Skocz do zawartości

Podstawy


Gość Marcinrednose

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcinrednose

Witam

Jestem nowy na forum.

Mam krotkie pytanko.

OD czega zacząć zeby w miare szybko zacząć działać w XSI?

W tym programie jestem całkowitym nowicjuszem.

Kilka lat temu bawiłem sie w 3DSMAX , takze jakies niezbędne minimum wiedzy posiadam, ale na prawde jest to minumum.

Moze sa jakies dobre (niedrogie lub darmowe-przez net) książki?

Mogą być w j.angielskim.

Grafike 3d traktuje jako hobby (a raczej traktowałem w liceum). Teraz juz pracuje i moge tylko troszeczke czasu poswiecic, ale postanowiłem powrocic do tej swietnej, choc czasochłonnej zabawy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej

 

tu masz trochę informacji na temat przejścia z maksia na XSI:

 

http://www.animagic.net/Articles/Max2XSI1.aspx

 

tu jest kilka videotutoriali dla xsi:

 

http://www.forum3d.pl/f3dftp.php?md=grp&g=13

 

poza tym polecam stronkę Eda Harrissa: http://edharriss.com/, http://www.xsibase.com i dział XSI na CGTalk, bardzo szybko tam można dostać odpowiedź, albo pisz tutaj, jeżeli coś będę wiedział to pomogę.

 

z książek to nie pomogę, bo nie znam żadnej z wyjątkiem manuala. Jeżeli masz dostęp to pooglądaj sobie 5 DVD training kit, są to płytki które dołączane były do XSI 4 i 4.2, są naprawdę świetne, choć już trochę bardziej dla zaawansowanych, ale jeżeli masz zaplecze w postaci znajomości maxa, to sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinrednose

wielkie dzieki za szybka odpowiedz

nie spodziewałem sie

zaczne więc swoja przygoda z XSI

jako, ze to tylko hobby, a czasu nie mam zbyt wiele moze za rok pokaze Wam czy cos udało mi sie zrobić, co do manuali to... moja wersja programu nie bedzie zbyt oryginalna, wiec pewnie bedzie oorojona

moze skads mozna sciągnąć te DVD training kit?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , dosyć głupie , ale jednak mam. Oglądam sobie od jakiegoś czasu pracki umieszczane na tym forum i większość z nich jest robiona w max'ie i renderowana w vray'u (mówię tu o 3d). Wygląd tych renderów , oczywiście z pewnego punktu widzenia , jest dosyć podobny. Pomyślałem więc , że poszukam sobie w internecie jakieś galerie w których umieszczone byłyby obrazki które wyszły z pod innego soft'u. No i zacząłem szukać sobie jakiś stron z softimage'owymi wypocinami , ponieważ jest to podbno bardzo zaawansowane , high-end'owe narzędzie. I tu jest mój problem , wszystkie pracki które znalazłem były marne jakościowo ( w porównaniu do na przykład vray'owych z tego forum czy chociażby z evermotion.org ). I to mnie zaczęło tak nurtować , że aż napisałem ten post. ;) Chodzi mi o to , aby ktoś mi wyjaśnił co właściwie czyni softimag'e takim niby pro , wczym właściwie ujawnia się jego wartość ( 7 000 $ ) , skoro max + vray daje o wiele lepsze efekty na renderach , a kosztuje mniej ?

Ewentualnie jakiś link to bardzo ładnych prac zrobionych w XSI byłby mile widziany. Sam jak search'owałem to forum znalazłem dwa topici do prac Batou ( studzienka i kamienica + postać dziadka ) które podobno ( sądząc po wypowiedziach ) były super , ale wogóle nie chciały mi się wyświetlać ( może starsze prace są usuwane z servera ).

 

A dlaczego mnie to tak interesuje ? Tak poprostu. :)

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2

grzes116 wszystkie prace 3d czy 2d to przede wszystkim robia ludzie a nie jakis tam program, jak jakis koles jest naprawde dobry to zrobi prace w blenderze taka, ze nie bedziesz chcial uwierzyc, ze przy tym uzyty byl blender;)

swoja droga widzialem kiedys prace jakiegos kolesia robione w blenderze o naprawde wysokiej jakosci, zdecydowanie lepsze od wielu prac zrobionych w maksie, xsi czy innej mayi;)

 

wszystko zalezne jest od ludzi i tyle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Grzesiu...

 

http://www.softimage.com/community/Xsi/Galleries/v3/Gal_Jan06/Gal_Jan06.asp

 

Obejrzyj sobie wszystkie galerie i zacznij dopiero wtedy krytykować ;)

 

Co do maksia i vraja, jestes pewien że on jest tańszy od XSI? bo ja nie bardzo. XSI możesz mieć za 500$ i na nim tworzyć całkiem fajne rzeczy, wiem bo na Fnd właśnie pracuję. Mental Ray, jak się go nauczyć jest bardzo potężnym narzędziem. Nie od parady jest pakowany natywnie (mniej lubi bardziej) do trzech największych pakietów 3d (XSI, Maya, Maksio)

 

Gordy, ten Predator akurat średni jest ;) ale reszta smakowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , teraz już wszystko wiem. :)

e=mc^2 masz rację , że grafikę robią ludzie i wszystko zależy od ich talentu. Jeden zrobi w jakimś freeware'owym sofcie śliczną pracę , a inny ( często z grupy "początkujących grafików" ) bez max'a 8 się nie obejdzie i tak niewiele tam naskrobie. ;)

Empeck , obejrzałem już sobie kilka galerii i naprawdę nie wiem o co mi chodziło i dlaczego stwierdziłem , że wszystkie pracki były "marne jakościowo".

A Mental Ray jest chyba faktczynie potężny , bo widziałem screen'y z filmów w których właśnie on został użyty jako renderer do efektów specjalnych.

A co do ceny XSI 500$ to niewiele imo. Ale to chyba jest "studencka" wersja , na którą trzeba mieć jakieś papiery ale mogę się mylić.

 

P.S. Ciągle uważam , że wszystkie vray'owe renderki są podobne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XSI ten za 500$ to zwyla wersja komercyjna dla wszystkich ktorzy chca ja kupic, a zwie sie fundamental i poprostu jest okrojona o hair&fur ma mentalray ale nie standalone (nie exportuje do .mi2 czy jakos tak) i chyba obsluguje max 2 procki wsumie to musisz zobaczyc na stronie avida czego tam dokladnie brak od drozszych wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam taki blad mi wychodzi jak go usunac???????? prosze o pomoc

******** Generating key request code ********

SPM_FATAL ERROR (C:\WINDOWS\system32\spm\spm_keyib.exe) :

can't open port IBU for dongle type "SI0".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wie tylko bog i ludzie z autodescu czy jak to sie tam zwie...sciagnij demo z oficjalnej strony i nie powinno byc problemu...heh a jak nie to na darmowego blenderka albo wingsa sie przesiadz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empeck-->jako ze jestes posiadaczem moze wiesz czy obsluzy cztery watki na dwuch procesorach(fnd)?

Nie mam pojęcia, mam tylko biednego samotnego Athlonika :(

 

FND obsługuje max 2 procki, ale tego też nie mam jak sprawdzić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności