Skocz do zawartości

Podążanie cząsteczek wewnątrz obiektu.


adrian2608

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Utkwiłem, a pytam, bo nie wiem, czy to w ogóle możliwe jakoś sensownie z obecnym systemem cząstek.

 

Prosty efekt. Mam butelkę z sokiem, w płynie są pestki bazylii, które rozrzucam za pomocą systemu cząstek.

Wszystko ok, ale ja potrzebuję ich minimalny ruch. Da się to jakoś zrobić?

 

Czyli cząsteczki wewnątrz obiektu (opcja volume) podążają za obiektem i do tego mają minimalny np random, + biorą delikatnie pod uwagę sam ruch obiektu. Czyli kiedy butelka już osiąga swoje docelowe położenie, one jeszcze robią jakiś tam ruch w górą itd. Zrobie to w Blenderze, czy lepiej sobie darować i od razu przejść do czegoś innego.

 

Pozdrawiam,

Kamil.

 

P.S Przetestowałem co się da, jednie KEYED trochę działają z drugim emiterem na brak fizyki cząstek, ale to za mało, a nic poza delikatnym opóźnieniem nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Być może ten tutorial Cię jakoś naprowadzi

 

 

Blenderguru pokazuje w nim jak zrobić kufel piwa z bąbelkami (3/4 filmiku to ględzenie o samym modelowaniu, dopiero pod koniec przechodzi do partikli:p). Jakby zastąpić te bąbelki Twoimi pestkami, zparentować źródło rozsiewania particli z butelką, żeby za nią podążało i pogrzebać w ustawieniach aby cząstki rozsiewały się wolniej to mogłoby zdać egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reminoir - To aż takie banalne nie jest ;) One po prostu potem nie idą za obiektem i nie ma sposobu.

Ale użyłem "Particle Instance" modyfikatora i w takim układzie działa. Wtedy obiekt instancja może być animowany, a ja mogę dodać mini ruch do pestek bazylii. Jednak to i tak nie jest to, może starczy czasu zerkne w Houdini, chociaż go nie znam za dobrze, ale jest ALEMBIC, to warto pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności