Skocz do zawartości

Fotografia: z telefonu


Currara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym stworzyć wątek, w którym będzie można się dzielić swoimi fotkami zrobionymi na telefonach komórkowych. Możliwości techniczne takiego sprzętu są tak ograniczone, że nagle esencją całego zdjęcia staje się nie jego wykonanie tylko sytuacja którą udało nam się uchwycić:) Większej wagi nabiera również kompozycja bo nie można się już zasłonić piękną jakością zdjęcia. Myślę, że to może być wyzwanie dla niejednego fotografa.

 

Na początek zarzucam kilka z mojego zbioru (sprzęt: Iphone 3G):

 

1. Dodam tylko, że nie znam tego gościa:)

img0034br.jpg

 

 

 

2. Fragment płótna...

img0114oj.jpg

 

 

3.

img0103sj.jpg

 

 

 

4.

img0484k.jpg

img0103aa.th.jpg

Edytowane przez Currara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajny wątek :) teraz niestety jestem bez aparatu w fonie (nokia 6021

 

 

5. Sony Ericsson W910i

2ue5jmc.jpg

 

edit a w sumie jeszcze dam 2

 

6. autoportret SE W910i

2qcqhxj.jpg

 

7. fantazja przy użyciu LG Viewty. Jest obróbka w PSie ale tylko mieszanie warst

2qk1lyw.jpg

Edytowane przez kamil.ochel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matizlob - kogo ty chcesz oszukać, że to zdjęcie z telefonu ? O ile mnie wzrok nie myli, to bokeh ma taki charakterystyczny kształt kółek, jaki produkują obiektywy o lustrzanej/teleskopowej konstrukcji - sony ma coś takiego w ofercie na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil.ochel - podoba mi się ten autoportret, fajna kompozycja.A ten motion to w sumie trudno ocenieć:)

JunioR - Tu nie chodzi o to żebym chwalił się swoimi zdjęciami, chodzi o to żeby wszyscy mogli wrzucać swoje foty z komórek. A zwykły aparat już mam...tylko jakiema to znaczenie w tym wątku?

 

sebx - niezłe...niezłe...szczególnie podoba mi się pierwsza fotka...fajne kolory wyszły. Jednak K800i to już właściwie aparat pokroju przeciętnych kompaktów sprzed kilku lat. Więc bardziej by mi się podobały te zdjęcia z jaką szczególną kompozycją, anie ładną kolorystyką...

 

Mnie udało się wygrzebać kilka fotek ze starego telefonu (K770i):

 

12.

dsc00456yv.jpg

 

13.

10383071.jpg

 

 

14.

dsc00250zw.jpg

 

 

15.

dsc00137mf.jpg

 

 

16.

dsc00427km.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w sumie z bartolomeo ... a tak w ogóle to długo siedzisz nad nimi w ps'ie bo chyba takiej głębi ostrości nie uzyskujesz samą komórą? :) i z drugiej strony to dziwne że wrzucasz foty oczekując komentarzy i ocen....a sam nie starasz się ocenić fotografi innych;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Currara--fotki w 100% bez retuszu(oryginalne z k800i ze zmienionymi sterami ) przy zmianie sterow aparatu zmienia sie takze jakosc zdiec wiec nie oskarzaj mnie o postprodukcje,a co do twoich fotek najbardziej podoba mi sie hmm... Nr:15 pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat wspominam bardzo ciepło, to właśnie kiedy robiłem zdjęcia telefonem telefonem tak polubiłem fotografie. Aktualnie nie używam już komórki jako aparatu ale pokaże wam zdjęcia które najbardziej lubię, zrobiłem je w 2007/2008.

 

Lipiec 2007, Zdjęcie zrobiłem w tunezji na wycieczce na Saharę. Było to podczas wchodu słońca na słonym jeziorze. Tu jeszcze miałem Sony Ericsson K510i

 

saharac.jpg

 

Zdjęcie także zrobione na Saharze, pokazuje je bo zawsze mnie urzeka to zdjęcie.

 

sahara2.jpg

 

Tutaj już rok 2008. Zdjęcia robione na pikniku lotniczym w Krakowie.

 

piknikw.jpg

 

piknik3.jpg

 

piknik2.jpg

 

Wszystkie zdjęcia przeszły retusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebx: W takim razie skoro bez retuszu to i tak jakościowo naprawdę dobre fototki wyszły...

 

Jachu123: Podobają mi się samolociki...szczególnie pierwsze i ostatnie...całkiem fajnie skadrowane:)

 

Dorzucam kilka ze spaceru po Nowej Hucie rok temu (K770i) :

 

17.

img0214n.jpg

 

 

18.

img0212vk.jpg

 

 

19.

img0210fo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmass - dzięki

 

sebx - hmmm....po dłuższym namyśle stwierdzam że jednak twój listek (nr3) mi się całkiem podoba.

 

A tu coś z ostatnich dni:

 

20: Jeden z moich ulubionych tematów ;)

img0406v.jpg

 

 

21:

img0542ln.jpg

 

 

22:

img0406vg.jpg

 

I wygrzebałem jeszcze 2 stare z k770i

 

23:

dsc00284rl.jpg

 

24:

dsc00177ey.jpg

 

25: zawsze mnie bawi...

dsc00443f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawą rzeczą jest to, że robiąc zdjęcia z komórki, jak najbardziej chcemy zbliżyć je jakością do zdjęć z aparatów fotograficznych, tzn. nawet jak oceniamy, to automatycznie patrzymy na jakość zdjęć, na głębie itp. Myślę, że trudno oddzielić zdjęcia z komórki od zdjęć z aparatów, tzn. jeśli autor chciał aby pokazywać zdjęcia z komórek, po to by nie zwracać uwagi na jakość a na kadr, na światło, na obiekt na zdjęciu, to myślę, że nie do końca sens jest robienia zdjęć komórkami, mimo wszystko. Można by np. wrzucać zdjęcia z lustrzanek cyfrowych, ale po obróbce która niszczyła by zdjęcia, dodawała kolorowe ziarna, pikselizowała, wtedy również moglibyśmy nie zwracać uwagi na jakość zdjęć, a na treść, miałoby to sens? Myślę, że zawsze automatycznie w pewien sposób patrzymy na jakość :) takie moje rozważania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności