Skocz do zawartości

Scena 3D: Bitwa kosmiczna


prabab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pomysł mam taki, żeby zrobić taką małą bitwę kosmiczną (ze dwa krążowniki i paredziesiąt myśliwców [no, może więcej]).

A problem mam w tym że słabo teksturuje :( Poda ktoś jakiś link do dobrego tutoriala na temat teksturowania?

 

A przy okazji, wstępny render krążownika. Bez tekstur i w ogóle bez niczego. Strasznie się napracowałem robiąc te takie hmm... 'urozmaicenia' na powierzchni statku, a one takie małe są że ich w takim rzucie nie widać ;) Cóż...

6629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra, mały update.

 

Prawie nic nie zrobiłem tylko bardziej troche ukształtowałem ten statek 8)

 

Na następnym renderze te kopuły będą się troche lepiej łączyły, no i (mam nadzieję) zapełnie tą pustkę w środku. A jak dobrze pójdzie to troche bardziej 'mechaniczną' powierzchnię zrobie w tymch płaskich miejscach.

 

15766.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo fajny, ale ten krążownik, to jak rozumiem element jakiegość hangaru, czy czegoś innego... Bo jeśli to ma być całość, to sugerowałbym spojrzeć na klasykę space-oper (Star Wars, Babylon 5, czasem StatTrek), space-simów (Descent: Freespace, StarLancer) czy chocby Homeworlda. Tak czy inaczej, nie mogę się doczekać efektów pracy.

Acha, jeśli potrzeba Ci wzoru na dobre, dynamiczne ujęcia bitwy, to polecam Battlestar Galactica 2003.

Pozdrawiam.

Cyrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac, to ten krazownik jest okropny :D wyglada jakby, hm... no nie wiem.

nie foremny, imho zbyt mala rozbierznosc miedzy szeroksocia w wysokoscia, tznza abrdzo kwadratowy, i zbyt plaski, nie wiadomo gdzie ma gore gdzie tyl, gdzie przod, i ta dziura w srodku ^^ i te puste przestrzenie. czeka cie wiele pracy, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do wybuchu, to taki właśnie okrągły ma być, bo w kosmosie nie ma za bardzo grawitacji"

 

A na Ziemi wybuchy niby jakie są...jajowate, kwadratowe ?? ;P

 

Co do grawitacji to mylisz sie...w kosmosie jest grawitacja...niby co utrzymuje Ziemię i inne planety na orbicie? Jak "czana dziua" ściąga materię ? :P

To w ramach lekcji fizyki ;)

 

Co do pracy...hmmm średnio, ale zobaczymy co będzie dalej :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render na razie jest próbny. A w kosmosie z tego co widziałem na filmach (normalnych, nie science fiction ;)) te wszystkie wybuchające różne odpadki kosmiczne (ale ambitne filmy oglądam, nie?) właśnie tworzą taki idealnie okrągły wybuch. Na ziemii troche inaczej to wygląda.

 

A propos: Widzisz tutaj jakąś planetę która tworzyłaby grawitację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś kiedyś czarną dziurę??? ona tez tworzy grawitacje i to o wiele większą niż największe planety naszego układu :P

a co do statku to myślę, że wygląda on troche jak same boostery od statków... połącz je, zrób jakiś prosty mostek czy chociaz zbironik z paliwem...

to że statek ma być w oddali nie tłumaczy dlaczego musi wyglądać tak prosto...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążownik... Z mojego doświadczenia, klasa okrętów krążownik zwykle wposażona jest w coś innego, niż tylko śilniki. Widziałeś kiedyś (tu, na Ziemi) jakiś okręt wojenny, w którego skład wchodzą tylko turbiny napędowe? Cały statek wygląda, jakby był jakimś rodzajem gigantycznego holownika. A gdzie podstawowe atrybuty okrętu? Choćby jedno działo.

A co do wyglądu już istniejącego: dlaczego stoczniowcy do budowy użyli powichrowanej blachy? :)

 

Pozdrawiam.

 

Cyrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem mi sie ten krazownik tesh nie bardzo podoba, z moim wyobrazeniem krazownika wogle sie to nie pokrywa, moze dlatego trudno mi zaakceptowac Twoj projekt; narazie przypomina mi to mysliwiec z ogromnymi silnikami; ale jestem ciekaw dalszych postepow nad pracka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności