Jump to content

Jakub Kacperski

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Jakub Kacperski

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Interesowało by mnie bardzo porównanie windows/linux na tym samym sprzęcie. Jakiś dual-boot poświęci 10 minut? ;)
 2. Nie tyle przyciecie co renderowanie pasem, nie plynna zmiana kolru na calosci jak w szopie.
 3. Nezumi, zanim sprzedasz 760, zrob testy. Sama 1070, sama 760, i 1070 + 760. Możesz się dziwić. Też chciałem sprzedać 670 po przesiadce na 1060 ale po testach zostaje na 1060+670 ;)
 4. Jakub Kacperski

  Wolny GIMP

  Witam, staram się przesiąść na GIMPA i mam pytanie. Czy ten program z domysłu jest tak wolny (zmiana koloru nie jest natychmiastowa tylko leci pass jak przy renderingu) czy może nie ustawiłem czegoś? Mam 32gb ram, gtx1060+670 i 12 wątkow x 4,2 ghz wiec to raczej nie mój komputer.
 5. Jak się nie mieści to chyba można robić render passy z rożnymi obiektami ;) Co do blencharka to wg mnie nie jest miarodajny, wystarczy się przyjrzeć żeby znależć dziwne kwiatki.
 6. Wizki archi, animacje produktowe, stilki studyjne. Ogólnie tego czego najwięcej wpada we freelance departamencie ;)
 7. Witam. Przeszukalem google ale widzę że jest problem ze znalezieniem informacji. Jaka jest najbardziej opłacalna konfiguracja gpu pod cycles w znośnym budżecie (3000zł?) (2x980ti? 1080? 3x780?)
 8. Hey, mam pytanie - od 3 lat pracuje zawodowo w wiadomym zawodzie. Głównie zajmowałem się modelowaniem, jednak doszedłem do punktu gdzie modelowanie przestaje być zabawne, a i zarobki powoli przestają satysfakcjonować. I tutaj pytanie, która z zaproponowanych specjalizacji jest najbardziej dochodowa (wiem że "zależy" ale uśrednijmy zarobki i przyjmijmy że mówimy o gościu z 3 letnim stażem pracującym w jednej z większych Polskich firm zajmujących się filmówka, ewentualnie w firmie produkującej gry jednak w dziale odpowiadającym za cinematiki) : - Pierwszą z opcji jest wyspecjalizowanie się w zbrushu i tworzeniem organiki (jakiś poziom produkcyjny już jest, do Michelangelo jeszcze mi trochę brakuje ale jest dobrze), wydaje mi się jednak że w tej specjalizacji nie można dość do większych pieniędzy (większe pieniądze = >7k ) - Drugą opcją która uważam za pociągającą jest szeroko pojęte riggowanie, tworzenie systemów mięśni, rigging TD (tutaj wiedza sporo mniejsza, dużo do nauki jednak wiedza anatomiczna w większym stopniu jest jest ułożona) - Kolejną drogą którą rozważam jest compositing (posiadam 2 letnie doświadczenie w pracy z Fusion więc nauka Nuke'a powinna ograniczyć się do ogarnięcia jak jakiś nod się nazywa - myślenie nodalne i świadomość co da się zrobić w compo a co nie już jest.) I to jest opcja do której przychylam się najbardziej. - Ostatnią i wymagającą największych nakładów pracy jest VFX, (houdini i maya w aspekcie VFX zostały przez mnie liźnięte więc zdaje sobie sprawę jak potężnym obszarem 3d ten dział jest i jak potężne nakłady pracy są potrzebne aby być w tym dobrym) Pytanie czy po poświęceniu tych wszystkich godzin wynagrodzenie będzie adekwatne? Czy być może facet od compositingu zarabia x, a facet od VFX pracujący na houdinim który poświecił na naukę swojego fachu dwa razy więcej czasu zarabia x + 1k i przyrost zarobków jest niewspółmierny do ogromu pracy? Czy byli byście w stanie napisać uśrednione zarobki? Branża to filmówka, ewentualnie cinematiki. Ewentualnie możecie zaproponować stanowiska które są dość niszowe, dobrze płatne i poszukiwane, a o których nie pomyślałem. Z góry dziękuje i pozdrawiam!
 9. Hey? Ktoś może gdzieś uczęszcza? Jakieś polecenie? Byłbym wdzięczny :) Najchętniej glina.
 10. Hey, pytanie było zadane tylko i wyłącznie pod kątem zbrusha - czy wiesz na czym ten program się opiera a z czego supełnie nie korzysta? Co do procesora - jeśli ma 2x mniej wątków i nie ma ht to wg. mnie to jest różnica cztero-krotna nie dwu-krotna.
 11. Witam, potrzebuje możliwie najtańszego zestawu do Zbrusha. Czy Zbrush obsługuje więcej niż 4 wątki cpu? Czy może nawet 2 mu wystarczą? Posiadam kilka kości ramu ddr3 ten koszt odpada. Czy potrzebuje kartę graficzną czy wystarczy ta która siedzi w procku? Do ceny zestawu nie doliczam obudowy, monitora i peryferiów. Więc procesor+płyta+zasilacz (o ile zbrush nie używa gpu). Części preferowane używane :) I jeśli da się złożyć coś na czym da się w miare komfortowo pracować do 3-4mln poly na jednym subtoolu w cenie niższej to bardzo chętnie, jeśli core2duo daje radę to mogę złożyć zestaw i za 500zł.
 12. ciacho191 - Dziękuje :) krzys!3k - Dzięki za odpowiedź. Zdecydowanie masz rację, przy następnym projekcie będę zwracał większą uwagę na zagęszczenie detalu żeby nie zlewał się aż tak.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy