Skocz do zawartości

Textura źle się rozkłada do wenętrz- złe UV?


Patris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje, ze ktoś mnie zrozumie... :-) Czy robiąc ciuchy na które ma być nałożony jakiś wzór usuwacie wewnętrzna stronę ciuchów-polygony przed zrobieniem UV? Chodzi mi o to, że zrobiłam spódnice, później UV, które przeniosłam do PS, na te UV's nałożyłam jakiś wzór (powiedzmy kwiat). Po nałożeniu textury w Zbrushu wzór "rozciągnął" się na wewnętrzną stronę spódnicy, powodując braki po zewnętrznej stronie. Czy można gdzieś zaznaczyć, aby Zbrush nie brał pod uwagę jakiś polygonów przed rozłożeniem na UV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przydałyby się obrazki bo dziwna sprawa.

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to vertical flip. Możliwe że tekstura którą zapisałaś w PSie musi być odbita w pionie zanim będziesz mogła ją nałożyć w zbrushu. Texture -> Flip V, i potem Fill.

Jeśli wewnętrzna strona chuchów jest odpowiednio zmapowana i nakłada się dobrze na tą zewnętrzną to zbrush przy wypełnianiu texturą nałoży obrazek na obie strony. Problem może się pojawić gdy będziesz malować z jednej strony modelu i potem będziesz chciała wyeksportować to z powrotem to zbrush pobierze informacje zarówno z miejsca gdzie malowałaś jak i korespondującego miejsca które było nie ruszane, wtedy dzieją się złe rzeczy. Poza standardowym pełnym mirrorem zbrush nie lubi overlapu uv bo nie maluje się w nim na teksturze a na verteksach które to dopiero można przełożyć na teksturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio dzięki za odpowiedź. Porobiłam małe eksperymenty i zauważyłam że przy innym modelu spódnicy nałożyłam w PS wzór tylko na jedną połowę UV (zewnętrzną- udało mi sie trafić :-) ), drugą (wewnętrzną) zostawiłam bez zmian (szarą). Po nałożeniu na obiekt wszystko jest ok. Stąd nasuwa mi się wniosek, że nakładając jeden wzór kwiatowy na całe UV rozłożyłam go po całej spódnicy w pierwszym przykładzie, dlatego jakby się rozciągnął. Czy ja dobrze myślę? Czy ktoś próbował z jakimiś wzorami, ja wiem że przy tworzeniu wzoru dżinsu, czy moro nie ma znaczenia gdzie jest zew. część a gdzie wewnętrzna, ale jak chcemy nałożyć konkretny wzór to chyba ma to już znaczenie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności