Zawartość dodana przez Zdzichu
-
AI i technologie przyszłości
@Nezumi przypominam sobie jak mówiłeś w kontekście ai o elektrowniach atomowych, które zasadniczo są elektrowniami na parę i śmigła czyli coś w formie wiatru. Teraz właśnie oglądam sobie opis silnika wankla, i porównując jedno z drugim - to tak jakby nazwać silnik spalinowy elektrykiem, bo energia spalania benzyny w jednym z etapów pracy, jest praktycznie świetlna powodującym wypchnięcie tłoka dalej. Nie piszę tego z ai, więc ma to mało sensu, ale widzę podobieństwa xD .
-
AI i technologie przyszłości
Pytanie obok ai, bo widziałem że pracują nad ai pod retopologię. Są jakieś prace nad skryptem do ejajowego skinowania rigów? W sensie w rzucasz dowolny rig, np. taki z gry, wrzucasz postać, i on ci ładnie oskinuje i sprawi że będzie gotowy do wrzucenia na silnik graficzny? Pytam bo widziałem już taki aiowy rigger, ale on generował własny szkielet, a tego nie chcę, poza tym windows i mój laptop kłócą się z blenderem, więc wypadałoby niedługo zmienić system na minta albo steamosa, bo szlag mnie trafia, na xpku nie miałem tyle bluescreenów ile teraz mam ;/ .
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Dziwnie Polskie barwy xD.
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Polubiłem twój post, ale z tym tekstem że moda na emo minęła to trochę popłynąłeś... Jasne, oficjalnie nikt już się nie tnie, ale to tak ewoluowało że teraz większość internautów bez przebieranek w nieuprane ubrania i tapirowane długie włosy zachowuje się jakby jedyne co miało ich dobrego spotkać to samobójstwo. To jest be, tamto jest be, życie do dupy, i po co rodzice go zrobili jak się biedaczyna nie pchał na ten świat (autentyk pod jednym z filmów na youtubie). Generalnie okres krwawienia emo wydłużył im się na całe dorosłe życie, tylko po wyglądzie nie poznasz że to chodzący śmietnik, bo zachowuje się tak jak wydumana większość. W ogóle polskie emo, było ogólnie bardziej depresyjne od zachodniego, gdzie w jego kwintesencji miało być silne przeżywanie emocji, no stąd emo. A teraz popatrz jaka jest moda na depresję chociaż to już nie moda tylko styl życia. Teraz nie ma żyletek, teraz są antydepresanty. Poza tym apropo ćpania (z autopsji wiem, że psychotropy to jednak takie same narkotyki jak reszta), nie dawno przeczytałem artykuł na jakimś serwisie o narkotykach, że teraz już nie ma ćpunów na dworcach jak kiedyś, teraz są konsumenci, tylko że mniej legalni i tacy wysoko funkcjonujący. Pracują, zarabiają, są samodzielni - i ćpają xD. Gdyby zamienić narkotyk na żyletkę to nic by nie zmieniło =) . https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/864592,w-polsce-nie-ma-juz-cpunow-sa-konsumenci.html O, to chyba to. edit: A bym zapomniał - jeszcze jest antynatalizm!
-
Bestiariusz wiedźmina na renderach
Nie mam gdzie pytać więc wołam tutaj: Widziałem kiedyś ktoś wykonywał rendery potworów do tego mobilnego wiedźmina ala pokemony, jesteś tutaj? Poszukuję całego zbioru takich renderów do wszystkich potworów jako bestiariusza, i nie mogę go znaleźć. Jak ktoś zna, to niech poda. Będę wdzięczny...
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
No dokładnie. Damn, te ikonki przy odpisywaniu to poroniony pomysł - kiedyś tego nie było.
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
W sumie jeśli ilość gier się jeszcze zmniejszy, a ai wprowadzi teorię paraliżu decyzyjnego na wyższy poziom, może wreszcie zaczniemy trenować dietę umysłową, dzięki czemu na nowo będziemy grać w mniejszą ilość gier i demówek, ale będziemy wyciskać z nich tyle emocji ile tylko się da. Inaczej będziemy pogrążeni w numbie i paraliżu decyzyjnym płacąc za gry, w które w ogóle nie gramy, tylko po to żeby przez nostalgię próbować odtworzyć stan emocjonalny, w którym byliśmy za dziecka. I z moich badań nad pracą naukową, która mi nie wyszła (częściowo, bo poprosiłem o opinię gościa z agh), paraliż decyzyjny, związany z natłokiem gier to jest część problemu, od średniowiecza nasze postrzeganie symboli ewoluuje, i się rozszerza na coraz więcej symbolicznych elementów, abstrakcyjnych i tych mniej, w efekcie każdy traktujemy coraz słabiej się do niego przywiązując, i go przeżywając. Co jest o tyle ciekawe dla mnie, że w kontekście jakieś formy duchowości, symbole są interfejsem do nieświadomości i do głębszych stanów psychiki, tak samo jak w pc robią to ikonki, okienka i panel sterowania w stosunku do skryptów windowsa. Nie chcę robić jakieś szmiry, ale Jung i Jordan Peterson, mogliby określać boskie symbole właśnie przez nieświadomość i sumienia, jako "mechaniki umysłu", co zgadza się z naszym pragmatycznym traktowaniem życia, w którym coraz więcej rozumiemy, a coraz mniej czujemy. A mówię o elementach boskich, bo artyści i sztuka stoją w tym samym szeregu, posiłkują się symbolami tworząc przeżycia, i nieuchronnie w "demokratyzacji", coraz więcej będziemy doświadczać paraliżu decyzyjnego, jeśli sami nie przeprowadzimy diety umysłowej. A taki odwyk, potrzebny jest coraz większej ilości ludzi, bo demokratyzacja dotyczy większości sztuki - książek w postaci sklepów z książkami i ai, audiobooków (też ai, chociaż tutaj cenimy sobie dobre odgrywanie roli a nie czyste czytanie, w czym ai jest kiepskie), filmów w postaci netflixa i też ai, czy gier komputerowych, które są zasrywane coraz większą ilością śmieci na steamie, ale gues what, tu też jest ai. a im bardziej będziemy cierpieć z powodu paraliżu wyboru, tym większymi pragmatykami i cynikami będziemy, nie pozwalając sobie na jakiekolwiek przeżycia czy dawanie się "manipulować i oszukiwać", a nie oszukujmy się w tym kontekście (jak to dziwnie brzmi): sam spektakl teatralny to jest umiejętność zawieszenia niewiary, żeby wejść w coś emocjonalnie, i poczuć przeżycie. Piszę to tutaj bo jeszcze chce o tym napisać jeden artykuł na podstawie mojego eseju, ale tu go nie dam xD. Ale obserwując internet, jesteśmy za głupi na odwyk, chyba żeby nas siłą do niego doprowadzili, więc będzie jeszcze gorzej, a dla artystów w tym problemie nachodzą ciężkie czasy. Życie jest jak białoczarna kolorowanka wiedźmina dla dorosłych, szara i do dupy, ale to artyści są ostrymi pisakami w piórniku, które ten świat kolorują na barwy emocjonalne, na czym często wytwórnie zarabiają oszukując każdego. I siebie też nie widzę w tej artystycznej branży, zarówno jako widza, jak i artystę :/ .
-
AI i technologie przyszłości
A z tym skokiem i tatuażem w tym wieku to coś złego? Niech się dziadki bawią xD .
-
AI i technologie przyszłości
To ostatnie zdanie chyba pasuje idealnie. Chatżipiti w roli psychoterapeuty, powiedziałby że mamy za bardzo rozwinięte umiejętności umysłowe analizowania świata, zamiast po prostu zacisnąć zęby i nie myśleć, tylko czuć życie jako takie. Dobrze zjeść, dobrze wypić, przygruchać panienkę lub pana (jeśli chodzi o różnicę płci), i nie przejmować się okrucieństwami i rzeczami, na które i tak nie mamy wpływu, a nihilizm nic nie zmieni, tylko jeszcze bardziej pogorszy stan psychiczny, i trzeba będzie chodzić na terapię. I tym analizowaniem jesteśmy już tak zmęczeni, że wchodzimy w cynizm, bo internet nie pozwala na czucie faktyczne tylko analizowanie, i tylko w tym się szkolimy przesiadując na forach i jutubach kilkanaście godzin dziennie :/ .
-
AI i technologie przyszłości
niby śmieszne, ale najbardziej mnie ciekawiło zawsze w ludziach że zamiast współczuć, śmieją się z cudzego bólu, i to od dziecka. Czuję coraz większą pogardę do bycia częścią gatunku ludzkiego :< .
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Ja to nawet jakbym chciał coś kupić to nie ma to sensu, raz że strasznie szybko wypadam z hype trainu, to jeszcze ostatnio odczuwam dziwne bóle somatyczne od zmagań z mechanikami gier, które mógłbym robić na serio, i w ogóle mnie to nie bawi. Trochę zazdroszczę ludziom, którzy po 20 lat ciągle się tym bawią i dalej czerpią satysfakcję, mój organizm za bardzo przyzwyczaił się już do tych bodźców i po ptokach. Pozostaje bezsenność i halucynacje z niewyspania xD .
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Ty wiesz co my robimy tym sześcianem? My otwieramy oczy niedowiarkom!
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Wychodzi że to po prostu robienie polityki w temacie pikseli. A polityka jedyne co potrafi robić to skłócać ludzi, dzielić i rządzić... I nie ważne kto przyjdzie nowy, zawsze będzie to samo, choćby rewolucją. Zmiana warty na stójkowych i nic więcej.
-
AI i technologie przyszłości
Kolejny Polak w komentarzu, który uważa że urodziliśmy się gównem, jesteśmy gównem i zdechniemy jak psy... nic pozytywnego myślenia w narodzie, każdy ma w głowie jakieś dziwne wizje że jak kraść to miliony, jak ruchać to księżniczki, a wszystko poza tym, jest bezcelowe, i w ogóle najlepiej to się powiesić bo jesteś gównem. Coraz mniej mi się chce siedzieć w internecie :/ .
-
AI i technologie przyszłości
Wiecie co, na jedno cieszę się że nie mam studiów, i nie mam w sobie wtłoczonej ambicji że skoro mam wyższe, to powinienem pracować za biurkiem w białym kołnierzu. Jako informatyk, mógłbym po prostu montować podzespoły kąkuterowe do ai, bo ponad wszelką wątpliwość póki co ejaj sama się nie złoży z części. I tak pensja mniejsza, ale zawsze jakaś jest, zwłaszcza że teraz ludzie nie palą się do pracy ręcyma, to może być jakiś klucz xD.
-
AI i technologie przyszłości
Czekaj, chcesz powiedzieć że modelowanie 3D, też jest coraz częściej zastępowane przez ai? W sensie do jakiś animacji i gier? (ciężko zrozumieć, ale nie pytam o 3dprinting :/ ) Jeśli tak to ja jebie! Poczułem się jak Wiedźmin Geralt na leczeniu w Ellander u kapłanki Nenneke, narzekając że wszyscy patrzą na niego jak na dziwoląga, bo nikt nie chce jego usług :/ .
-
AI i technologie przyszłości
xD
-
AI i technologie przyszłości
Nie spodziewałem się że ciebie zaplusuję, świat jest wielki xD. Ale zadajmy właściwe pytanie - skąd się ta witaminka wzięła w suplemencie, z kosmosu spadła czy ją zsyntezowali w laboratorium? xD Bo z tego co czytałem takie suple robi się z robaków xD.
-
AI i technologie przyszłości
Gdybym chciał znać stuprocentową prawdę, która i tak jest zmienna i się dezaktualizuje, nie siedziałbym na forum graficznych nerdów xD. edit1: "Wiedza powszechna", tja, bo teraz wszyscy mają studia, i nawet do czyszczenia kibli wymagane jest zaświadczenie z rektoratu :/ . edit2: A i nie jestem jak większość Polaków, dorabiających ideologię do wiedzy za wszelką cenę, a potem leczącą psychiatrycznie epizody depresyjne xD . Biorę przykład z dawnych ludzi, lepiej być głupim, ale szczęśliwym "w miarę" =).
-
AI i technologie przyszłości
Widać że ai jest częścią cywilizacji, która ogłupia i sprawia że jesteśmy zależni od innych, nawet będąc bogaci, chociaż tego nie widzimy... Ostatnio oglądam sobie czasami skinowanie zwierząt, już po uboju bo nie mam sumienia oglądać ich zabijania. fajnie jest oglądać fachowców przy nożu, zupełnie jak wiedźmin z mieczem, takie przenoszenie folkloru i fantastyki do świata rzeczywistego, zawsze to lubiłem. Ale kurde... Jak oglądam że musimy kogoś/coś zabić żeby się posilić i mieć siłę do życia to coś mnie trafia, nie przetrwałbym bez sklepu i cywilizacji. A wegetarianizm nawet buddystom jest częściowo zabraniany, kiedy ich stan zdrowia na to nie pozwala. No i my nie syntezujemy witaminy b12 z innych składników, musi koniecznie być mięso - i ta zależność od przymusowego cierpienia aż mnie boli... A teraz z powrotem myślę o ai, i tym jak ludzie uzależniają się od gotowizny, bez świadomości że tak jak z tymi sklepami z jedzeniem, nie daj bóg odpukać w niemalowane, może tego zbraknąć i umrzemy z głodu, bo nawet dzieci wiedzą teraz że mleko bierze się ze sklepu :/ .
-
AI i technologie przyszłości
Ai uwidacznia ten paradoks - głupi jest przekonany że jest mądry, a mądry od nadmiaru wiedzy głupieje. Na szczęście jest szansa na powstanie poza internetowej niszy, w której ludzie tak mocno wyczerpani slopem i społecznościówkami będą mieli w dupie internet i będąc od niego uzależnionym zaczną od niego odchodzić robiąc odwyk. A ostatecznie, sam internet też kiedyś był niszą, może do niej wróci, i stanie się terminalem do wiedzy, a nie suplementem zagłuszającym ciszę i własne myśli w mózgu. Nadzieja jest: Chociaż człowiek tyle dekad spędził w internecie że ciężko się od tego uwolnić. Ale jak to mówią, i cytując Regisa z jego ostatniej rozmowy z beuclair - "Co z oczu to z serca". I może fomo nie będzie xD.
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Mogę kupić całą edycję nowo kompletną, po to żeby stała na półce, żeby wynagrodzić Redom i Sapkowskiemu za trud tworzenia książek i gier. Ale z tego wszystkiego jedyna przyjemność jaka mi została to słuchać ambientów z wieśka niknących w pustkę echa. Bo wolałbym robić to na poważnie, w ramach sportu z mieczem/szablą w dłoni. A zamiast znaków, żeby ktoś tworzył wiedźmińską kuszę, bo te kusze pistoletowe są fajne, ale nie mają klimatu. No ale wiem że ktoś je produkuje xD.
-
AI i technologie przyszłości
Właśnie widzę xD.
-
AI i technologie przyszłości
A wiesz, to trochę dziwne, ale chyba czuję butwienie mózgu od internetu. Dzieciaki zalewają mózg dopaminą od brainrota na tiktoku, albo jakiś filmowych dram wydzierających z ich portfeli ostatnie pieniądze. A ja zamiast się hajpować oczekiwaniem na nowego wiedźmina, wymyślam sobie prompty z opisami dalszych losów Geralta i innych wiedźminów próbujących przetrwać w beuclairskim dobrobycie bez potworów, ale z podagrą i rwą kulszową, i sobie to czytam jak ostatni debil, mając już w dupie co wyprodukują wielkie firmy od gier i filmów. Chociaż grać odechciało mi się już dawno, to teraz nasila się to jeszcze bardziej. Bo ciągle jest gdzieś z tyłu głowy że mechaniki gier sprowadzają się tylko do klawiatury, myszki i grzania dupy na fotelu, VR leży i kwiczy, a człowiek by się coś poruszał, zrobił coś realnie i praktycznie. Inna sprawa, to nie wiem czy zauważyliście, ale ludzie ostatnio jakby żygają ai slopem i internetem w całości - są uzależnieni, jasne, ale kierunek też jest ciekawy. Bo to tak jakby tech brosi, obrzydzali nam internet żeby nas manipulować poza nim, przy pomocy telewizji, albo po prostu zmusić do działania praktycznego. W końcu nawet tutaj na max3d, jedyne co robimy to siedzimy i narzekamy, od czasu do czasu jarając się fajnym artem młodych artystów, których jest coraz mniej xD.
-
AI i technologie przyszłości
no tak, ale nie zapominajmy że sam wielki youtube, przez wiele lat przynosił googlowi straty :> . A tu mam coś nowego... GRY-Online.pl12-letni chłopcy wchodzą w relacje z chatbotami. Wirtualn...Młodzi chłopcy coraz chętniej sięgają po wirtualne partnerki, zastępując nimi prawdziwe relacje. Eksperci ostrzegają, że może to prowadzić do powstania nierealnych oczekiwań.A mówi się że tylko kobiety zakochują się w lustrze chatbota. "Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie" xD