Skocz do zawartości

Licencja standardowa / komercyjna


ElementalX7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam pytanie jak to się ma do licencji komercyjnych motywów Wordpress. W sklepiku ThemeForest znalazłem dość ciekawy motyw na portfolio którym jest Expression od Pexeto

http://themeforest.net/item/expression-photography-responsive-wordpress-theme/2855595

 

Jedyne czego nie wiem, to jak się to ma z licencją. Portfolio mam zamiar stworzyć by się gdzieś załapać do pracy. I problem w tym, że nie wiem czy to polega pod "komercje" czy nie.

 

Niby w informacjach jest podane, że Freelancerzy muszą zapłacić 2,950$. A jak to się ma w mojej sytuacji ? Także muszę mieć komercyjną ? Jeśli tak, to sobie raczej odpuszczę i stworze portfolio na jakieś stronie typu ArtStation czy coś innego (Były jeszcze dwie inne strony ale nie pamiętam nazwy. Jak ktoś chce to może podlinkować).

 

I tak w ogóle jak ktoś zna jakieś inne ciekawe motywy w tym stylu, to także może podać. Ciężko znaleźć coś podobnego. Większość to interaktywne scrollowane portfolia :/

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Okej, dzięki wielkie ! Byłem nie pewnym po przeczytaniu właśnie notki dot. Freelancerów

 

Note to freelancers and creative agencies:

 

You may charge your client for your services to create an end product, even under the Regular License. But you can’t use one of our Standard Licenses on multiple clients or jobs.

 

Jeszcze agencje bym zrozumiał, ale czepianie się freelancerów, eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klauzula 'are not charged' dotyczy ostatecznego klienta. Tworzac dla siebie jestes end userem, wiec nie monetyzujesz tego w rozumieniu ich definicji. Czyli bierzesz tansza.

Niestety 2900 to cena nie za wlasnosc, tylko za odsprzedanie tego klientowi - nawet zmienionego. Kosmiczna kwota za tak ograniczone uzycie. Bede musial opisac jak zrobic wymyk na swoim serwisie, by zawsze placic nizsza kwote, a nie te 2900. Inaczej mozna miec kiedys spory problem z niedoplacona licencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wczytywalem sie dokladnie, mniej wiecej masz racje. Nie mozna zarabiac na samym produkcie przy tanszej licencji. Ale wyslalem to do tlumacza wiec za jakis miesiac, dwa beda dostepne tlumaczenia licencji i warunkow wspolpracy z envato po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja standardowa - możesz użyć dla siebie lub dla Klienta. Jeden zakup - jedno użycie. Czy witryna będzie komercyjna czy nie, nie ma to znaczenia.

Licencja rozszerzona - możesz użyć dla siebie lub dla Klienta. Jedne zakup - jedno użycie. Ale wtedy twój/twojego Klienta ostateczny produkt, który będziesz sprzedawał może zawierać ten szablon/plugin/grafikę kupiony na Envato. Dokładnie jak na fotobankach.

 

W przypadku szablonu strony to może być niezrozumiałe ale np. kupujesz plugin slidera do WP i budujesz swój temat WP, który będziesz sprzedawał. Montujesz slider jako część swojego tematu. I wtedy potrzebujesz licencji rozszerzonej. W innym wypadku wystarczy normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko przeczytalem i odpowiedzialem. Myslalem, ze prze uzytkownika strony masz na mysli klienta, ktory bedzie uzywal strony do swoich celow. Anyway, obie licencje sa juz u tlumacza i jak tylko je dostane dorzuce jakies komentarze by czytalo sie latwiej i beda dostepne. To szeroki serwis wiec przyda sie tworcom nie tylko z zakresu cg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą bardzo duża część produktów na Envato zawiera inne produkty z Envato - najczęściej szablony zawierają różne pluginy i to po kilka. Właśnie na licencji rozszerzonej. Często bardziej opłaca się kupić szablon z kilkoma wbudowanymi pluginami niż wszystkie osobno, bo płacimy kilka razy mniej, a szablon i tak kosztuje standardową cenę (czy ma te pluginy czy ich nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności