Skocz do zawartości

Darmowy odpowiednik V-Ray do 3ds max


impair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że jestem dość nowym użytkownikiem 3ds max to chciałbym dowiedzieć się czy istnieje jakiś w miarę dobry darmowy odpowiednik V-Ray dla 3ds maxa (korzystam ze studenckiej licencji). Jaki soft polecacie do renderu i jak go odpowiednio skonfigurować później?

 

Pozdrawiam, Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cześć,

Darmowego to ja nie znam :) ale jest bardzo ciekawy silnik o nazwie Corona Renderer.

Sam właśnie się nim interesuję.

Jeżeli będziesz brał wersję dla uczniów czy studentów to za cały rok zapłacisz chyba coś ok 100 zł - do sprawdzenia.

Tu masz art: http://max3d.pl/news/6588/corona-renderer-dla-3ds-max-licencjonowanie-i-ceny

 

Oczywiście iray i mental ray masz już razem z maxem :)

Edytowane przez spyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Corona A6 (alpha v6) jest darmowa.

2. Jeśli jesteś studentem / uczniem, możesz wykupić licencję Corony - ważne byś wykazał, że gdzieś się uczysz. Mogę Ci pomóc w tym zakresie.

Licencja edukacyjna z możliwością komercyjnego użytku z renderów (np praca dla klienta) to niewiele ponad stówkę rocznie (24,99 ojro)

Warto sobie wziąć Coronę na celownik, zaczyna się stawać jednym z the best archviz rendererów. I nie tylko archviz, ma spory potencjał, zapoznaj się z Coroną. Linia nauki Corony jest o wiele prostsza niż V-Ray'a.

Wtedy masz również dostęp do każdej najświeższej wersji Corony, a w pierwszym kwartale 2016 w Coronie znajdzie się mnóstwo usprawnień.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info, to fajnie że ma fajnego dofa i displacement, ale jeszcze kurcze fajniej by było gdybym znał terminologie jakiej używacie :P mam mało czasu żeby przysiąść do tego i coś nowego się nauczyć :(

 

Niestety i ten program/wtyczka nie działają pod maxem 2016 :/

Edytowane przez impair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum renderera była mowa ze niedługo będzie obsługiwany przez 2016. DOF (Depth of Field) na polskie głębia ostrości rozmywanie i wyostrzanie konkretnych części ujęcia :) Displacement tworzenie nierówności powierzchni rzeczywistej oddziaływanie na geometrie obiektu a nie pozorowanej jak to ma w przypadku bumpa :) Wypróbuj corone jest 45 dniowa wersja darmowa z możliwością wykorzystywania komercyjnego natomiast wersja studencka jest bardzo tania na rok i też wolno ja wykorzystywać w zostawaniach komercyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności