Skocz do zawartości

nietypowe wysypywanie się 3dsMax podczas renderu


szelma89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem z 3dsMaxem, otóż wysypuje mi się podczas renderowania sceny. Żadne problemy z rozdzielczością bitmap czy odbiciami nie wchodzą w grę. Mam pewną scenę, salon z aneksem, nic wielkiego, problem robi sie jak chce w konkretnym miejscu postawić stolik kawowy. Obojętnie czy jest z jakąś taflą szklaną czy jest to zwykły drewniany stoliczek zawsze mi się sypnie 3ds przy renderowaniu. Co najśmieszniejsze nie ma żadnego problemu jeśli po prostu wyrzucę stolik, nie ma też problemu gdy renderuję całą scenę np z użyciem ovverride material. Nie wiem już co z tym zrobić, może ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"reset xform", a później "collapse" próbowałaś? Czy stolik jest elementem, który został stworzony w innym programie i później zaimportowany np. jako 3ds? Miewałem już problemy z takimi obiektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wyrzucisz stolik ze sceny - renderuje się?

Jeśli tak, zrób stolik jeszcze raz. Pewnie szybciej go zrobisz, niż doczekasz

się na jakąkolwiek trafną podpowiedź. Jeśli to jest jakiś prosty stolik kawowy

- to robisz go w 15 minut a może krócej.... Jeśli jakiś super ozdobny np. w stylu

barokowym - potraktuj to jako ćwiczenie i posiedź nad nim trochę dłużej.

Jest szansa, że podciągniesz modelowanie, że znowu czegoś się nauczysz.

Ważne, abyś był pewien, że to właśnie stolik miesza Ci w renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam wszystko co zasugerowaliście, próbowałam wrzucać rożne stoliki z różnych źródeł w różnych formatach ale to i tak nie pomogło. zazwyczaj w takich sytuacjach po prostu importowałam obiekty do nowej sceny i działało a teraz nic. wysypuje mi się przy prepassie i z tego co zdążyłam zauważyć wyskakuje błąd związany z irradiance map ale to też dziwne bo zależało mi na czasie, więc nic nie zmieniałam w ustawieniach. spróbuję wyrzucić wszystkie meble, zredukować ustawienia do minimum i może wtedy pójdzie.

dziękuję bardzo za rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez GI jeśli nie ma tego durnego stolika to wszystko jest okej, gdy tylko dodam jakikolwiek inny, 3ds od razu mi się wysypuje. czy jest możliwość, że po prostu mam jakiś błąd w całej scenie spowodowany przez inny model czy ustawienia, który uniemożliwia dodanie w tym konkretnym miejscu czegokolwiek? wiem że to trochę kosmicznie brzmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa że modele 3d z katalogów firmowych (przeznaczonych głównie do CAD'ów) są wykonane poprostu nieporadnie ( nachodzą płaszczyzny, każdy kwadrat jest rozłączony, niezgodność materiałów, dziwaczne powtarzające się nazwy obiektów itp.)

A stolik herbaciany działa ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności