Lub ta: Asus X79-DELUXE s.2011

Chłodzenie procesora:

Corsair Hydro Series H110 (CW-9060014-WW)

Karta graficzna:

Gigabyte GF GTX970 4GB 256Bit GAMING

Dysk SSD na system + progrmy:

Kingston HyperX 3K SSD SATA3 2.5" 240GB SH103S3/240G

Dysk twardy:

WD Black WD1003FZEX 1TB sATA III 64MB.

RAM:

Kingston HyperX Beast 32GB DDR3-1600MHz Kit

Chłodzenie RAM:

Kingston HyperX Fan

 

Zestaw „2” wydaje mi się „bezpieczniejszy” (chodzi mi o te płonące płyty pod Haswell-E…) być może już naprawili ten problem, jednak nie znalazłem żadnych informacji na ten temat…

 

Odnośnie tego czemu wybieram tylko Płyty główne ASUS’a to powód prosty, zawsze takie miałem i jakoś ufam temu producentowi (oby mnie to nie zgubiło…) smile.gif

Oceńcie te zestawy proszę, głównie zwróć uwagę na te płyty główne, może podsuniecie mi jakiś lepszy zestaw smile.gif

 

To ma być sprzęt do modelowania 3D i teksturowania (3ds MAX, ZBrush, Photoshop tip). Czytałem że profesjonalne zestawy do pracy składają się z architektury dwuprocesorowej (Xeon) jednak wydaje mi się że nie wykorzystałbym takiego potencjału (nie bawię się animacją, głównie modelowanie 3d)smile.gif

 

Cena max 9000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-5930K-vs-Intel-Core-i7-4930K różnice prawie żadne :) a równocześnie idziesz w platformę opartą na pamięciach ddr4 których parametrów nie wykorzystasz do zwiększenia wydajności komputera w softach w których pracujesz. W tym momencie wchodzenie w ddr4 to strata finansów średnio droższe 1,5 raza a w przypadku większych pojemności nawet dwukrotnie. Odradzam fabryczne zestawy chłodzenia wodnego lepiej zainwestować w wyższej klasy chłodzenie powietrzne, natomiast jeśli wodne to indywidualnie składane z rożnych podzespołów. Co do xeonów to jeśli nie renderujesz w duzych ilościach ani nie robisz animacji to niema sensu w nie inwestować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d a co myślisz o tych płytach głównych Asus P9X79-E WS s.2011 Lub Asus X79-DELUXE s.2011 ? i jeszcze pyt odnośnie ramu, czy warto brać tyle ile max obsługuje procesor INTEL CORE i7-4930K czyli DDR3 64GB? czy wystarczy mi 32GB? Czytałem aby przy stacjach roboczych na tym nie oszczędzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wystarczy mi 32GB?

 

Tu musisz odpowiedzieć sobie na pytanie do czego będziesz używać tego komputera.

Czy będzie to raczej rendering? Jeśli tak, to czy przewidujesz jakieś wyjątkowo ciężkie sceny, z olbrzymią ilością detali?

W zdecydowanej większości przypadków 16GB dla jednego procesora to już dużo, 32GB to świat i ludzie,

a 64 potrzebne jest naprawdę wąskiej grupie ludzi.

 

Inną sprawą jest postprodukcja, jeśli zamierzasz używać np After Effects.

Jest w nim tryb wieloprocesorowy, polegający na tworzeniu pobocznych wątków dla każdego rdzenia procesora,

możesz sobie przydzielić 2, 4 albo 6GB ram na wątek. W większości przypadków wątkom wystarczy 4GB,

12x4GB to 48GB ram zajętych samym renderingiem, plus 3GB na system i inne odpalone aplikacje, zostaje 13GB na ram preview.

Wtedy okazuje się, że 64GB dla jednego procesora ma sens.

 

Może warto kupić na początek 4 kości po 8GB, a w razie potrzeby dokupić drugie tyle.

Miłą rzeczą w tych płytach jest to, że mają aż 8 slotów dla pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem teraz z strony którą podał skalpel3d http://cpuboss.com/ i porównywałem procesory 5820k, 4930k, 5930k i 5960k.

Stwierdzam więc że w gre wchodzi 4930k lub... 5960k (powód prosty 4930k wypada identycznie jak 5820k i troche słabiej od 5930k, a gorzej oczywiście od 5960k) tylko czy ja się zmieszcze w 9tyś zł?? podajcie prosze jakias sensowną konfiguracje pod 5960k w granicach 9tyś, tylko prosze o uwzglednienie 32gb ram (jesli budżet pozwoli), SDD na system+programy i HDD na dane :) to ma być sprzet na 3-4 lata pracy (modelowanie 3D+teksturowanie) więc sami rozumiecie że chce te pieniądze dobrze zainwestowac :)z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego modelu jak 5960k, a serie X nigdy nie były na tyle wydajniejsze żeby się opłacało je kupować bo zazwyczaj są dwa razy droższe.

3 lata temu (jak ten czas szybko leci :/) składałem kompa -> http://max3d.pl/forum/threads/82657-Zestaw-do-10k?p=1100844&viewfull=1#post1100844 i gdybym miał teraz coś skladać to wziąłbym podobny zestaw, a akurat na takim siedzę w pracy: 4930K, 64GB ramu, gtx970, ssd + dobre chłodzienie i porządna obudowa. Jak taki zestaw wykorzystasz do modelowania i PSa to będzie dobrze. Wszystko co kupisz ponad będzie wywalonymi pieniędzmi w błoto, ale to tylko moja opinia :)

 

Jeśli nie zamierzasz krecić procka to lepiej kup dobry cooler, noctue albo dark rock pro. Ten który podałeś to taki półśrodek.

 

Coolery ramu które podałeś chyba już nie są dostępne nowe? Nigdy nie miałem dodatkowego chłodzenia na pamięciach, nie odczułem dyskomfortu przez to, dodatkowe wentylatory w obudowie widocznie wystarczały.

 

Sądząc po twoich wpisach na forum dopiero zaczynasz przygodę z grafiką, piszesz tylko o modelowaniu i teksturowaniu więc nie wykorzystasz nawet 4930k, te programy w trakcie pracy nie obciążają aż tak procesora dopóki nie wejdziesz w rendering albo compo.

 

Polecałbym dobrze się zastanowić na zakupem, jeżeli teraz wydasz tyle kasy na sprzęt którego potencjału nie wykorzystasz przez najbliższe dwa lata to będzie to ogromna strata pieniędzy. Lepiej zainwestujesz jak część tych pieniędzy przeznaczysz na kursy, Digital Tutors/Lynda/Gnomon, albo odłożysz i dołożysz do konkretnej maszyny za dwa lata kiedy będziesz wiedział w którą stronę iść i czego Ci brakuje.

 

pozdrawiam,

rallyman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak racja nie ma takiego ja 5960k :) jest 5960X (mój błąd) :)

 

Co myślicie o tym zestawie??

 

Procesor:

INTEL CORE i7-4930K

Płyta główna:

Asus P9X79 WS s.2011.

Chłodzenie procesora:

Corsair Hydro Series H110 (CW-9060014-WW)

Karta graficzna:

Gigabyte GF GTX970 4GB 256Bit GAMING

Dysk SSD na system + progrmy:

Plextor M6S 256 GB 2.5" SATA III

Dysk twardy:

WD Black WD1003FZEX 1TB sATA III 64MB.

RAM:

G.Skill 64GB DDR3-1600 CL10 RipjawsZ

Chłodzenie RAM:

G.Skill TURBULENCE III

 

Przeznaczenie: modelowanie 3D i teksturowanie (3ds MAX, ZBrush teraz już 64bit :), Photoshop tip)

 

rallyman pisałeś odnośnie chłodzenia CPU, znaczy się Corsair Hydro Series H110 jest mało wydajny? głośny? możesz coś polecić? :)

dzięki za pomoc !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seven chłodzenia wodne typu kompaktowego to zasadniczo nic specjalnego nawet jeśli otrzymasz chłodniejszy procesr o 2-3 stopnie to równocześnie dostaniesz coś co pracuje dosyć hałaśliwie producent podaje 35dB w testach nawet 39dB zresztą co można oczekiwać po wiatrakach chodzących nawet z prędkością 1700 obrotów, a już płacenie za niego aktualnie koło 500 pln to czysta przesada jak wchodził na rynek wart było koło 400 i w stosunku do swojej wydajności , hałaśliwości uważano że jest sporo za drogi :). Lepiej kupic wydajne powietrzne chłodzenie np: http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=41&lng=en, http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=68&lng=en&set=1

Po co ci dodatkowe chłodzenie na pamięciach, jeszcze by było zrozumiale w przypadku zintegrowanej karty graficznej z procesorem, bo wtedy pamięci naprawdę są obciążane i pracują ostro. Natomiast co do samych pamięci to patrz na takie które mają Cl 9 lub niższe

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-16gb-2x8gb-ddr3-1600mhz-1-5v-bls2cp8g3d1609ds1s00ceu-472802/

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-4x8gb-1600mhz-ddr3-cl9-hx316c9srk4-32-661437/

 

A w ogóle to napisz jak masz obudowę bo może my się produkujemy na darmo i chłodzenia przez nas proponowane do niej nie wejdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze raz was wymęczę :D

 

Powiedzcie mi Ci którzy zajmują się modelowanie/teksturowaniem, czy wykorzystam 64GB ramu?? (wiem głupie pytanie) Czy może wystarczy 32gb? Głównie chodzi mi o Maxa, Photoshopa i 64bitowego ZBrush :D

 

Wybrałem dwa zestawy pamięci:

 

G.Skill 64GB DDR3-1600 CL10 RipjawsZ CL10 10-10-30

G.Skill TridentX 32GB DDR3-1600MHz CL7 8-8-24 (te mają bardzo niskie CL) :)

 

Doradzcie pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to głupie pytanie ale zaryzykuję odpowiedź :P jeżeli zaczynasz naukę/pracę w wyżej wymienionych programach i będziesz tworzył sceny zgodnie z logiką, nie zaśmiecał ich niepotrzebnie obiektami które na renderz mają 5 pix a w scenie 500k poly, nie miał otwartych wszystkich możliwych programów jednocześnie itd to przez najbliższy czas nie potrzebujesz 64gb. Wręcz powiedziałbym że na początku mniejsza ilość pamięci wymusi na tobie pilnowanie porządku a to zaowocuje później. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.Skill TridentX 32GB DDR3-1600MHz CL7 8-8-24 te

Do tego co piszesz to 16 gb było by już zapasem, naprawdę trzeba się przyłożyć aby przekroczyć 24 gb ramu w trakcie renderingu, oczywiście pomijam źle ustawione sceny i parametry modyfikatorów które potrafią zjeść ram do maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to głupie pytanie ale zaryzykuję odpowiedź :P jeżeli zaczynasz naukę/pracę w wyżej wymienionych programach i będziesz tworzył sceny zgodnie z logiką, nie zaśmiecał ich niepotrzebnie obiektami które na renderz mają 5 pix a w scenie 500k poly, nie miał otwartych wszystkich możliwych programów jednocześnie itd to przez najbliższy czas nie potrzebujesz 64gb. Wręcz powiedziałbym że na początku mniejsza ilość pamięci wymusi na tobie pilnowanie porządku a to zaowocuje później. ;)

Prawda prawada...

W 3d najważniejszy jest porządek. Im szybciej się tego nauczysz tym lepiej będzie szła Ci praca. W maya jest fajne narzędzie z warstwami (w 3dsie pewnie też), gdzie po prostu jak tworzy się na bieżąco warstwy to potem trzyma się porządek i nawet większe ujęcia są do ogarnięcia przy małej ilości V-Ram-u.

32GB jest nawet przesasdą pod tym względem. Katedra może dziś nie zachwycać, ale jak dobrze pamiętam powstawała na kompach, które miały parę set MB ram-u.

 

Jak wyszlifujesz skilla na 4GB to i wystarczy ci 8-64GB...

Jak wyszlifujesz skilla na 32GB to i 64GB będzie za mało. Bo i 64GB da się wykorzystać :)

 

G.Skill TridentX 32GB DDR3-1600MHz CL7 8-8-24 te

Do tego co piszesz to 16 gb było by już zapasem, naprawdę trzeba się przyłożyć aby przekroczyć 24 gb ramu w trakcie renderingu, oczywiście pomijam źle ustawione sceny i parametry modyfikatorów które potrafią zjeść ram do maxa

 

 

Zakładając, że będzie porządek. Ale jak otworzy 20 stron internetowych+Zbrush+photoshop+3ds to może być za mało. Masz rację robią batch rendering na pingwinie w MR początkowo byłoby ciężko zajechać 32GB.... Ale ram to niestety taki surowiec gdzie aptet rośnie w miarę jedzenia :)

Edytowane przez suntzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności