Jump to content
Sign in to follow this  
torm

Projekt: VisualStory

Recommended Posts

Cześć,

 

właśnie skończyłem projekt studia, strona typu one page. Uzasadnione bluzgi mile widziane ;)

 

VisualStory.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako, że przez ostatni dłuższy czas sporo siedzę przy webie to zarzucę swoje parę groszy.

 

Pierwszy zgrzyt jaki mi się rzuca w oczy to nawigacja w headerze. Na pierwszy rzut oka strzałki te wydają się odpowiedzialne za "przełączanie" tekstu "Studio Kreatywne", a jestem pewien, że według Twojego zamysłu mają przełączać to co jest poniżej. Zresztą nawigacja ta wydaje się zbędna, skoro są tylko 3 pozycje, które w zupełności mogą być on-hover. Wydaje mi się ta sekcja nie przemyślana, i według mojego widzi-mi-sie nagłówek ten wstawiłbym do górnej nawigacji, tuż obok loga (przy okazji, w którym wypadałoby zwiększyć czcionkę do conajmniej 14px - lekki faux-paus, że nazwa studia ma najmniejszą czcionkę w całej kompozycji :D). Dzięki temu zaoszczędzisz trochę przestrzenii i w zamian za ten nagłówek można wstawić sekcję "o VisualStory".

 

Jak tak dlużej się przyglądam to UXowo nie trzyma się kupy - 2 sekcje się powtarzają (portfolio), oraz oferta opisuje to, co jest 2 sekcje wyżej. Ponadto na tych obrazkach masz tyle przestrzenii, aby na nich zamieścić tekst z oferty :). Co do oferty, to warto pamiętać, że tekst to również warty uwagi aspekt, bo objętościowo tekst na temat stron internetowych powinieneś przyrównać do reszty, przez to mocno zniechęcasz potencjalnego klienta do czytania, skoro na twarz dostaje taką objętość tekstu.

 

No i sekcja Portfolio to jest dobre miejsce na nawigację strzałkami, aczkolwiek należy zadać pytanie, czemu ma to służyć? Wycentrowaniu danej pracy, tylko po to, żeby kliknąć i przejść w szczegóły? Czy on-image będzie się pojawiał tekst na temat tego projektu? Nie wiem jaki był zamysł, więc tylko sugeruję. Ponadto przy nagłówku "Portfolio" znowu pojawia się powtórka. Po co tam wymieniłeś dane sekcje portfolio, skoro pod spodem dałeś większą, czcionką z kapitalikami to samo? Dla mnie zbędne przedłużanie wizyty potencjalnego klienta :).

 

Kontakt - tutaj mam wrażenie, że albo deadline gonił, albo nie miałeś pomysłu :). Pozostałbym kompozycyjnie przy reszcie z podłogami i dałbym również wysokość 1px, plus zwiększyłbym przestrzeń między tekstem, a ów podłogą. Ponadto pole na wiadomość wydaje mi się, że powinna posiadać chociaż 2 wiersze, aniżeli jeden. No i google maps kolorystycznie gryzie się z resztą moim zdaniem.

 

Podsumowując - wizualnie bardzo fajne, ale pod względem użyteczności już gorzej i warto, abyś się podrapał po głowie i przemyślał to co napisałem. Jestem trochę leniwy i nie chcę mi się już czytać moich wypocin, więc wybacz jak jest coś niezrozumiałego :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

safian, dzięki za komentarz, ale kilka kwestii chyba muszę wyjaśnić, co do reszty się zgadzam :)

 

no więc nawigacja na górze dotyczy "STUDIO KREATYWNE" - tam napisy mogą się zmieniać dowoli i pewnie tak będzie :)

w poniższej części rzeczywiście nawigacja nie jest potrzebna, bo będzie tam tylko prezentacja oferty (czyli co możemy wykonać) i to będzie przenosić do danej sekcji w portfolio.

 

w portfolio, mogło Cię zmylić to, że nie zmieniłem nazw, ale tam już nie będzie tego samego co w ofercie tylko nazwy poszczególnych prac i tutaj owszem - będą przewijane, ale nie strzałkami tylko w zależności od ustawienia myszy (bliżej krawędzi - szybciej, bliżej środka - wolniej)

 

menu powtórzone w sekcji portfolio, będzie służyło do sortowania prac w/g wyboru zainteresowanego ;)

 

co do reszty się zgadzam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, podbijam wątek, bo strona ma nową odsłonę... mam nadzieję, że tym razem wystartuje :)

Jest to dość oryginalny projekt, myślę, że czegoś podobnego nie ma, a przynajmniej ja nigdzie nie widziałem :)

 

Zapraszam więc do komentowania:

http://visualstory.pl

 

jak zwykle uzasadnione bluzgi są jak najbardziej na miejscu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no jest spoko. Ja mam kilka uwag (Firefox 29):

-przy pierwszym ładowaniu loader znika ale nic nie startuje, po refreshu strona startuje ale mam białe tło z prawej, na Chromie jest ok.

-telewizorek chyba za pozno sie wczytuje - nie z loaderem, przez co szybkie klikniecie wymusza długie ładowanie obrazka w starym stylu - stopniowo od góry pojawia sie przez kilka sek. Możliwe ze to tylko drop na łączach ale jakaś mała kontrola wczytywania by się przydała

-teraz sprawdziłem 850kb na podgląd to troche sporo

-sprawdziłem media - załadowałeś wszystkie obrazki -kilkadziesiąt mb by ktoś zobaczył ze 2mb, jakbym ogladał z komórki byłbym w drodze na dworzec i pojechałbym nakopać Ci do dupy i odzyskac moje kbajty

-telewizorek nie ma opcji zamknij - nie chciałem na niego klikać by mi jakaś strona nie wyskoczyła - np. linka

-telewizorek powinien się chować jak klikam w kontakt

 

ogólnie wyglada schludnie ale powinieneś ogarnąc jakis system wczytywanie multimediów dla siebie, bo będziesz go miał też do przyszłych projektów.

 

EDIT: Kurde masz szczescie ze nie jechałem z komórki, bo bym zapuścił na noc pętle, by Ci zżarła transfer na hostingu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

faktycznie trochę się to ładuje... zmieniłem całość i wstawiłem nowy preloader, który preloaduje wszystko... ale całość ma 22mb... chyba ciut za dużo... :/ może trzebaby monitorki przeładowywać osobno... po kliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy