Skocz do zawartości

SCENA 3D: Wnętrze mojego pokoju


Ka21k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To jest mój pierwszy temat na tym forum i pierwsza poważna (dla mnie) praca w 3D Studio. Mam zamiar z waszą pomoca nauczyć się tworzenia ciekawych rzeczy w tym programie. Poniżej pierwsze kroki w budowie mojej sceny i pierwsze pytania:

 

1. Jak ustawic światło żeby przód był bardziej oświetlony (okno w tym pokoju znajduje sie za tymi fotelami) bo tak trochę za ciemno jest

 

fotele.jpg

 

 

 

[Wyedytowany dnia 9-7-2004 > Ka21k]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tez ale moze poczytaj cos na poczatek o renderach typu Brazil,Vray,Final Render.....i inne....powinienes sprobowac z renderami prostymi (polecam Brazila na poczatek bo jest strasznie prosty....).efekt w Brazilu ktory daje po wlaczeniu skylighta i groundplanea jest bardzo przyjemny dla oka i dzieki temu motywujesz sie jeszcze bardziej do dalszej pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Maxa 4 i Brazila a teraz robie w Maxie 5 i za nic nie moge odpalć Brazila. Wyskakuje mi jakis konflikt przy uruchomieniu z HAVOKIEM. Niestety nie znalazłem nic o uruchamianiu Brazila w wersji 5. (może za krótko szukałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedziles mnie, wlasnie chcialem to napisac, textury powoduja to ze nie widac bledow, skrzywen itd, daj narazie jednolity (szary) kolor, a swiatlo takie zeby bylo wszystko widac, texy i lajt na koiniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poszedłem za radą i przerobiłem to na szaro. :)

Fotele - robiłem LOFTem (prucz śrub).

stolik - zwykły box (kilka :)

 

fotele_mat.jpg

 

Teraz zabieram sie za ściany i podłogę bo żeczywiście tak w powietrzu to to nie może wisieć.

 

Pytanko: w jakiej rozdziałce najlepiej zamieszczać fotki na forum bo nie bardzo sie jeszcze orientuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update :)

 

fotele_mat2.jpg

 

Popracuje jeszcze troche nad parapetem bo jest taki fikuśny i trzeba jeszcze dorobić okno i listwy przypodłogowe. Nastepnie sprubuje sił w tworzeniu firany i serwetki na stolik.

Będzie ciężko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z braku czasu dzisiaj tylko dorobiłem kilka zawiasów i poprawiłęm troche błędów.

 

Jak naucze sie renderować siatke to pokaże jak to wygląda bez tekstur :))

 

pokoj8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilka czasu i nowe szczegóły.

Przy okazji mam pytanko.

Kto wie gdzie znajde tutorial do obsługi SimCloth 2.53. Poświęciłem dużo czasu na stworzenie serwety tym pluginem a efekty nie są dla mnie zadowalające.

Od razu mówie że przestudiowałem juz tutorial z www.max3d.pl ale tam opisana jest jakas inna wersja, a w swoim nie mam takich opcji o jakich tam pisze.

Moja serweta podczas animacji za bardzo sie wyciąga i nie wiem jak ustawic parametry żeby wyglądało to w miare normalnie, a czeka mnie teraz modelowanie firany i aż sie boje :))

 

Wszelka pomoc mile widziana.

 

pokoj10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie POMOCY!!!!!

Chciałbym do tego mojego pokoiku teraz wymodelować moja wersalkę, ale nie wiem jak?

Już drugi dzień się męczę i nic mi nie wychodzi. Oto próbki tego co do tej pory wymyśliłem.

 

wersalka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda? Hmmm jak by to powiedziec... Najpierw zrobilem boxa, puzniej extrudowalem pare plaszczyzn. Nastepnie kilka razy smoth i wyszlo mi jakies 66000 faces. Teraz nalezało to jakos odchudzic wiec zastosowałem OPTIMIZE i juz mam tylko 11000 faces :))

Jednak nadal nie przypomina mi to mojej wersalki :((

 

Oto renderek:

wersalka2.jpg

 

i siatka... (lub cos co ja przypomina)

wersalka1.jpg

 

Straciłem kilka godzin poniewaz dopiero sie ucze. Moze ktos ma jakis pomysl jak to nalezy zrobic poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikad pomocy. No nic to. Wersaleczke zaczynam od nowa, a ze nie jestem jeszcze orlem w modelowaniu to i na efekty trzeba jeszcze bedzie troche poczekac. No chyba ze nie wiecie jak to zrobic to zrozumiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

wiesz dobre zakonczenie...na tym forum moze 10% to ludzie ktorzy potrafia cos pomoc ...reszta to kolesie ktorzy pisza ze masz stary typ okiem lub podobne tam pierdoly...moj e mail to [email protected] Ci pomocna scene do nauki ..na pytanie ktore zadales o swietle moznym z przodu slabszym z tylu ...narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

ps.aby moje slowa niebyly goloslowne spojz na finished works praca plastic...i popatrz co oni k..wa pisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co do optimize to raczej nieuzywa sie tego do renderingu bo takie wlaasnie bugi wychodza.raczej do zoptymalizowania faceow w viewach.ps przeczytaj pare tutkow na temat poly i zacznij sie tym bawic....jedyna porada bo z ta zoptymalizowana siatka to nic sie zabardzo zrobi poprostu zacznij od nowa jak juz pisales ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz mi ta wersalke bez meszsmuta bo dales z ms i do tego z wjuwportu i dlatego to tak wyglada, tam po lewej stronie jest blad i trzeba go poprawic.... mam nadzieje ze konstruktywne to co napisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prosze bardzo. Troche człowiek pobiadoli i jest w koncu jakiś odzew. :))

Wielkie dzieki.

1. Raminez - a mi sie podoba twoja scenka poniewaz ja jeszcze tak nie potrafie. Czekam na scenke do nauki. Dzieki.

 

2. Marcin18pl - dzieki za rade

 

3. Skilo - jak najbardziej konstruktywne. Zaczynam od nowa a renderek podzuce puzniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem. Wersaleczke ciosam tempa siekiera z duzych boxow od nowa. Oto siedzisko. Jeszcze nie jest wygladzone ale najpierw dorobie oparcie. Jakies sugestie mile widziane :))

 

wersalka3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila przerwy i znowu zaczołem katusze nad wersalka. Wszystkie elementy mam jako osobne boxy teraz musze jeszcze posklejac te kawalki razem i wygladzic to jakos.

 

wersalka4.jpg

 

Niestety natknołem sie na problem. Najpierw robie Attach na elementach (sa jako Editable Poly), welduje wierzchołki i nic sie nie dzieje. Wertexy sie nie łacza. Dopiero jak przekonwertuje elementy na Editable Mesh moge weldowac wertexy ale w tym momencie Max robi mi zwis :((

Moze cos zle robie?

Sprubuje przeinstalowac Maxa i zobacze czy problem bedzie sie powtarzal.

 

Niedlugo nowa porcja problemow do rozwiazywania. :)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Dzisiaj posiedzialem pare godzinek w Maxie i oto efekty mojej pracy.

 

Najpierw siatka wymodelowanego kawalka wersalki bez MeshSmooth.

Faces: 241

 

siata5st.jpg

 

Po wielu godzinach w koncu udalo mi sie wymodelowac to na tyle, ze jestem zadowolony z efektu. Odwiedzilem pare tutoriali ale najbardziej pomocny chyba byl Faq o MeschSmooth. :)

 

i Siatka z dodanym MeschSmoothem.

Faces: 1016

 

siata5ms.jpg

 

I renderek tego pod Brazilem.

 

wersalka5.jpg

 

Inne czesci juz sa gotowe. Musze jeszcze tylko dopasowac kilka elementow i niedlugo powinny pojawic sie juz jakies rendery.

 

Prosze o komentarze czy jest to wykonane poprawnie i co mozna by jeszcze zmienic lub jak to odchudzic. Napewno sa sposoby ktorych jeszcze nie znam wiec licze na wasza pomoc.

Pozdrawiam i zabieram sie do dalszej pracy. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziem dalej :))

Dzisiaj skonczylem prycze i ustawilem z innymi sprzetami.

Tak naprawde to jest moj perwszy projekt tworzony w 3Dmax5. Budujac ten pokoik chce sie nauczyc roznych technik modelowania. Budujac fotele prawie w calosci uzylem Lofta. Stolik to kilka zwyklych boxow dzieki ktorym nauczylem sie poslugiwac CHAMFEREM (o ktorym wczesniej nie mialem pojecia), Wieksze problemy napotkalem tworzac parapet, ale udalo sie :))

Kilka godzin i powstala serweta na stolik dzieki pluginowi do materialow.

czeka mnie jeszcze duzo pracy w szczegolnosci z powodu braku wiedzy i doswiadczenia (trening czyni mistrza), ale nie trace zapalu. jeszcze tylko polka na ksiazki i mnostwo pierdolek na niej.

karnisz i firanka.

Dywan i wazonik. i Chyba najtrudniejsze (z mojego punktu widzenia) czyli kwiaty.

Tym czasem zostawiam Was drodzy forumowicze i prosze o opinie czy moge robic nadal modele czy lepiej zrobic format dysku i dac sobie spokoj :))

 

pokoj12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności