Skocz do zawartości

Jak mogę zmienić MMB na inny przycisk na myszce ?


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak mogę zmienić skrót do Pan'owania (domyślnie środkowy przycisk myszki, czyli kółko) na jakiś inny przycisk na myszce ? Firefox bez problemu obsługuje mi dodatkowe przyciski na myszce, ale gdy klikam je w Maxie aby zmienić skrót to program nie reaguje :/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak wiec napisze ci krok po kroku co musisz zrobic:

1. Bierzesz bardzo duzy mlotek.

2. Chwytasz mlotek za dluzszy fragment oburacz...

 

ok a tak serio..

Nie ma to tej myszki jakis sterownikow do sciagniecia? Np. Nie miales plyty w pudelku z myszka. Sprawdz na stronie producenta czy nie ma dla tego modelu sterownikow do sciagniecia. Skroty powinenes byc w stanie przestawic w takim wlasnie programie ktory kontroluje dane peryferia. Byc moze sa tam opcje zaleznie od programu w ktorym pracujesz tak jak w przypadku tabletow... pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zmieniałeś PAN w ustawieniach myszy 3ds Max na inny button swojej myszki, czyli na jaki?

 

Napisz jaką masz myszkę.

 

Ja od jakiegoś czasu posiadam ROCCAT Tyon i software tej myszki umożliwia podpinanie pod każdy z klawiszy to czego sobie zażyczę.

Generalnie bardzo długo zastanawiałem się nad wyborem myszki, i Tyon był strzałem w dziesiątkę.

 

4 buttony pod kciukiem (a właściwie dwa gdyż jeden do dwustronny joystick) zatem 2 buttony odpowiadają za 2x Quad menu

Joystick to do dołu "connect", do góry "collapse"

 

Klawisze a właściwie jeden klawisz przy RMB odpowiada za dwa rodzaje BRIDGE (ficzer EASY SHIFT umożliwia podpięcie pod jeden button 2 funkcji)

Drugi button nie został jeszcze zagospodarowany.

 

Muszę pomyśleć nad resztą wolnych klawiszy a zostało ich chyba 3, czyli z EASY SHIFT daje to 6 funkcji.

 

Polecam, znacznie przyspiesza pracę.

 

http://www.roccat.org/en-PL/Products/Gaming-Mice/Tyon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie muszę pomyśleć nad jakąś myszką nową :P

 

Mam A4 Tech x750 z dwoma dodatkowymi przyciskami. Jakiś zewnętrzny soft może i jest, ale szczerze mówią to właśnie tego chciałem uniknąć. Nie mogę nigdzie znaleźć oficjalnych sterowników, a z takimi "no-name" z google mam złe wspomnienia :P

 

Po podpięciu myszki pod kompuyer Win 7 normalnie ja instaluje i np. FireFox automatycznie te dwa przyciski sobie przypisał pod cofanie strony i wracanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka jest funkcjonalność tych przycisków w każdej myszce, bez względu czy masz drivery/oprogramowanie czy go nie masz.

Myszka plug and play i jej przyciski tak właśnie działają w Firefox, to samo dotyczy chodzenia po folderach w Windows.

 

Aby mieć pełną funkcjonalność musisz zainstalować sterowniki/oprogramowanie i w nim przypisać interesujące Cię funkcje do tych przycisków.

 

Musisz poszukać tych sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności