Jump to content

KrzyM

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Excellent

About KrzyM

 • Rank
  Member
 • Birthday 11/17/1993

City (optional)

 • Miasto
  Poznań
 1. Hmm działa tak samo z tą różnicą że dodany jest taki callback który po zmianie selekcji odznacza wszystko w tym "pierwszym" edit poly i wraca na górę stacku. Z instancjami nic nie próbowałem bo brak czasu. Wczoraj sprawdzałem i mi jakoś to działa, ale te callbacki to dziwna sprawa i też nie wczytywałem się w temat ;)
 2. Całkiem dobrze sprawdza się pozowanie w zbrushu zspherami. Szybko, a masz rig na którym kilka póz to żaden problem.
 3. KrzyM

  studia

  Idz na UAP jak musisz. Prywatne szerokim kołem ;)
 4. Hmm widzę temat się rozwija ;) Ja nie miałem czasu kontynuować. Chwilkę poklikałem i jest update - powinien wracać na górę stosu ;) Z instancjami nic nie kombinowałem i chyba pasuje. Nie pisałem nigdy w maxscrypcie więcej niż 1 linię i jakoś nie leży mi tę język ^^ fn resetSelectionSet = ( callbacks.removeScripts #modPanelSelChanged id: #max3dPL obj = selection[1] fEp = findFirstEditPoly(obj) modPanel.setCurrentObject obj.modifiers[fEp] SetCommandPanelTaskMode #modify subObjectLevel = 1 obj.modifiers[fEp].SetSelection #Vertex #{} subobjectLevel = 0 modPanel.setCurrentObject obj.modifiers[1] ) fn findFirstEditPoly obj = ( topModSelected = (modPanel.getModifierIndex obj (modPanel.getCurrentObject())) == 1 if topModSelected then ( modToSel2 = 0 for i = 1 to obj.modifiers.count do ( if modToSel2 if classof obj.modifiers[i] == Edit_Poly do ( modToSel2 = i ) ) ) ) return modToSel2 ) fn yoyoyo obj = ( max modify mode modToSel = findFirstEditPoly(obj) topModSelected = (modPanel.getModifierIndex obj (modPanel.getCurrentObject())) == 1 if topModSelected then ( modPanel.setCurrentObject obj.modifiers[modToSel] SetCommandPanelTaskMode #modify subObjectLevel = 1 callbacks.addScript #modPanelSelChanged "resetSelectionSet()" id:#max3dPL ) else( modPanel.setCurrentObject obj.modifiers[1] ) ) obj = selection[1] if (superclassof obj == GeometryClass) do (yoyoyo obj) Pozdro!
 5. Hi solver powinien wystarczyć, ustaw najpierw kości w miejscach które mają się zginać w dobrych kątach. Jak będziesz zadowolony to spróbuj podpiąć HI IK pod ramiona i ustaw im jakis Target. https://www.youtube.com/results?search_query=3ds+max+hi+solver+target
 6. Tak się wyrwałem a tu proszę, takie kwiatki. Mój błąd, fakt. Tutaj powinno być lepiej, choć kod nie za piękny. for obj in selection do ( --subObjectLevel = 1 check = 0 for i = 1 to obj.modifiers.count do ( if check if classof obj.modifiers[i] == Edit_Poly do ( check = i ) ) ) modPanel.setCurrentObject obj.modifiers[check] all_verts = obj.mesh.verts as bitarray SetCommandPanelTaskMode #modify subObjectLevel = 1 obj.modifiers[check].Select #Vertex all_verts )
 7. Spoko że problem rozwiązany. "U mnie działa" ten skrypt, pewnie musiał bym zobaczyć scenkę, ale teraz juz nie potrzebne ;)
 8. coś takiego na szybko for i in selection where classof i.modifiers[1] == Edit_Poly do ( -- SetCommandPanelTaskMode #modify subObjectLevel = 1 /* zaznaczy tylko te vertexy ktore byly juz w stacku i.modifiers[#Edit_Poly].Select #Vertex */ -- zaznaczy wszystkie vertexy obiektu for vert in (i.mesh.verts as bitarray) do ( i.modifiers[#Edit_Poly].Select #Vertex #{vert} i.modifiers[#Edit_Poly].Commit () ) -- )
 9. Możesz użyć random.sample https://docs.python.org/2/library/random.html import maya.cmds as cmds import random # clear the active list cmds.select( clear=True ) # select all dag objects and all dependency nodes cmds.select( all=True ) obj =cmds.ls( selection=True ) num_to_select = 5 # set the number to select here. list_of_random_items = random.sample(obj, num_to_select) # clear the active list cmds.select( clear=True ) for item in list_of_random_items: cmds.select(item, add=True )
 10. KrzyM

  Vol. select jak w 3ds max?

  Może faktycznie napisałem nie jasno ;) Taki efekt, lub podobny Testowałem plugin MASH, ale wolałbym go nie angażować :)
 11. KrzyM

  Vol. select jak w 3ds max?

  Nie do końca, bardziej odpalanie np. Blendshape drugim obiektem "kolizyjnym". Chyba da się to w mayi zrobić dodatkowym SOUP? Ale może są inne metody? Ciężko cokolwiek znaleźć w stylu motion graphic do Majki.
 12. Nie wiem w czym renderujesz. Masz jakieś vray dirty w shaderach? Spróbuj je powyłączać
 13. Jak wywalisz okna całkowicie to też to samo? Wygląda jakby było w oknach. Może tam masz jakiś bug w meshu?
 14. KrzyM

  Vol. select jak w 3ds max?

  Hej, Nie mogę znaleźć rozwiązania w Majce na taki efekt w 3ds maxie. mam blendshape gdzie wszystkie face'y mam ze skalowane do 0, i innym obiektem uruchamiam tego blendshape. Albo może znacie jakieś sposoby na podobne efekty? Z góry dzięki za pomoc, Pozdro krzysiek
 15. Jest, na timeline lub w curve editorze - w obu programach http://download.autodesk.com/global/docs/maya2014/en_us/index.html?url=files/Keyframe_Animation_Scale_keys.htm,topicNumber=d30e246945
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy