Skocz do zawartości

weld oraz target weld nie działa na niektórych vertexach


Chocobo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Nadałem grubość płaskiemu plane'owi za pomoca extrude. Z tym że powstały tylko ściany boczne, więc żeby załatać dziurę skopiowałem "front" i wkleiłem w miejsce dziury. W miejscach styku krawędzi gdzie były podwójne vertexy użyłem weld'a, ale nie zadziałał do końca. Niektóre vertexy scaliły się a niektóre nie (mniej więcej na co drugim nie zadziałał). Zwiększenie welda nie skutkuje. Skopiowałem idealnie połozenie w przestrzeni więc nawet weld 0,1 powinien zadziałać. target weld na tych wadliwych vertexach nie działa ( jest nieaktywny).

Nie rozumiem od czego to zależy.

 

Mogłem oczywiście użyć opcji cap, ale wtedy ściana była by idealnie gładka ( bez siatki) więc to odpada.

 

Więc po pierwsze powiedzcie mi dlaczego tak się dzieje, a po drugie czy można wyextrudować tak żeby automatycznie zatkała się dziura?

 

PS. Odkryłem że w trybie editable mesh wszystkie vertexy weldują się poprawnie, ale w trybie poly tez się powinno to dać zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Editable mesh pozwala na non manifold geommetry. Editable poly prowadzi cię za rękę i nie pozwala. Nie możeśz zweldować bo masz odwrócone normale,zaznacz skopiowane poly i użyj flip normal. Albo zamiast extrude modyfikator shell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności