Skocz do zawartości

Rhino rocks!


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No interface ma swietny bo strasznie prosty nie przesadzony, i ma sie na niego duzy wplyw. Chociaz jak pierwszy raz go zobaczylem to sobie tak pomyslalem jak w tym czyms mozna wogole cos zrobic.

No ale ta prostota mi sie teraz podoba, bo soft nie ma wygladac jak choinka tylko ma byc funkcjonalny i to ma rhino:D. i plus strasznie male wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no tak mamy nowy dział a nawet 2 mysle ze bedzie przybywac userow i pytan oczywiscie to mam nadzieje wtedy bedzie mozna zrobic faq no ale jak beda oczywiscie pytania :). z dniem wczorajszym/dzisiejszym ruszamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhy - hej bzyku - nie badz purysta!! :D- a co do exportowania - bawilem sie ostatnio npower translatorem - i przewalalem do maxa .3dm\'y - nawet niezle to dziala - max jest malo obciazony - bo czasami jak sie wywali mesha z rhino to ma on naprawde duuuuzo trojkatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec generalnie - hm - trudno powiedziec - po prostu inaczej sie buduje \'siatke\' - w nurbsach opierasz sie na liniach ktore wyznaczaja przebieg powierzchni (czyli musisz sobie\'wyobrazic\' krawedzie obiektu - a potem je wyrysowac i pozniej stworzyc miedzy nimi powierzchnie) a w przypadku polys raczej budujesz siatke krok po kroku dokładajac poszczegolne elementy (lub zageszczajac istniejace)

 

kurcze - trudno to stwierdzic - musialbys sam poproobowac

 

mi sie np. nieregularne powierzchnie tworzy lepiej z polys a jakies bardziej \'techniczne\' z nurbsow - z tym ze korzystam z rhino - co wyglada chyba troche inaczej niz w max\'ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to widze i znam troszke inaczej. Nurbs to poprostu obliczenia matematyczne itp. a poly to hym dokladnie nie jestem pewien ale to są jedynie okreslone wspolrzedne punktów na ktorych sa polygony.

Są to calkowicie inne techniki rozniace sie wszystkim co jest mozliwe.

 

hahaha nurbsmaster :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie , rhino wymiata wszystkie programy, ponieważ jest tylko modelerem - nie został obdarowany wszystkimi innymi funkcjami (aniamcja, rendering) , przez co jest szybszy i wygodniejszy w pracy.Autorzy skupili się tylko na module modelera więc jest on dopracowany do granic możliwości.

 

Korzystam z Rhino już kilka lat i muszę przyznać że nie potrafie wykorzystać jego w 100% , nawet teraz po takim czasie użytkowania, odkrywam nowe funkcje programu i sposoby na wymodelowanie jakiegoś objektu....

 

A jeżeli chodzi o to czy V3 jest lepsze do V2 , to mogę powiedzieć że V3 jest mniej stabilny niż V2.

 

---------------------------------------------------

Korzystając z okazji , jako że jestem tu nowy.... Pozdrawiam wszystkich z max3d.pl forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem moze i v3 jest wolniejsza od v2 ale za to wspaniale bonus tools rekompensuje calkowicie inne sprawy szybciej sie pracuje latwiejszy dostep do komend autouzupelnianie itp. A do samej stabilnosci nie mam zastrzerzan jak v2 jak i v3 nigdy jeszcze mi sie nie posypaly nigdy nie mialem uszkodzonych plików poprostu jest wszystko ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę , o stabilności jako o uszkodzonych plikach....ale o stabilności , takiej że V3 często się zawiesza - (na WinXP i 2000 )...ALbo ma problemy z wczytywaniem OBjektów Max\'a gdzie V2 tego nie robi...

 

Ja nadal pracuje na Rhino2, bo trzeba przyznac że program w istocie się nie zmienił :) :)

 

-------------------------------------------------

Jedyny błąd jaki wyłapałem w V2 (mówię o samym 2.0, a nie o 2.5 ) to błąd, gdy mam zamiar urzyć Fillet Surface... i program sie wylancza (pod XP i 2000), ale za którąś próbą wychodzi :)

-------------------------------------------------

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności