Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 67: Powstanie Warszawskie


lordbiernac

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę MaćkaG, który wyjechał zakładam nowy speedpainting z wymyślonym przez niego tematem...

 

Tak więc tematem jest Powstanie Warszawskie.

Tu 2 referencje zaproponowane przez Maćka:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/Warsaw_Uprising_stuka_ju-87_bombing_Old_Town.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bd/Bundesarchiv_Bild_146-1996-057-10A,_Warschauer_Aufstand,_Soldat_mit_Flammenwerfer.jpg

 

Pozdrawiam i powodzenia :)

 

 

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 14.08.2009 (piątek) godz. 23:59.

SONDA: od 15.08 do 17.08 (3 dni)

Edytowane przez lordbiernac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heheh - widzę ze się niezły hardkor szykuje :P A możne ta edycje zrobić tylko w monochromie? Jakos by tak pasowało chyba... nie?

 

Może się pan skusisz na tę edycje tsp, panie Omen ? :D

A temat imo trudny, ale za to klimatyczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC: ciekawy pomysł ale strasznie rzuca sie w oczy niedoskalowanie budynków za powstańcami. Na parter jeszcze by weszli, ale 1-sze i 2-gie piętro to dla liliputów. Niestety ciekawa praca bardzo na tym straciła.

 

Łukasz: czad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, jednak hardkor 44 na każdym odcisnął swoje piętno xD

Nie no spoko ale mógłbyś tego Vadera trochę upodobnić do niemieckiego żołnierza/oficera

chociażby jakimś emblematem, orzełkiem, swastyką czy cuś :) chyba, że czasu zabrakło

to rozumiem

 

W mordę, podoba mi się temat, chyba jutro swoje 3 grosze dorzucę :D

pozdrawiam

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tyle meczylem a tu geniusz. Leander mi sie to z odlamkowym granatem kojarzy z akcentem na odlamkowy. :)

 

Joel- vader nie vader czasu juz nie mialem i tak sie zapedzilem w detal mysle jak na speeda. wyszedl przepracowany nieco. Dzieki za komenta.

A swastykami nie rzucam choc przyznam ze az zie prosi pyknac jedna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dorzucam się, jakiś master nie jestem. Wybaczcie błędy bo skończyłem 3 minuty przed upływem czasu :D

 

Klocjusz - jeśli masz rację z tymi miotaczami to zwracam honor :)

 

ja tak trochę bardziej tragicznie

 

powsatniec_by_yamame.png

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, mam takie odczucie ze niektorzy chyba za luzno podeszli do tematu. Owszem widac zolnierzy widac polskie insygnia, flagi, aczkolwiek gdybym mial powiedziec jaki jest motyw przewodni to z niektorych prac za Chiny ludowe nie mogl bym wyczytac iz chodzi o Powstanie Warszawskie.

Bron Boze nie chce nikomu umniejszac, ale jest to dosc powazny i gleboki temat, ktory az chcialo by sie powiedziec prosi sie o zilustrowanie.

Pozdrawiam wszystkich tableciarzy ;>

 

 

Leander

 

Wybacz brachu ale piata plama od lewej wyraznie odstaje od kompozycji... :/

 

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icecold masz racje... Tylko że powstanie Warszawskie można uznać za jedną z bitew 2 wojny i troche ciężko tak konkretnie rozróżnić czy to Warszawa, Kraków czy jakieś inne miasto:P Narazie moi faworyci to Ravirr i Łukasz chociaż jest jeszcze pare świetnych prac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icecold - nie chce nic mówić, ale warszawa nie miała odmiennego stylu architektonicznego od innych miast, poza tym niektórzy chcieli się raczej skupić na samej scenie.

 

Chociarz przyznam, że na niektórych (w tym mojej :D) nie maluje się obraz upewniający, że jest to warszawa, ALE sądze, że osoby przeglądające temat są na tyle elokwentne, że rozpoznają miasto na rysunkach po tytule konkursu. No chyba, że ktoś walnie palmy, albo piramidy no to się można czepiać, ale ja na przykład wiedziałem, że każdy wie, że to warszawa :D

 

prawdopodobnie gdyby temat brzmiał powstanie na Śląsku, zrobiłbym identyczną pracę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba jednak na wszelki wypadek bede glosowal na leandra, co by ktos sobie nie pomyslal ze jakims ignorantem bez szkoly jestem!

 

A ja naśladując leandera też fotorealem pojadę, w końcu to konkurs, trzeba zabiegać o publikę popartem :)

2po4042.jpg

 

jeszcze 3 minuty postprocesu - daje do sondy tą drugą wersję:

2qakz7d.jpg

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności