Skocz do zawartości

VRay - tesktury się nie renderują


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z VRay'em 2.3 w Maxie 2012. Mianowicie, na trzydzieści parę materiałów, około 2 - 3 nie renderują tekstur mimo iż zrobiłem wszystkie tą samą metodą.

 

Po prostu, materiał ma mniej więcej takie właściwości jakie mu daję, ale nie używa on podczas renderowania żadnych z tych tekstur które mu podałem. W viewporcie widać je normalnie i poprawnie.

 

Czasem problem się naprawia jeśli materiał usunę i zrobię go na nowo, ale teraz zostało mi parę upartych obiektów, gdzie nawet usuwanie nic nie daje.

 

Czy może ktoś miał podobny problem ? Może ktoś mógłby mi coś doradzić ?

 

Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mi tekstur nie renderuje bo ja mam zamało ram'u :) jak zaszaleje z trzema teksturami o boku większym niż 3500px to żegnaj Pamelo :) któraś się nie renderuje, albo komunikat wyskakuje że pamięci mało itp...

U ciebie może być coś innego, bo w viewporcie je widać a w renderze nie... Spróbuj zresetować Max'amoże i sprawdź jeszcze raz.

Cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy: Gubi, bo widocznie farma nie ma dostepu do map ktore masz lokalnie (brak zmapowanego dysku na farmie, tak by byl sieciowy dostep do textur). W takiej sytuacji albo zmapujesz dysk, albo zaznaczysz opcje Include Maps przy wysylaniu joba. Nie ma wtedy bata by cos sie zgubilo.

 

Innych sytuacji gdy gubia sie mapy nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem pewne eksperymenty. I podczas renderowania z indirect illumination i z kaustyką, tekstur na paru obiektach nie widać, tak jakby był sam materiał, a jak wyłączam indirect i kaustykę, to tekstury widać.

 

Czy może ktoś z was ma pomysł dlaczego tak się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są prześwietlone i przez to nie widać tekstury ?

 

Dokładnie :/ Wpadłem na to wczoraj. Muszę pamiętać, że za materiał w takim samym stopniu jak ustawienia odpowiadają też mapy. Mam jeszcze przed sobą ogrom nauki, szczególnie jeśli chodzi o VRay materials, pewne osoby z działu Rendering z pewnością potwierdzą moje słowa ^^

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności