Skocz do zawartości

Experci od NORMAL MAPS !!!!!! HELP


carrido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ciągnę sie od paru dni z jednym wątkiem.Na screenie widzimy normal mape z okropnymi liniami na krawędziach. Mapa była wypalana w majce jak I również w XNormal. Czy znajdą się tu jacyś experci którzy mi podpowiedzą jak pozbyć się tych lini???

 

odrazu dodam ,że tak próbowałem pociąć uv's na kawałki - zero rezultatu

I tak załączyłem cage w xnormals- jeszcze gorszy rezultat.

Edytowane przez carrido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ekspertem nie jestem, ale przychodzą mi dwie rzeczy do głowy.

1 - czy na UVce masz ustawione tzw "uv island" takie same jak ustawione smooth grupy na meshu?

2- jeśli tak, to spróbuj odwrócić zielony kanał w normalmapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tangent space normals. I jeszcze potnij na ostrych krawedziach bo normalki sie zazebiaja przy wypalaniu i jest taki babol.

 

1.Tak jak wspomniałem na początku NIE DZIAŁA POCIĘCIE UV NA KAWAŁKI.

2.Zmiana vektora Y z natury nie poprawia normal mapy, nie wygładza krawędźi. Robi się to po to bo nie które silniki jak UNITY3D potrzebują by vector Y z plusa był zmieniony na minus I nie ma to ŻADNEGO wpływu na wygląd mapy.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Czyli nadal problem pozostaje nie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obejrzyj uwaznie. Poprostu 2 koordynaty na siebie na chodza jesli nie oddzielisz dosc mocno tych UV mocnie nie potniesz to bedzie kupa.

 

Sproboj dodac dywizja przez add division i potem bake zrob (na modelu low poly. Hardedge mash? Tam gdzie jest hard edge ma byc ciecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obejrzyj uwaznie. Poprostu 2 koordynaty na siebie na chodza jesli nie oddzielisz dosc mocno tych UV mocnie nie potniesz to bedzie kupa.

 

Sproboj dodac dywizja przez add division i potem bake zrob (na modelu low poly. Hardedge mash? Tam gdzie jest hard edge ma byc ciecie.

 

Oglądałem powyższe video. Jednak nie mam zamiaru ciąć UV na drobne kawałki by potem w Unity silnik mi rzęził bo musi przerabiać więcej vertextów. A więc żeby wilk był syty I owca cała postanowiłem dodać jedynie jedną krawędź do każdej framugi I tym sposobem mamy ładne krawędzie. Ktoś powiedział, że przy wypalaniu normal maps wystrzegać się ostrych kątów 90 stopi więc idąc na kompromis powypalałem to co jest na płaskiej powierzchni. Myśle, że efekt jest bardzo dobry I Unity też się nie zaksztusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powiedział, że przy wypalaniu normal maps wystrzegać się ostrych kątów 90 stopi

 

To akurat prawda bo jak spojrzysz od frontu w perspektywie na dzire co ma krawedzie 90 to odleglosci nie okreslisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności