Skocz do zawartości

Zestaw PC: 2500zł


DrSamoZlo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądałem oferty na allegro. Natrafiłem na dwa interesujące mnie zestawy i nie wiem, który wybrać.

Nie są to jakieś nieziemskie komputery ale dla takiego amatora jak ja pewnie wystarczą.

http://allegro.pl/promo-i7-4x3-4ghz-8gb-1tb-gt430-1gb-3-lata-gw-i1689135601.html

http://allegro.pl/x6-phenom-1100t-6x3-3ghz-gts450-2gb-8gb-1tb-raty-i1690240092.html

 

Oczekuję wyczerpujących opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zestaw nr 1:

 

- Dobry procesor

- Płyta główna prawdopodobnie cieniutka (sprzedawca nie przyznaje się jaki model)

- Pamięć nie wiadomo jakiej firmy (j/w)

- zasilacz bliżej nieokreślony

- obudowa bardzo słabiutka (robiłem zdjęcia tych obudów dla importera - stąd wiem)

- bardzo słaba karta grafiki

 

Zestaw nr 2:

 

- Też dobry procesor

- Sporo lepsza karta grafiki niż w nr 1

- Lepsza obudowa. IBOXy są w miarę dobrze wykonane. Dodam tylko, że wyświetlacz po roku używania prawie traci podświetlanie :)

- Tak samo nieokreślony zasilacz.

 

 

Rzucę Ci jeszcze inną propozycję. Od razu mówię, że jest to aukcja firmy powiązanej z moją osobą, chcę tylko pokazać różnice:

 

http://allegro.pl/potwor-i7-4x3-2ghz-8gb-1tb-gts450-dvdrw-lscribe-i1705929091.html

 

- procesor jest prawie tak samo wydajny jak i7-2600

- płyta główna ASUS - te modele nie psują się zupełnie.

- pamięci Kingston Hyper-X - też wyższa półka

- zasilacz Modecom Logic 500W - zasilacze z niższej-średniej półki, ale bardzo udane - zero awarii.

- obudowa Asus Vento - wg mnie jedna z lepszych budżetowych obudów - gruba blacha, solidnie wykonana i design też całkiem.

 

 

Szukaj czegoś podobnego, albo sam sobie złóż zestaw z zamówionych części. Większość aukcji z zestawami to niestety ściema - sprzedawcy biją się na ceny co kończy się tym, że w środku znajdziesz wszystko co najtańsze. Co za tym idzie będzie wolno, niestabilnie i awaryjnie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieco lepszy, ale znowu ta sama obudowa co w pierwszym zestawie, zasilacz "black coś tam" czyli no name, markowa pamięć bez marki. Do tego 2 pierwsze sklepy są bardziej godne polecenia - Arno znam dosyć dobrze od dawna i jest to solidna firma.

 

Pamiętaj żeby nie oszczędzać na jakości części. Znam ten biznes dosyć dobrze, sprzedałem w swojej karierze trochę komputerów i mogę powiedzieć tyle, że oszczędności potrafią się zemścić i dzieje się to dosyć często.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna GIGABYTE GA-P67A-UD3-B3

P67, DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, S-1155

459 zł

 

Procesor INTEL CORE i7 2600K

3.40 GHz BOX, VGA, s-1155 ( BX80623I72600K )

1059 zł

 

8gb ram(2x4gb goodram)

270 zł

 

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

137 zł

 

Chieftec CTG-500-80P 500W 169 zł

 

razem

2100

 

i do tego jakąś grafikę do 400-500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak możecie to napiszcie coś o obudowie brutus. I czym chłodzić cicho 2600k żeby się fajnie podkręcił? Wiecie coś o modelu Fortis tej samej firmy?

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/SilentiumPC_Brutus_410_Pure_Black_-_tanio_i_solidnie.-3815.html

 

ja mam taką i jestem zadowolony, szkoda że nie ma zatrzasków do mocowania zamiast śrubek, ale ogólnie jak dla mnie jest lepsza niż cooler master310 bodajże z airductem (ale tamta była do p4 2,8 który grzał się do srednio 70 stopni), w tej cenie chyba jedna z ciekawszych no i schludnie wygląda

ogólnie ten zestaw który napisałem kupiłem ostatnio i jestem zadowolony (w końcu żadna wielkość pędzla mi nie straszna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to nie przeszkoda bo mam swoją z bardzo dobrym przepływem powietrza.

 

Czyli podsumowując:

-procek Intel 2600k

-płyta główna asus lub gigabyte

-pamięć good ram, corsair itp.

-markowy zasilacz i dobra karta graficzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, taki konfig ma najlepszy stosunek wydajności do $.

 

Płytę raczej brałbym Asusa, mniej się psuje. Pamięci z markowych nie bierz na pewno OCZ, albo tanich Patriotów (duża awaryjność). Najlepiej Kingstona HyperX - są teraz w dobrych cenach i są BDB jakościowo.

 

Pamiętaj, że płyta na chipsecie P67 - na serii H nie podkręcisz procka. To chyba tyle :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności