Skocz do zawartości

Drastyczna zmiana krztałtu modelu


HellScythe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuje jakiegoś punktu zaczepienia jak robić takie efekty.

Pewne "drobne" zmiany kształtu jak np. wyrastanie rogów kolców itp. Można osiągnąć za pomocą morph target.

Ale poszukuje sposobu na coś co bardzo drastycznie zmieni ten model. np. jakaś animacja jak zrastają się palce, lub wyrastajaą skrzydła na plecach. Wale przykłady tak w ciemno. w przypadku tych skrzydeł muszą się dorysowywać nowe krawędzie, a w przypadku tych palców będą się wierzchołki jakoś musiały łączyć.

 

I tu moje pytanie znacie jakieś ciekawe metody na osiąganie tego typu efektów?

Nie szukam gotowca tylko jakiegoś punktu zaczepienie.

Jedyne co na razie mi przychodzi do głowy to particle porphing.

Ale czy to dobry podejście żeby cały model miał być pokryty cząsteczkami żeby go idealnie odwzorowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam!

Poszukuje jakiegoś punktu zaczepienia jak robić takie efekty.

Pewne "drobne" zmiany kształtu jak np. wyrastanie rogów kolców itp. Można osiągnąć za pomocą morph target.

Ale poszukuje sposobu na coś co bardzo drastycznie zmieni ten model. np. jakaś animacja jak zrastają się palce, lub wyrastajaą skrzydła na plecach. Wale przykłady tak w ciemno. w przypadku tych skrzydeł muszą się dorysowywać nowe krawędzie, a w przypadku tych palców będą się wierzchołki jakoś musiały łączyć.

 

I tu moje pytanie znacie jakieś ciekawe metody na osiąganie tego typu efektów?

Nie szukam gotowca tylko jakiegoś punktu zaczepienie.

Jedyne co na razie mi przychodzi do głowy to particle porphing.

Ale czy to dobry podejście żeby cały model miał być pokryty cząsteczkami żeby go idealnie odwzorowały.

 

Nie jestem ekspertem, ale sam teraz eksperymentuję z takimi rzeczami. Zainteresuj się OpenVDB. W skrócie wygląda to tak że masz jakiś model, który może się składać z wielu obiektów (np postać osobno, skrzydła osobno). Konwertujesz to do OpenVDB (Voxele) i potem znowu do poligonów. Żależnie od zmian, efektu jaki chcesz uzyskać i szczegółowości, może to wymagać mniej lub więcej zasobów. Jeżeli nie masz dostępu do OpenVDB to coś podobnego można pewnie uzyskać Frostem czy innym narzędziem do meshowania partikli - emitujesz partikle na powierzchni obiektu i meshujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym 2 siatki w tym wypadku, obie korzystają z tego samego rigga. Przejscie, to oczywiscie animowany visibility z klatki na klatke zeby wlaczac czy wylaczac siatki. Sam efekt juz budowania, laczenia, mozna uzyskac na rozne sposoby. Ja proponuje zebys zaczal od zabawy np. z vol. Selecta i animowania jakiejs dodatkowej siatki, zaznaczasz polygony np. skrzydla i animujesz obiekt zaznaczajacy. Zaznaczone polygony, kasujesz, dziure weldujesz, relaxujesz, teselujesz, masz sporo opcji w modyfikatorach i mozna sporo zdzialac. Oczywiscie nie zrobisz tez nie wiadomo jakiego efektu, bo takie rzeczy to w postpro sie wyciaga. Ale zawsze jakas tam podstawe bedziesz mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności