Skocz do zawartości

Featured Replies

  • Odpowiedzi 6
  • Wyświetleń 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Już nie nowego, aktualna wersja to 3.4 który oprócz automatyki subdivids z wersji 3,3 został wyposażony w denoisera https://www.youtube.com/watch?v=HMDrTS1aEPk, Ogólnie wersja 3.3 i 3.4 to mocny skok jeśli chodzi o vray szczególnie dla osób początkujących uproszczenie obsługi może być mocnym atutem tu masz nowości: http://www.v-ray.com/features/sp3/. http://www.v-ray.com/features/sp4/ A na pytanie czy warto jak najbardziej warto jeśli lubisz prace z vray i dobrze się w nim czujesz

Napisano

Skalpel wspomniał o denoiserze, relatywnie 3.4 nie jest szybszy , ale posiada opcje odszumiania. Dzięki temu możesz znacznie zmniejszyć czas liczenia obniżając parametry samplingu, a potem to wygładzić w denoiserze. To taka postprodukcja w 2.5d wykorzystuje kilka kanałow aby ładnie odszumić obrazek, efekty są bardziej niż dobre.

Napisano

No z tego co piszą o 3.4 to:

 

Faster Global Illumination

V-Ray Light Cache calculations are up to 15% faster.

Napisano

Jeśli stawiasz na rozwój i na pełną świadomość funkcji oraz pełniejszą kontrolę nad renderingiem - tak, warto.

Masz naprawdę kompletny silnik mający rozwiązania, których raczej nie znajdziesz w alternatywnych rendererach.

 

Mam Coronę, testowałem też inne silniki. Są bardzo fajne, Corony używam w niektórych projektach. Ale mimo wszystko w poważnych kwestiach wolę użyć vRay. Teoretycznie Corona bardziej realistyczna od vRaya, ale jednak vRay osiągnie rewelacyjne rezultaty - kwestia tego czy wiesz, co robisz, bo jak nie, to i w Coronie średnio to wyjdzie :) w praktyce wychodzi na prawie to samo, z tym że masz bardziej optymalny silnik, na dzień dzisiejszy corona częściowo sobie nie radzi produkcyjnie i jest ramożerna.

 

Przy projektach gdzie potrzebny jest CZAS - będzie Ci się chciało czekać aż w krytycznych sytuacjach corona wyczyści obraz albo konwertować vRayowe materiały? myślę, że szkoda aż tak dużego zachodu.

 

Inna kwestia, że od strony materiałów, świateł, ustawienia kamery i walnięcia "render" przesiadka z vRay do Octane jest bezbolesna i Octane radzi sobie rewelacyjnie, ale nadal przed Tobą kilka ograniczeń - kwestie techniczne związane z Octane i Twój budżet na zakup licencji, sprzętu i upgrade, w szczególności pamięci przechowującej geometrię i wszystkie inne bzdety.

Edytowane przez Camel

Napisano
  • Autor

dzięki Wam za tyle ciekawych info, zobaczymy, spróbujemy wkrótce:-)

Edytowane przez marlenaj

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności