Skocz do zawartości

Teczka 3D: Zmierzch w salonie


pawlosss94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drodzy użytkownicy Maxa

Chciałbym pochwalić się jednym z moich pierwszych renderów w Max'ie, używając silnika renderującego V-Ray.

Brakuje mi w nim "tego czegoś" aby finalnie nadać realizmu. Nie wprowadziłem jeszcze wyższych ustawień więc efekt ziarna występuje na kilku fragmentach sceny.

W związku z Tym proszę o wszelkie uwagi co do sceny. //Cienie moim zdaniem wyglądają na ten moment niezbyt ciekawie, oraz efekt kaustyki kulej.

 

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Paweł

 

YKRkWwA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ekspertem od Maxa nie jestem, ale napisze co nie jest nie tak moim zdaniem. Obiekty nie sa wobec siebie proporcjonalne. Gdy bierzesz sie za tworzenie wizualizacji to pamietaj zawsze o wymiarach obiektow , sprawdzanie w necie poszczegolnych wymiarow - to pomaga.Druga sprawa to tekstury. Wygladaja troszke tak na jedno kopyto, bez zadnych zroznicowan. Jesli chodzi i o sama realistyke to tu musisz juz sprobowac cos zdzialac z GI ( Global Ilumination) . Ja w maxie nie pomoge. Byc moze ktos bardziej doswiadczony przyjdzie i napisze cos wiecej. Dzialaj dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze uwagi które przychodzą mi do głowy to:

-za duży bump (duży w formie tilingu(powinien być ciaśniejszy) jak i w ustawieniu wartości)

widać to doskonale na sofie i chromowanym oknie

-modele ą bardzo proste o "ostrych kształtach"

http://help.autodesk.com/cloudhelp/2015/ENU/3DSMax/images/GUID-D1E80C55-C0EC-4596-B771-28653A69143E.png

(opcja chamfer dużo pomoże)

Najgorzej wypada tu sofa sam model jak i materiał.

Ćwicz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w tej scenie totlanie nie leży światło na początek nie baw się obrazkami za oknem czy mapkami hdri najpierw rozpracuj oświetlenie sceny przy pomocy vray sun zasadniczo można nim osiągnąć takie efekty jakie dają mapki hdri zerknij tutaj jak wygląda zachowanie słońca http://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3MAX/Sun+and+Sky+System+%7C+VRaySun. Seblen zwrócił ci uwagę na bump ja natomiast dodam do tego także dopracowanie w materiałach opcji reflection

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku ciezko cos ogarnac samemu bez referencji. Kup sobie Ideal Home albo Living Etc skoro juz mieszkasz w Northampton;) I sprobuj odwzorowac jakies proste wnetrze. Wylacz te spotlighty. Skup sie na ogolnym oswietleniu jak wspomnial poprzednik, materialach. Od razu bedziesz wiedzial co jest nie tak jak bedziesz mial porownanie.

 

I nie wlaczaj kaustyki jesli Ci zycie mile;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności