Skocz do zawartości

Zestaw PC: 1500zł


Jakub Kacperski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje możliwie najtańszego zestawu do Zbrusha. Czy Zbrush obsługuje więcej niż 4 wątki cpu? Czy może nawet 2 mu wystarczą? Posiadam kilka kości ramu ddr3 ten koszt odpada. Czy potrzebuje kartę graficzną czy wystarczy ta która siedzi w procku? Do ceny zestawu nie doliczam obudowy, monitora i peryferiów. Więc procesor+płyta+zasilacz (o ile zbrush nie używa gpu). Części preferowane używane :) I jeśli da się złożyć coś na czym da się w miare komfortowo pracować do 3-4mln poly na jednym subtoolu w cenie niższej to bardzo chętnie, jeśli core2duo daje radę to mogę złożyć zestaw i za 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:)

 

To moja propozycja z nowych, a potem napiszę na czym możesz zaoszczędzić, co ew. dodać. Z tego już wystartujesz. Wyszło 1230 zł

 

http://zapodaj.net/63cac41955792.jpg.html

 

Sam odejmnij sobie to co masz.

 

Na czym możesz zaoszczędzić, bo reszty w tym zestawie absolutnie nie polecam używanej!. W tej propozycji tylko na procesorze, używany jakieś minus -80 zł. Ten procesor nawet na BOXowym chłodzeniu ustawisz na góra 4.2Ghz, komfortowo na 4.0Ghz na BOXie. Jeżeli chcesz żeby było przede wszystkim ciszej! na 4.2Ghz lub więcej GHz i nadal ciszej niż na BOXowym chłodzeniu tj. 4.4Ghz (4.5Ghz to stabilnie maks., nie polecam tak żyłować, teoretycznie 4.7Ghz, to nie każdy) to musisz dokupić jakieś chłodzenie, nie musi być drogie, spokojnie styknie za 60zł z 2xHeatpipe (ale lepiej za 80zł z 4xHeatpipe) oraz pasta MX-2 (10zł), koniecznie pasta.

 

Kartę graficzną raczej tylko używaną polecam, bo nowe sensowne to 2.5x drożej np: używaną GTX550Ti 1GB GDDR5 za ok. 180-220zł, przeczyścić chłodzenie, posmarować pastą, i gitara. Marka najlepiej Asus lub MSI. Na tym to już nawet poszalejesz :).

 

IntelHD wystarczy tylko na start... Nie wiem jak to wygląda w Zbrush, ale na Solid w np: LW/Blender/C4D to spokojnie >20fps z taką liczbą poly na tym iGPU IntelHD (też ustawić OC 1250Mhz) w G3258 4.4Ghz.

 

Ten zestaw oferują wysoką wydajność i komfort samej pracy, nie gorszy od i7-4790, bo to jest ten sam rdzeń, w pojedynczym wątku nawet wydajniejszy od tego i7. Gorzej wypada natomiast w liczeniu/renderingu, dokładnie 2x wolniej od i7-4790, bo ma 2x mniej rdzeni i nie ma HT...

 

Maksymalne możliwości rozbudowy są mniej więcej do i7-4770/4790 przy chłodzeniu 4xheatpipe (blok zasilania MB i temperatury ograniczają, i5/i7 z K raczej odpadają) i GTX750Ti/950 (na tym zasilaczu, przy mocniejszym zasilaczu może być nawet GTX980Ti/Titan, bez problemu:)

 

 

PS. gdybyś chciał lepszą płytę główną to +100zł np: Gigabyte GA-B85M-D3H-A za 269zł

 

PS2. w przypadku używanej płyty i procka, warto wejść w socket 1155, i5-2xxx kupisz nawet poniżej 400zł (i5-2400/2500), więc zmieścisz w budżecie z GTX550Ti. Rendering na pewno będzie wydajniejszy, praca właściwie nie mniej komfrotowa.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, pytanie było zadane tylko i wyłącznie pod kątem zbrusha - czy wiesz na czym ten program się opiera a z czego supełnie nie korzysta? Co do procesora - jeśli ma 2x mniej wątków i nie ma ht to wg. mnie to jest różnica cztero-krotna nie dwu-krotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w żadnym wypadku 4x, co innego wątek HT, co innego pełny rdzeń, różnica w najlepszym razie będzie trochę ponad >2.5x (do 3x, choć bym na to nie liczył zawsze i wszędzie).

 

i7 to procesor 4 rdzeniowy!, a Pentium to procesor 2 rdzeniowy. HT nie dodaje żadnych rdzeni!, więc nie ma żadnej dodatkowej wielokrotności. Różnic jest więcej.., ale to taka zasadnicza najbardziej ważąca na wydajności całego procesora. W przetwarzaniu na pojedynczym wątku to i7=i5=i3=Pentium=Celeron, tutaj liczy się tylko siła pojedynczego rdzenia, Mhz, cache..., a rdzeń Haswell równa się rdzeń Haswell. HT nie ma żadnego tutaj znaczenia, powiedziałbym nawet, że ma wpływ negatywny, bo przy obciążeniu wszystkich wątków, pojedynczy wątek będzie wtedy blisko 2x wolniejszy niż na i5/Pentium/Celeron (procesorach bez HT), ale to zależy też od OS... Oczywiście i7,i5,i3 ma dodatkowe instrukcje, ale mało który program używa ich intensywnie, żeby wzrost był wprost proporcjonalny.

 

Prostacki przykład:

 

i3-4130 3.4Ghz (procesor 2 rdzeniowy z HT, 4 wątkowy tj. widzisz jakby były 4 rdzenie) ma w C4D11.5 - 3.6pkt. Pentium G3258 3.4Ghz (procesor 2 rdzeniowy) ma w C4D11.5 - 2.9 pkt . Ta różnica 0.7pkt to jest właśnie zysk HT, ale na 2 rdzeniach, czyli na 1 rdzeniu zysk HT to 0.35pkt w C4D11.5.

 

Gdzie masz swoje 2x ???

 

PS. G3258 podniesiony do 4.2Ghz zrównuje się praktycznie z tym i3-4130 w C4D11.5, przy wyraźnie wyższej wydajności pojedynczego wątku na G3258.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprzedalem phenoma 1090T 16GB DDR3 plus plyta i chlodzenie za 570pln. Szukaj uzywek.

Mam od 2008 roku laptopa core 2 duo T7500 4GB DDR2 8800GTS i dalo rade pracowac na zbrushu chyba do 3-4 banie. Pamietaj ze zawsze mozesz sobie howac kawalek modelu przy zezbieniu wtedy zbrush przyspiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że 8800GTS w laptopie ?. Moim zdaniem, z tanich używek to lepiej iść w socket 1155, bo i5-2400/2500 (ok.>400 zł), a szczególnie i5-2500K (ok.550zł) to jest nawet dzisiaj niezła rakieta. Płyty do tego chodzą poniżej 200 zł (za 150zł są na H61), za 300zł to już płyty "wypaśne" mATX. Do tego karta grafiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam w laptopie mobilnego 8800GTS 512MB. Gateway FX6860. Tylko procesor zmieniłem najpier na x7900 i potem na T7500. Poprzedni sie grzal niemilosiernie.

Phenom także był tylko przykładem. Pracowalem do 40mil poligonow na tool. Najwygodniej do 20mil.

 

Na plycie H61 nie da sie podkrecac. Po co proponujesz 2500k i plyte na ktorej nie mozna podkrecac? Powienien brać P67 lub Z68 z radiatorem na sekcji zasilania. Na nich moze podkrecac. Płyte brałbym nową raczej.

 

Nie wiem ile masz kosci ale ze 4 sloty by sie przydaly w plycie a nie 2 1 kanalowe.

 

Do Zbrusha im lepszy procesor tym lepiej on bazuje na CPU. GPU mozesz potem dokupic.

 

Ja proponuje taki zestaw. Jest chlodzenie na sekcji i mozliwosc upgradu do wersji K by podkrecac. 4 sloty RAM na dual. Do Zbrusha potrzebny jest Ci RAM i procek.

 

http://www.morele.net/inventory/info/tSVuQ/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz 8800 GTS, tylko 8800M GTS, a to różnica, analogicznie jak między GTX950M, a GTX950, dlatego tak mnie to zaciekawiło. Do procków K to trzeba mieć lepszą, nie tylko płytę. Płyta H61 (150zł) i i5-2400/2500 z używek, to wyhaczy spokojnie za 500-600zł. Co do propozycji to jak już iść w i5, to lepiej i5-6400/6500 z HD530, nie musi kupować grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentium G3258 jest lepszy od i3 :). Po OC ma wydajność i3 w wielowątkowości, wyraźnie wydajniejszy na pojedynczym wątku, a jest 2x tańszy. Nowy kosztuje coś ok. 280zł, a używka ok. >200 zł, a najsłabszy i3 kosztuje 500zł. Po czym wnosisz, że gorszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3-4130 3.4Ghz (procesor 2 rdzeniowy z HT, 4 wątkowy tj. widzisz jakby były 4 rdzenie) ma w C4D11.5 - 3.6pkt. Pentium G3258 3.4Ghz (procesor 2 rdzeniowy) ma w C4D11.5 - 2.9 pkt . Ta różnica 0.7pkt to jest właśnie zysk HT, ale na 2 rdzeniach, czyli na 1 rdzeniu zysk HT to 0.35pkt w C4D11.5.

 

Gdzie masz swoje 2x ???

 

PS. G3258 podniesiony do 4.2Ghz zrównuje się praktycznie z tym i3-4130 w C4D11.5, przy wyraźnie wyższej wydajności pojedynczego wątku na G3258.

 

cytując samego ciebie.

 

ja osobiście bym wolał dorzucić te 300zł i sprzedać to wszystko co tam posiada. czyli te obudowy resztki ramu itp itp. i kupić to codałem w linku 4 rdzeniowe i5 najnowsze na gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3-4130 jest zablokowany, także ma 3.4Ghz, a Pentium G3258 (std. 3.2Ghz) jest odblokowany, także te 3.4Ghz szybko można zmienić na ponad >4Ghz i masz najszybsze i3 w wielowątkowości:), Ale!, pojedynczy wątek pomyka wtedy ponad >4Ghz i ten power widać wszędzie tam gdzie poci się program w jednym wątku, jest wtedy widocznie szybciej niż na i3, nawet tutaj najmocniejsze i7 często wymiękają :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się skaluje to super, w co ja wątpię!!!, wykorzysta te dwa wątki Pentiuma tak samo jak cztery wątki i3, będzie wtedy tak samo na obu, ALE!, nadal 2x taniej na Pentium G3258, więc jak już cytujesz, to cytuj wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności