Skocz do zawartości

Bolean


David14

Rekomendowane odpowiedzi

Troche lamerskie pytanie, ale robie wizke takiego zamku, jest w nim dużo okien więc wycinam je boleanem. Wszystko było by ok, ale jak zrobie bolean to jest pusta dziura, a jeżeli obiekt przecina tą ściane to już jest sklepiona. Czy jest jakieś ustawienie żeby zrobiło taką dziure bez pustej przeszczeni?? A vertexów nie chce mi się układać bo bym miał chyba całe 2 tygodnie zajęte, może ktoś zna jakąś inną metode do robienia takich dziur??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

cap holes,

albo zrob jedno okno i doklonuj sciane z kawalkow, wielokrotny boolean mozna zrobic

ale co kilka dziur colapsuj madyfikatory obiektu, chocby robiac z neigo aditable poly, inaczej max ma za duzo do pameitania i wymysla, boolean jest dosc neistabilna funkcja i potrafi natworzyc,

a jak jzu naklonujesz te sciany, to polacz je vertex weldem z jakims przyzwoitym parametrem i bedzie szybciej :)

 

max ma wiele bledow, trzeba sie nauczyc z nimi zyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm robić okno z boleanem. Hmm. A nie lepiej zacząć od boxa i jechać -> insert -> extrude itd. szybciej łatwiej.

 

Ja mam pytanie co do boleana jeszcze. Zauważyłem coś takiego że po zastosowaniu operacji boolowskich jest problem z Mesh Smooth. Radzę sprubować na czystym boxie?? Czy może to tylko u mnie bool taką masakrę robi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś takiego że po zastosowaniu operacji boolowskich jest problem z Mesh Smooth. Radzę sprubować na czystym boxie?? Czy może to tylko u mnie bool taką masakrę robi ??

No to nic odkrywczego nie zauważyłeś, bo jest powszechnie wiadomo, że boolean robi przykrą siatkę, tak samo powszechnie wiadome jest to, że do MS siatka musi być dobrze ułożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy ujal w slowa to co ja mialem w glowie, albo laczysz jednokrotnei zbooleanowane obiekty, albo laczysz obeikty do boolean, ale uwaga: opcja proponowana przez Siwego tez lubi miec wynalazki na siatce, szczegolnie jesli ataachowane obiekty sie przenikaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności