Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Kubajaniak

Ludzik do nauki anatomii

Question

Hej wszystkim. Mam nadzieję, że to dobry dział. Chciałbym się zapytać ludzi bardziej doświadczonych jeśli chodzi o anatomie ludzką. Co myślicie o tym ludziku https://gumroad.com/ivanperezartwork opłaca się go kupić do nauki anatomii? Cena jest bardzo zachęcająca, tylko czy ten ludzik jest zrobiony poprawnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

nie wiem czy mi sie cala strona wczytuje, ja widze tylko przód i jest spoko. Tylko nie wiem czy duzo sie nauczysz z tego anatomii. Widać mięśnie ale jak nie znasz ich funkcji oraz do czego są przymocowane i w którym miejscu - czyli dobrej wiedzy o szkielecie to wiele Ci on nie da. Więcej chyba wyłuskasz ze swykłej książki do medycyny.

Bo wiesz kiedyś dostaniesz do zrobienia żyrafę, to jej układ mięsniowo-kostny nie będzie do Ciebie w ogóle mówił co może a czego nie może taki zwierzak wykonać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Dzięki za odpowiedź. Książki do anatomii też mam, tego chce używać jako wspomagacz przy nauce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0
Co ma anatomia żyrafy do anatomii człowieka?

To zależy - jak chcesz być np. ginekologiem to niewiele.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

no wlasnie po co pytales? Anatomii uczymy się by lepiej oddać i zrozumieć motorykę. A statyczny model z układem męśni do podglądu jest gorszym wyjściem, bo trzeba się tego nauczyć na pamięć mięsień po mięśniu, a nie podglądać. Anatomia żyrafy czy człowieka jest bardzo podobna - jak masz gdzieś np. mięsień przywodzący i wiesz gdzie jest umocowany, to wiesz jak moze zachowac się kończyna. Jak nie wiesz, to czy masz taki model kupiony czy nie - i człowiek i żyrafa na siedząco będą u Ciebie wygladały jakby spadł na nie fortepian albo bedziesz robił tylko to co znajdziesz w google images.

 

Oczywiście są rózne poziomy wiedzy jaką chcemy zdobyć i jest też taki w ktorym nie widzi sie związku między szkieletem ssaków, ale ciężko z tego wykrzesać dobrą pensję dlatego poleciłem inną metodę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

JackTheRippy dzięki za linka, skusiłem się i kupiłem cały zestawik.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanko. Wiecie może gdzie można znaleźć modele ludzi tylko z prostych płaskich kształtów, albo pod jaką nazwą tego szukać? Chodzi mi o coś takiego http://img-new.cgtrader.com/items/25564/planes_of_the_head_-_female_3d_model_obj_b4bf82c1-e33b-4658-8447-4b8aca81d217.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy