Skocz do zawartości

Nowe podzespoły... co kupić?


wogrodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym w jakiś sposób polepszyć swój komputer... w grę jak na razie wchodzi 600zł. Proszę powiedzcie co najlepiej wymienić w mojej "skrzyni" aby poczuć jakąś różnicę... nie zależy mi w sumie jakoś bardzo na zwiększeniu szybkości renderingu ale raczej na tym żeby komp nie ciął się przy bardziej skomplikowanych modelach. Jeżeli 600 to za mało na jakiekolwiek zmiany to niech będzie 1000zł. Chociaż nie ukrywał że 600 bardziej mi odpowiada:P

 

Co mam aktualnie:

Procesor: AMD Athlon 64 3000+, 2.00GHz

Ram: 2GHz

Grafika: NVIDIA GeForce 6600

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ram 2 ghz? chyba namieszałes.... wygląda mi to na dość leciwą architekture. za bardzo nie widze sensu rozbudowy. może grafa.. o ile ta nie daje rady w wiev prcie. napisz co dokładnei robisz to będzie można doradzić. a ramu im więcej tym lepiej. ddr1 ddr2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź:)

 

A rzeczywiście... rozpędziłem się:) oczywiście chodzi mi o 2GB:)

 

Czy ddr1 czy 2 nie wiem;/ ale daję link do nich:)

http://www.shopmania.pl/shopping~online-pamiec~kupowac-kingston-2gb-pc-3200-kvr400x64c3ak2-2g~p-180300.html

 

 

Płyta to: Asus K8V SE deluxe

 

 

W sklepie w którym kupowałem komputer (a było to dość dawno) powiedziano mi że na XP nie obsłuży.

 

Co robię?! na razie się uczę więc tworzę to co mi do głowy przyjdzie. Dla przykładu przy ostatnim projekcie (link poniżej) (ok 6MB) przesunięcie kamery na scenie wyglądało tragicznie...

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=55545

Edytowane przez wogrodnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

odnosnie wydajnosci, to na takiej wlasnie plycie, na takim procku i na takiej karcie graf robilem Leona - kilka obrazkow masz w mojim podpisie. tam byly znacznie bardziej skomplikowane pojazdy, origowane, itp.

Skoro Ci sie cial max, to moze cos sie programie skaszanilo.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel C2D E5200 - 299 zł

Płyta główna: Gigabyte P31 DS3L - 225 zł

Ram: A-Data Vitesta Extreme Edition 2x 1GB 800Mhz - 99 zł

Grafika: Palit 9600GT - 349 zł

PSU: Modecom MC-350W - 110 zł

Samsung F1 320GB - 165 zł

Pioneer DVR-216 - 99 zł

Tacens Prior - 99 zł

 

Polecałbym złożyć coś takiego...zakładam że napęd dysk i budę masz masz więc odpada 363zł...stare części opchniesz na allegro i masz zestaw mieszczący się w 1000 zł....zrób tak a rendering i praca w vievportach będzie nieporównywalnie szybsza :)

 

Albo łatwiejsze wyjście defragmentacja dysków...+czyszczenie systemu ze zbędnych programów...czyszczenie rejestru z zbędnych wpisów....w ostateczności format... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności