Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Stary rzęch w nowym świetle :) UPDATE - 14 wrz.


Robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany ostatnim tutorialem z CgAren'y postanowiłem poznęcać się nad moim starym modelem i potestować światełko. Samochód ma bugi ale ma i swoje lata więc narazie go nie poprawiam :)

 

Wrzucam narazie do Wip'a bo materiały i tekstury nie są skończone.

 

Testy studia i pleneru. max + vray 1.5 rc3

 

Studio 01

 

skyline_studio_01.jpg

 

Studio 02

 

skyline_studio_02.jpg

 

Outdoor 01

 

skyline_outdoor_01.jpg

 

Outdoor 02

 

skyline_outdoor_02.jpg

 

C&C are welcome ;)

Edytowane przez Robertus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mmm... to jest to. Bardzo przyzwoicie wykonane rendery... Też jestem ciekaw, którym tutkiem się sugerowałeś, że aż tak dobrze Ci to wychodzi ;-)

Pierwsze ujęcie tak jakoś dziwnie skadrowane, ale studio - super jak dla mnie :)

 

PS. Pamiętam pierwsze rendery Twojego Skylinea, które robiłeś chyba w brazilu... "parę lat temu" zasejwowałem je sobie na dysku jako wzór do którego trzeba dążyć, he he :-D

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza napisze ze studio oswietlone z gory boxami z vraylight mtl. Zadnych dodatkowych swiatel. Daja swiatlo i ladne odbicia na lakierze. Do tego szybko sie renderuja :) te sceny robily sie 5-10 minut.

 

Scena outdoor oswietlona glownie HDR'em + lekki vraylight (sferyczny) dla podkreslenia cieni.

 

Renderowane IRR (-2/-2) + QMC. AA - adaptive subdivision -1/3 , catmull-rom. Color mapping Reinharda. Tak z grubsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zbyt dużo czasu ale nieco pomęczyłem outdoor i lakier. Wrzucam kilka renderów + test żółtego lakieru. Czyste rendery bez posta. Mogą być ciut za jasne bo mam juz leciwy monitor w domu :)

 

01

 

77_2007_09_outdoor04.jpg

 

02

 

77_2007_09_outdoor04_02.jpg

 

03

 

77_2007_09_outdoor04_top.jpg

 

04

 

77_2007_09_outdoor04_yellow.jpg

Edytowane przez Robertus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu chyba wyszła ta jasność a przez nią zmniejszony kontrast. Idealnie czarny jest rzeczywiście bardziej metalik.

Narazie brak mi koncepcji na otoczenie samochodu. To tez wplywa na odbiór. Z jakims elementem pokazujacym skale napewno nie bedzie tak zabawkowy :)

Cos pokminie w wolnym czasie :)

 

pzdro.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zgodzę się z Filipem, bo praca ma fajny klimat, ale czegoś jej brakuje... pazurów jakichś, charakteru więcej... czy coś?!

może faktycznie Robertus reset sobie zrób i ...dawaj dalej ;-) Powodzenia życzę!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę NeedForSpeedowo wygląda to autko, myślę, że ma leciutko krzywą tą budę i maskę-przez co lakier trochę na nim faluje...

sama pracka idzie w baaardzo dobrą stronę i mniej więcej wiesz jak powinno się to ugryźć, ale to jeszcze nie to (taki VIP :D), cień dziwny, nie jest za bardzo kwadratowy?

pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności