Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Bentley 1928


Akierek

Rekomendowane odpowiedzi

Moje ostatnie podejscie do koncowego rezultatu. Wrzucam ostatnia wersje renderu + kilka screenow z Viewportu. Poprawilem przede wszystkim tekstury i zastosowalem post pro. Licze na komentarze!

 

Soft: Blender, Photoshop, Substance Painter

 

https://www.dropbox.com/s/b93t59np7ll3zft/bentley%20render%2099.png?dl=0

 

VUL4LM7.png

 

https://www.dropbox.com/s/kp475pc7ro1p31p/bentley%20render%20102.png?dl=0

 

Ul3ED67.png

 

YWxGYpx.jpg

 

hAWdR1p.jpg

 

VpeeqnG.jpg

Edytowane przez Akierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Spoko rób nastepne. Nastepnym razem zrob kawalek bieznika na płasktak by wmiare bylo rowno siatka i ladnie pod moddyfikator smooth z poziomu renderingu dzialalo (subD). Zduplikuj zmerguje i bend, merge potem dodacj boki przez extrud. Bo ten bieznika taki low poly teraz i na oddzielnej geomtrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś bardzo duży postęp jeśli chodzi o modelowanie porównująć tę pracę do początkowych. Teraz siatkę rozkładasz równo i widać, że z głową :) To na plus. No ale jest tutaj kilka rzeczy do poprawy.

 

Po pierwsze nie leży mi oświetlenie. Jest za ciemno. Oświetlenie z tyłu jest bardzo trudne do opanowania i tutaj jest to najszybsza rzecz która można zmienić. Wg. mnie wymaga ono sporo wyczucia i "doświadczenia" żeby przynosiło porządne efekty. Mój 80 letni nauczyciel rysunku powtarzał, że za jego czasów wszyscy się pchali pierwsi do okrągłej auli by zająć miejsce z którego temat był oświetlony z przodu, a Ci ostatni z tylnym oświetleniem mięli w nocy koszmary :) Ja dałbym statndarowo jedno światło jako główne pod lekkim kątem i drugie mniejsze do odbić i zobaczył co z tego wyjdzie.

 

Materiały są dla mine zbyt "metaliczne" i zlewaja się. I sporo przegiąłeś z zabrudzeniami na teksturach, przez co mamy efekt "nie wiadomo o co chodzi" Nie ma spokoju, tylko oko skacze i tak na prawdę nie wiadomo który materiał jest tutaj bazowy. Ja bym to zdecydowanie uspokoił. Materiał podłoża do wymiany.

 

Z post pro bym nie szalał, ja staram się uzyskać końcowy efekt prosto z renderera i jak najmniej kręcić w PS, bo to daje wyczucie w ustawianiu sceny, oświetlenia i materiałów.

 

To tyle ode mnie, jest duża poprawa jakościowa ale jeszcze jest sporo do zrobienia no i przydałoby się więcej ujęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności