Skocz do zawartości

Exterior: Dom Brzozowa


e3A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zamieścić jeden z ostatnich projektów w naszej pracowni.

 

 

Kilka informacji o projekcie :

Dom jednorodzinny ok. 200 m2 zlokalizowany pod Krakowem, bryła prosta z klasycznym dwuspadowym dachem. W tej części Polski urzędy wymagają aby (teoretycznie) nowe budynki były tradycyjne, zawierające cechy dla danego regionu ,odpowiednie materiały, dachy dwuspadowe, okapy min 70 cm itp, w praktyce wygląda to niestety tak, że przechodzą seledynowe "domki dworki", natomiast problemy pojawiają się, gdy projekt choć trochę próbuje "liznąć" nowoczesności. W tym przypadku chcieliśmy uniknąć komplikacji, jakie mieliśmy z innymi projektami, postanowiliśmy więc na pewien kompromis.

W porozumieniu z inwestorami zrezygnowaliśmy z zadanych przez nich rozległych tarasów, a duże przeszklenia na parterze ukryliśmy w wysuniętych bryłach. Elewacja frontowa, minimalna, praktycznie bez okien ze względu na bliską lokalizacje ulicy, dodatkowo bramę garażową zaprojektowaliśmy w technologii Hoermann z obudową zindywidualizowaną, identyczną jak wykończenie elewacji, drewno, która po zamknięciu licuje się ze ścianą i tworzy jedną powierzchnie. Otwarcie obiektu od strony południowo zachodniej, czyli od ogrodu , gdzie znajduje się niewielki lasek, raczej taka mała brzezinka. Nie zmieściliśmy się z garażem dwustanowiskowym, dlatego w części wschodniej zaprojektowaliśmy drewnianą wiatę.

 

Ostatnio przygotowałem do tego wizualizacje. Oczywiście jest tam parę błędów, ze względu na to, że na takie zadnia jest zawsze najmniej czasu i przez to rodzi cię pewna niedokładność.

 

3dmax/viz + Forest Pack, Photoshop + Nik Software

 

a12kopiaq.jpga13kopia.jpg10kopiaf.jpg

11kopiav.jpgpoddaszea2.jpgpartera1.jpg

Edytowane przez e3A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A mi ten dom nie leży. W detalach, miejscach łączenia no nazwijmy to części bardziej tradycyjnej ze wspołczesną. Wyjade mi się, że nie do końca zachowałeś konsekwencje w materiałach tj. odczuwam tu potrzebę wikększego ujednolicenia - no choćby inny kolor komina na drugiej wizce. Mam wrażenie, że mogłeś lepiej podziałać oknami. Co do wnętrz to chyba ok, choć jedną z łazienke starał bym się połączyć z sypialnią. Jeden pokój, ten w prawym górnym rogu wydaje się dziwnie wielki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi . Co do wnętrz to pierwotnie łazienka była połączona z sypialnią, ale ostatecznie odwidział się taki układ inwestorom. Pokój w górnym rogu jest duży to fakt ale pierwotnie przewidzieliśmy tam pokój z garderobą potem zrezygnowaliśmy za namową klienta wielkość pokoju została. Materiały przyznam się, że nie byłem za wprowadzeniem 3 materiału w postaci szarości, wspólnik się uparł klient zaakceptował.

 

Jeżeli chodzi o słońca to możliwe, często o tym zapominam, robiąc to szybko nie zwracam na to uwagi.

 

Co do czerni i kontrastów mam z tym niestety duży problem. Mój monitor ma słabą głębie. Wszystkie kontrasty ustawiam "na oko" z rożnym skutkiem. U mnie na przykład rendery są za mało kontrastowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e3A, jeśli chodzi o czerń, przepalenia i kontrasty, to najlepiej patrzeć na histogram albo po prostu pobierać kolor z określonych partii i sprawdzać jakie ma wartości. Nie trzeba w ogóle przejmować się posiadanym monitorem - tylko pilnować, żeby nie było obszarów czystej czerni i bieli.

Wrzuć sobie na samą górę warstwę z levelsami i obserwuj jak się zachowuje po zmianie ustawień. Jak będziesz pilnował na wykresie, żeby nie było "bloków" na krańcach to na każdym monitorze będzie prawidłowo się to wyświetlać (o ile oglądająca osoba nie będzie miała jakichś dziwacznych ustawień, ale tego nie da się przewidzieć i nic się w sumie już w tej kwestii nie poradzi - po prostu nie ustawisz sobie pracy pod każdy monitor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności