Jump to content

G-B

Members
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Excellent

About G-B

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa
 1. https://www.blackmagicdesign.com/products/fusion/ To żyje! Rozwija się i co najciekawsze jest nowa niższa cena. P.S Szkoda że nie zmienili (ulepszyli) interfacu.
 2. G-B

  wyświetlanie...Viewport

  No ok ale nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie odnośnie "Camera Sequencer" podwórze: Ale mam kolejny temat. Korzystam z "Camera Sequencer" zrobiłem montaż z paru kamer jest moc ale... czy da się zalocować (ustawić w jednym oknie na stałe) aby tylko tam się wyświetlała moja zmontowana animacja. Bo teraz przeskakuje automatycznie tam gdzie ostatnio zaznaczyłem okno co jest bardzo irytujące. Wiecie, nie wiecie ? przynajmniej tyle chce wiedzieć.
 3. G-B

  wyświetlanie...Viewport

  ..w sumie logicznie do tego zauważyłem że jak mam jednostki "metry" i tworze kamerę z targetem to nie mogę ją ustawiać w oknie jak normlany widok - szaleje ;). OK temat zamknięty zostają centymetry. Ale mam kolejny temat. Korzystam z "Camera Sequencer" zrobiłem montaż z paru kamer jest moc ale... czy da się zalocować (ustawić w jednym oknie na stałe) aby tylko tam się wyświetlała moja zmontowana animacja. Bo teraz przeskakuje automatycznie tam gdzie ostatnio zaznaczyłem okno co jest bardzo irytujące.
 4. G-B

  wyświetlanie...Viewport

  OK ale jak chce aby mieć wszystko w miarę realnych jednostkach bo chce to spasować z realną kamerą? Czy w Mayi jest trochę jak w XSI co sobie ustalisz to tak jest? Na tym etapie jest to dla mnie istotne
 5. G-B

  wyświetlanie...Viewport

  ...OK problem sam już rozwiązałem ;) w mojej kamerze "persp" w "Near Clip Plane" przestawiłem z "0.001" na "0.100" ;)
 6. G-B

  wyświetlanie...Viewport

  Od niedawna jetem w tym programie i natrafiłem teraz na problem z wyświetlaniem. Ustawiłem skalę na "metry" [Working Units] (Rozumiem że 1 grid to 1 meter). Importuje modele i niestety przy oddalaniu strasznie źle się wyświetlają modele. Maya 2015 Viewport 2.0 Tak Freezowałem modele i bez zmian. Problem jest tylko z obiektami zaimportowanym jak mam obiekt zrobiony w Mayi to wszystko jest OK - nawet jak jest gęsty. Jakieś pomysł? [ATTACH=CONFIG]95673[/ATTACH]
 7. krytykować jest najprościej ale to bardziej moje odczucia jakie pojawiły się dosłownie po chwili... pierwsze myśli -render bardzo ciemny wygląda jak z silnika gry -całość jak by nie było postu, nie czuć/ nie ma glowu od kryształu czy czarów- generalnie bardzo surowo to wygląda -rozumiem że jest ciemno ale łuna od księżyca, nieba, gwiazd czy tego magicznego miejsca gdzie stoi te koleś z czaszką, spoko jest referencją Hobbit 1 jak drużyna jest schwytana przez te wielkie potwory i są związani przy ognisku (tak wiem wiem inna kasa, czas itp ;) ) -animacja jak by robiona ręcznie i to na szybko postacie poruszają się sztywno i sztucznie nie czuć ciężaru a gość ma na sobie zbroję... -a jak ten gość z czaszką znika to jaki kolwiek dymek/promienie powinien się pojawić bo dopiero za 3 razem skumałem że uniknął ciosu w ten sposób :D Generalnie ten render mnie uderza, dziś nie jeden silnik gier daje lepszą grafę. Jeżeli to był arnold to szkoda tej render farmy ;) co do intra (jeżeli to wasze) -kryształ na początku spoko ale brakuje tu takich przejść kolorystycznych - jednolita kupa -kropla i rozbryzg... jak rtęć z niską jakością poligonów ;)
 8. czuje że zaraz ktoś związane z tym projektem napisze jak to było mało czasu, jak klient marudził i był na to niski budżet bla bla bla... i to nawet może być prawdą ale jak na "PI" to chyba trochę odstaje od jakości jaką nie raz pokazali. To na pewno finalny obrazek?
 9. ...znów jakiś polski drmat ;)?
 10. oj chyba za bardzo przeżywacie ;) 3D to jedna wielka zmienna kiedyś był RenderMan a dziś Arnold. Kiedyś był BodyPaint a dziś Marii itp itp ;)... dziś jest (jeszcze) max a jutro.... noś innego ;) Na końcu istotne jest tylko jedno - jak szybko/sprawnie/tanio i ładnie powstanie model/animacja/render/symulacja itp tip ;)
 11. ...każdy chce zrobić interes ;)...H. może to wyjść na dobre może w końcu poprawią tą toporność i skojarzeniem tylko z softem do rzeczy od FX.
 12. olaf3de - dzięki za info. "zostanie tylko Houdini który w tej chwili zaczyna królować wszędzie" - wszystko pięknie tylko patrząc na Polski rynek (jak wieloletni użytkownik Softimage) jedyną alternatywą dla mnie jest przejście na Maye. Nie mówię że to źle ale trzeba realnie myśleć o przyszłości. Zresztą i bawiłem się mayą i obczajałem Houdiniego swojego czasu a przyszłość pokaże na co trzeba będzie się przesiąść. Po wakacjach czas do "szkoły" :D
 13. ...to idealny czas na innych softów. Oby nie zmarnowali czasu :)
 14. "Ten temat nigdy nie zostanie rozstrzygnięty, bo przypomina dyskusje Atarii vs. Commodore. " ... i obie konstrukcje nie żyją :D. Taki morał z tego kto się nie rozwija zostaje w tyle i umiera.
 15. ikkiz - nikt nikogo tu nie atakuje. Normalna rozmowa A możesz zrobić wykres Blender/ Maya / Houdini. Tego to jestem ciekawa ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy