Skocz do zawartości

Złożenie jednostki w kwocie ~8tys


marvin365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Wątek stricte na temat zakupu nowej stacjonarki na potrzeby głównie pracy w 3ds + vray, wytrzymałem 3 lata pracy w maxie na lapku ( przynajmniej nauczył mnie porządnej optymalizacji :D ) ale ani chwili dłużej.

 

Nie do końca łapię dopasowanie poszczególnych częsci do siebie (czyt. jaka karta z jaka plyta glowna, jakie chlodzenie, procek ?) , dlatego przed zakupem pozwolę sobie zapytać o radę :

 

Główną bolączką jest dla mnie praca w vieporcie, gdzie przy zaawansowanej scenie na proxach etc karta błaga o gong oznaczajacy 12 rundę. Idąć tym tropem kupiłbym najlepsza możliwą karte graficzna w cenie do tego ogarnięty procek, troszkę RAMu co by się nie dusił i jakis SSDek, ale domyślam się, że tak to nie działa.

 

Jakiego seta w granicach 8tys zl byście polecili ? Biorąc pod uwagę prace w 3ds/render/i programy pakietu adobe ?

 

Wiem, że jak pójdę do Komputronika to mi sprzedawca złoży coś na momencie, ale umówmy się, 1 na 100 będzie miał pojęcie o czym mowa, dlatego wolę zapytać tu

 

Na sucho znalazłem cos takiego :

 

http://www.x-kom.pl/p/293273-desktop-asus-g20cb-pl015t-i7-6700-16gb-5001tb-win10-gtx980.html

Pomijajac kwestie wizualne..

 

Z gory dzięki

Edytowane przez marvin365
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2u5ya8X.png

 

Ram mozesz wziasc inny. Ten procek obsluzy do 1206GB. Mozesz tez zbudowac rig na 5820k i 2 razy po 4x8GB bo wiecej 5820k nie obsluzy. rafa jeszcze nie pod endering GPU ale z czasem pojawi sie software i bedzeie lepsza opcja niz 980 czy 970. Obudowa z filtrami. Niech ktos cos jeszce poradzi albo poczytaj watki wczesniejsze. Moze ktos lepszy zasilacz poda. Ogolnie w tej kasie jak widac mozna miec duzo lepszy komputer niz ten asus.

 

A windowsik bierz Boxa.

 

http://www.x-kom.pl/p/254997-system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-32-64bit-box-usb.html

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty chcesz porządną jednostkę to nie polecam Ci zakupów w sklepach internetowych i w ogóle. Mam namiary na gościa który w kwocie 8 tys złoży Ci bardzo wysokowydajnego xeonowca - bez ukrytych błędów (ciężkie testy zmiennoprzecinkowe gwarantują upewnienie się, że Ci się nie zawiesi się sprzęt podczas długotrwałej pracy) . Daje też na papierze gwarancję a ponadto podzespoły świetnie podkręca. Jest w tym mistrzem - skorzystasz na tym więcej niż krwiopijcze morele, x-komy i komputroniki itp. - oni złożą Ci na odwal, nie wiedząc do czego tak naprawdę chcesz sprzęt i jeszcze nie zadbają o overclocka i wcisną komercyjny szajs "bo nowe, bo to najnowsza technologia!"

A i owszem będziesz miał możliwość włożyć 32 a nawet 64 GB RAM czy tam 128.

 

Jak kupowałem swoje sprzęcisko na morele, to nawet chłodzenie było luźno zamontowane...Niby szczegół a jednak. I niedługo też pastę musiałem wymieniać.

 

A droga i nowiutka karta ma sens jak chcesz liczyć na rdzeniach CUDA albo walisz animacje z niewielką szczyptą optymalizacji. Pytanie jaką miałeś wcześniej kartę graficzną że się tak ostro dusiła. Strzelam, że miałeś dosyć stary, już wieloletni sprzęt.

 

Sam wywaliłem na pierwszą poważną stację prawie 8k i żałuję, że nie skorzystałem z usług tego gościa wtedy. Miałbym więcej za tak niewiele.

 

Możesz mieć dwa razy większą wydajność w renderingu CPU niż ukazany w tym wątku i7 6800K czy chociażby najwydajniejszy i najbardziej topowy i7 5960X i przy tym nie przepłacić - zmieścisz się w budżecie 8k i jeszcze zostanie Ci około 1000 zł. Wiem, bo dostałem wycenę.

Masz gwarancję, instrukcję OC w razie resetu BIOSu, fakturę VAT. Dla gościa WIN-WIN to najlepsza opcja biznesu. Pieniądze są u niego na ostatnim miejscu. Gdybyś nie wierzył, to znam zadowolonych klientów którzy wystawili mu nieziemsko dobre referencje ujęte w milionie pięknych słów. I gwarancja door-to-door... ;)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, gdyby nie chora polityka Intela - jakiś glut pod czapką IHS procesora utrudnia odprowadzanie ciepła w prawidłowy sposób i to jest jedna z ukrytych polityk pod maską jakiejś tam nominalnej możliwości podkręcania. Poza tym Xeony są bardziej podkręcable.

Nie nazywałbym tych procków starymi - uważam że ich ekonomiczność i wydajność jest mimo wszystko bardzo opłacalna. Po to one zostały zaprojektowane - nie jest to użytek konsumencki, a specjalistyczny. Najlepiej to pogadać z tym gościem co składa ten sprzęt - lepsze od nasłuchiwania się opinii jest zadowolenie ze złożonego sprzętu i posiadana gwarancja oraz pewność, że to zostało przetestowane i nie ma żadnych ukrytych błędów.

 

Jeśli architektura GPU ma jakies znaczenie w malowaniu tekstur - to musisz mieć rację że dobra karta wiele znaczy w tym zakresie. Płyty pod te Xeony mają PCI-E x16 także kartę włożysz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, gdyby nie chora polityka Intela

 

Polityka, biznes i marketing korpo, po co produkować jeden model, jak można kilka i skalować cenę do Mhz, kilka razy sprzedać to samo klientowi :). Gdyby nie taka polityka wystarczyłby kilka i7, a jest ich wow 49 w kwotach od 300 do 700 usd :)

http://ark.intel.com/products/family/75023/4th-Generation-Intel-Core-i7-Processors#@All

 

Jeżeli wydajność tych Xeonów OC jest 2x wyższa w renderowaniu od i7-6800k to nie ma nawet moim zdaniem dyskusji do 8k, tylko brać dopóki jest razem z gwarancją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry za zwłoke, ale jestem tu troche swiezy i zagladalem tu dopoki dostawalem powiadomienia :)

Dzieki Camel za opinie, nie ukrywam, ze troche miesza w glowie tym bardziej, ze mialem gdzies tam swiadomosc, ze ludzie na morele itd skladajac te sprzety robia fuszere. Moglbys podac namiar do czlowieka, ktorego tak polecasz?

 

Co do sprzetu - byl to lapek lenovo

Specyfikacja :

 

i7 3612QM CPU

12GB RAM

1TB

Grafika: + Intel HD Graphics 4000, NVIDIA GeForce GT 720M

 

I dusił się jak ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności