Skocz do zawartości

Kray 2.5 Nowe rendery


Gość Savoy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O Savoy widzę reaktywacja. :D

 

Ładne cudeńka, aż miło popatrzeć. Kurcze, przyczepiłbym się do czegoś, tylko nie ma za bardzo do czego... o! Dywan na ostatnim troszkę sztucznie. ;) A serio na prawdę dobrze to wypada. Jak to wygląda z czasami? Rzuć też proszę tak krótko cóż za wielkie zmiany są przewidywane dla 3.0?

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne obrazki Janusz ! Sypialnia wygląda naprawdę imponująco. Można śmiało powiedzieć, ze czujesz sie jak ryba w wodzie jeżeli chodzi o LW i Kray`a. Wybrał bym z twojej nowej strony jeszcze kilka dobrych obrazków, których nie pokazałeś tutaj a warto bo robią duże wrażenie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy renderow: i7 (12 threats) miedzy 1 h a 2h.

Jesli chodzi o 3.0 na dzien dzisiejszy (moze sie to zmienic):

1. Update engine, czyli lepsze probkowanie sampli a co za tym idzie bedzie szybsze AA, blur (nie wiem czy juz da sie szybciej...juz teraz jest turbo)

2. Nowy engine AA (a wiec jeszcze szybciej)

3. Byc moze diplacement

4. Bede nadal forsowal materialy, tak zeby Kray byl niezalezny od nieszczesnych Nodes.

5. Bede forsowal dopisanie shaderu dla Area Light (chodzi o lepsze probkowanie w poblizu swiatla czyli ten nieszczesny szum ktory jest wynikiem silnej expozycji)

6. Modulowa budowa ktora umozliwi dopisywanie dodatkow przez inne osoby.

7. Motion blur

8. Wiele innych rzeczy, ale narazie jeszcze nie wiem jakie sa dokladne plany Grzegorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie Kray jest na LW in sketchup. Ale planow grzegorza narazie nie znam od tej strony. Wiem ze np V-ray jest wszedzie...ale jest jeden problem z tym - zawsze to bedzie wersja podstawowa na innych programach (poprostu za duzo roboty jest z kompatybilnoscia i wiele rzeczy nie bedzie dzialac). Oczywiscie V-ray sam w sobie jest juz samodzielny (materialy, swiatla) ale dodatki wiadomo pisze sie pod max w wiekszosci a nie pod V-ray. To jest naprawde sporo roboty. Mysle ze jak beda materialy w Kray oraz wlasne fizyczne swiatla to bedzie juz latwo zrobic port do innych programow. Osobiscie uzywam tylko Modelera + LWCAD i w zupelnosci to wystarcza to architektury. Lightwave uzywam tylko do setapu sceny (kamera, swiatlo, instances). Nie uzywam silnika renderujacego w LW ani VPR ani FPrime, szkoda mi czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde warto wejsc na Twa strone! pełen podziw!

Kawal swietnej pracy!

 

 

Janusz, od wersji 2,1 do 2,5 nastapily zapewne zmiany w konfiguracji menu, zwlaszcza pod 10 czy 11L.

Czy mozesz napisac ktore opcje nalezy koniecznie brac pod uwage jezeli chodzi o czas renderingu!!!! (w 2,5 na 10 lub 11)

Zatrzymalem sie na 2,1 i obawiam sie, ze o czyms nie wiem... lub cos mnie ominelo co jest aktualnie wazne.

A ma znaczenie jesli chodzi o wydajnosc KRAY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie powloki graficznej to tylko zmiany kosmetyczne, kilka dod. przyciskow. Jesli chodzi o wydajnosc to liczy sie tylko znajomosc software (Wiki Kray, tam jest wszystko). Oczywiscie Jest coraz szybciej i szybciej (te zmainy szybkosci sa coraz slabsze...wiadomo nie da sie w nieskonczonosc poprawiac kodu na lepsze) Oczywiscie duzy skok bedzie od wersji 3.0.

 

- - - Updated - - -

 

Maly update. Info na Kray forum.

 

 

index.php?id=4324&rb_v=file&mode=view

index.php?id=4323&rb_v=file&mode=view

index.php?id=4322&rb_v=file&mode=view

index.php?id=4320&rb_v=file&mode=view

index.php?id=4319&rb_v=file&mode=view

index.php?id=4318&rb_v=file&mode=view

index.php?id=4317&rb_v=file&mode=view

index.php?id=4316&rb_v=file&mode=view

index.php?id=4315&rb_v=file&mode=view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności