Skocz do zawartości

Bake normals z sharp edges


adrian2608

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż nie potrafię dobrze wypalić map normal do modeli lowpoly, ale do beveli na miękkie krawędzie.

Wypalam w Cycles z opcją "cage". Wszystko dobrze, ale ja potrzebuje mieć model podzielony na smooth grupy, bo inaczej normal wypala się tragicznie. Wszystko by było ok, gdyby nie to, że nie da się w ten sposób wypalić mapy. Bo zawsze na normalce w miejscu zamarkowanych hard-edges robi się krecha i bevel są rozcięte.

 

Jak ja to mam zrobić w Blenderze, aby zachować shading z hardedges, ale żebym miał normalke na krawędziach dobrą?

 

Pozdrawiam,

Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie jestem pewien czy Cie dobrze zrozumiałem, ale może pomóc Ci zastosowanie pewnej zasady przy wypalaniu normalek. Tam gdzie masz na modelu hard edge musisz zrobić cięcie na uvce i lekko przesunąć. Więcej na temat wypalania normalek znajdziesz np pod tym linkiem: http://polycount.com/discussion/107196/youre-making-me-hard-making-sense-of-hard-edges-uvs-normal-maps-and-vertex-counts/p1

 

Tam również znajdziesz tą zasadę:

 

"Some general rules with that in mind:

 

To avoid artifacts, you must split your uvs where you use hard edges.

You do not however, NEED to use hard edges wherever you split your uvs(as some may suggest)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności